فناوری ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | 1biti

تولید آسفالت‌هایی با کیفیت‌های به نسبت بهتر که دارای دوام بسیار طولانی‌تری هستند. برای به کار گرفتن قابلیت این وب‌سایت، باید JavaScript در مرورگرتان ممکن‌شده باشد. تاک شد قسمتی از پروژه صفر است که قصد دارد با حضور متخصصان و کارشناسی خاص ، به بررسی عمیق تر موضوعاتی مجله خبری 1 بیتی بپردازد که امروز، یا درکی از آن وجود ندارد، یا ناقص درک شده‌اند، و یا اشتباه فهم شده‌اند. همه این ها نمونه هایی از پیشرفت های تکنولوژی در دهه های اخیر است. سواد فناورانه به ما یاد می دهد که چگونه از فناوری خود بیشترین بهره را ببریم و در عین حال به دام آن نیوفتیم.

  • زیرا تکنولوژی تنها باید در یک مکان محدود باشد و تنها نباید در محلی که کشف شده است، بماند و بهتر است برای اینکه تمام افراد پیشرفت کنند، انتقال پیدا کند.
  • سوم، من بسط تعریف ابزارگرایانه ترجیحی خود را ارائه می‌دهم، تعریفی که ویژگی اساسی فناوری‌ها – قدرت آن‌ها در مداخله در مقیاس‌ها – را برجسته می‌کند، به گونه‌ای که پیشنهاد می‌کنم جهت مطالعه جدید و نیروبخشی را برای مورخان علم و فناوری ارائه دهد.
  • بعد از اینکه کمی بیشتر توضیح دادیم که بخش فناوری در مورد چیست، وقت آن است که به چیزهایی برسید که در حال حاضر واقعاً برای شما مهم هستند.
  • این روال برعکس روال کشورهای صاحب فناوری است که به صورت تحقیق، توسعه و مهندسی می باشد.

سومری های باستان از چرخ سفالگری استفاده می کردند و ممکن است آن را اختراع نیز کرده باشند. یک چرخ سنگی سفالگری که در شهر اور پیدا شد به سال ۳۴۲۹ قبل از میلاد باز می گردد و حتی قسمت های شکسته شده سفال های قدیمی تری که با کمک چرخ ساخته شده بودند نیز در همان محل پیدا شد. چرخ های سفالگری سریع(چرخشی) امکان تولید انبوه ظروف سفالی را فراهم کردند اما این استفاده از چرخ به عنوان انتقال دهنده انرژی( از طریق چرخ های آبی، بادی و حتی تردمیل های اولیه) بود که انقلابی در استفاده از منابع انرژی غیرانسانی به وجود آورد.

بخوان  لوازم یدکی تراکتور رومانی Romanian tractor سیسال | iranroos-ta

خوش بینی و بدبینی نسبت به تکنولوژی در قرن بیست و یکم

هر چند در ایران همچنان با نسل چهارم 4G پیش می‌رویم که جای سوال دارد. سرعت انتقال داده در نسل پنجم به طور میانگین در شلوغ‌ترین حالت ممکن در شبکه، یعنی اتصال متعدد کاربران، 100 مگابایت در ثانیه است. نظریات تکنولوژی اغلب تلاش می کنند تا آینده تکنولوژی را بر مبنای علم و تکنولوژی های فوق پیشرفته امروزی پیش بینی کنند.

تکنولوژی هوش مصنوعی Artificial Intelligence چیست؟

تکنولوژی ها اغلب محصولات انحصاری علم نیستند زیرا باید پیش نیاز هایی مانند مطلوبیت، کاربرد پذیری و ایمنی را نیز برطرف کنند. این دانش مشتمل بر دانش مورد استفاده در صنعت ، اصول پدیده‌های جسمی، اجتماعی، اصول تولید و دانش عملیات روزمره می‌باشد. فناوری استفاده از علم، مهندسی و سازمان صنعتی برای ایجاد جهانی انسان ساز است.”(صفحه 19)”. فناوری مجموعه‌ای از فرایندها، روش‌ها، فنون، ابزار، تجهیزات، ماشین‌آلات و مهارت‌هایی است که توسط آن‌ها کالایی ساخته شده یا خدمتی ارائه می‌گردد. فناوری همان تسلط و تبحر انجام کار است، فناوری توانایی انجام کار در تمامی سطوح و زمینه‌ها است؛ یعنی طراحی، ساخت، استفاده، تعمیر و نگهداری و تحقیق و توسعه و غیره می‌باشد. همچنینتمام اطلاعات و دانش به روز و جدید را در اختیار شما قرار می‌دهد و اگر فرد مبتکر و باهوشی باشید از این مدیریت نه تنها در بنگاه‌ها بلکه در کار و زندگی خود نیز می‌توانید به صورت حرفه‌ای از آن استفاه کنید.

و روشهای به کار گرفته شده در ایجاد محصولات و خدمات مرتبط با فناوری برای برآوردن نیازهای مشتری یا کسب و کار را فراهم می سازد. فناوری شیوه ها ، عمل ها و رفتارهایی است برای ساخت و به کار بردن ابزاری که گره گشای دشواری های انسان است ، در واقع به مجموعه ای از دانش های قابل دسترس برای ساخت انواع ملزومات برای پرداختن به حرفه ها و برای استخراج یا جمع آوری انواع مواد به کار گرفته می شود. تکنولوژی تجزیه و تحلیل داده‌ها؟ به چه کاری می‌آید؟ همانطور که از اسمِ این عصر بر می‌آید، اطلاعات نقشی حیاتی در آن بازی می‌کنند.

بخوان  خبر ترسناک درباره آمادگی برای انقلاب رباتها 1 بیتی

http://118amoozesh.ir