فرار از دوربین های امنیتی به کمک “کت جادویی”

پروفسور وانگ ژنگ می‌کند: انسان‌ها را می‌توان از کنترل‌های بدن می‌سازد. دوربین‌های موجود در جاده قادر به تشخیص عابران پیاده هستند و خودروهای هوشمند می‌توانند پیاده‌ران پیاده، جاده‌ها و شناسایی کنند. با پوشیدن کت InvisDefense، دوربین تصویر شما را ثبت‌کند، اما نمی‌تواند تشخیص دهد که شما یک انسان هستید یا نه.

این کت می‌تواند بدن انسان را در روز شب از دوربین‌های امنیتی تحت نظارت هوش مصنوعی پنهان کند. این کت را می‌توان با چشم غیرمسلح مشاهده کرد، اما از الگوهایی پوشیده شده است که دوربین‌ها را در طول روز کور می‌کند و سیگنال‌های گرمایی غیرمعمولی در شب می‌فرستد.

فرار از دوربین های امنیتی با اختراع "کت جادویی" دانشجویان چینی
فردی که کت مخصوص پوشیده در کنار فردی که توسط دوربین تشخیص داده شده است

در هنگام شب، دوربین‌ها، بدن انسان را از طریق تصویربرداری حرارتی مادون قرمز ردیابی می‌کنند. ماژول‌های کنترل دما با شکلی نامنظم سطح داخلی این مدل را گرفته‌اند و یک الگوی کنترلی روی غیرعادی ایجاد می‌کنند که دوربین مادون قرمز را می‌کند.

این اختراع در مسابقه کار خلاقانه توسط شرکت فناوری هواوی به عنوان بخشی از مسابقات نوآوری و تمرین تحصیلات تکمیلی چین در روز ۲۷ نوامبر برگزار می‌شود، جایزه اول را کسب کرد. مقاله مربوط به این اختراع نیز در کنفرانس AAAI ۲۰۲۳ در حوزه هوش مصنوعی است، پذیرفته شده است.

کت InvisDefense با ظاهری ساده و هزینه کم، توسط تعاریف از دانشجویان چینی و تحت نظارت پروفسور وانگ ژنگ (Wang Zheng)، از دانشکده علوم کامپیوتر در دانشگاه ووهان ساخته شده است.

انتهای پیاممنبع

به گزارش ایسنا و به نقل از ساوث‌چاینا مورنینگ پست، این کتی که نام InvisDefense دارد، به فردی که آن را می‌پوشاند این امکان را می‌دهد در حالی که در تصاویر دوربین‌های امنیتی دیده می‌شود، به عنوان یک انسان تشخیص داده شده است و از کاربردهای آن می‌توان با فناوری‌های پهپادهای بدون سرنشین و در میدان جنگ مقابله کرد. اشاره کرد.

بخوان  دقیق‌ترین جرم «بوزون هیگز» اندازه‌گیری شد

دانشجویان چینی یک کت نامرئی‌کننده تولید می‌کنند که افراد را از دوربین‌های امنیتی پنهان می‌کند.

این تیم صدها آزمایش در طول سه ماه پیش از رسیدن به بهترین الگو انجام داد. یکی دیگر از مزایای کاملکت InvisDefen کم‌هزینه آن است. چاپ یک الگوی روی یک سطح، ارزان است و تنها چهار ماژول کنترل دما برای کور کردن دوربین مادون نیاز به نیاز است. هزینه یک مجموعه کامل کمتر از ۵۰۰ یوان (۷۰ دلار ) خواهد بود. این کت همچنین ممکن است در نبرد با پهپادها یا رویارویی انسان و ماشین در میدان نبرد مورد استفاده قرار گیرد.

وی هوی (Wei Hui)، دانشجوی دکترا و یکی از اعضای این گروه می‌گوید: سخت‌ترین، یک الگوی استاندارد است. به طور سنتی، محققان از تصاویر روشن برای ایجاد تخلص در دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. اما این تصاویر روشن به چشم انسان قابل توجه است و کاربر را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهد. ما از الگوریتم‌هایی استفاده می‌کنیم تا الگوهایی را طراحی کنیم که بیشتر به آن توجه کنیم و می‌توانیم رایانه را غیرفعال کنیم.

در طول روز، دوربین‌ها حرکت بدن انسان را از طریق و خطوط تشخیص می‌دهند. کت InvisDefense با داشتن یک الگوی استار ویژه که روی سطح آن طراحی می‌شود، می‌توان با الگوریتم‌های تشخیص دستگاه‌ها تداخل داشت و به دوربین دوربین را کرد، تا دوربین نمی‌تواند کاربر را به عنوان یک انسان تشخیص دهد.