فناوری چینی برای شکست سلاح‌های فراصوت

این طرح کاملاً در حد تئوری است و با رایانه شبیه سازی شده است و حتی یک نمونه از این فناوری است که برخی از مفاهیم مطرح شده را تأیید می کنند، وجود ندارد. به هزینه آن اشاره‌ای نمی‌شود، زیرا موشک‌های مافوق صوت گران هستند و چین در حال حاضر دارای پلتفرم‌های مافوق صوت تهاجمی است و احتمالاً بسیار زیاد برای توسعه آنها صرف شده است و باور می‌کند که آنها مبالغ هنگفتی را برای توسعه یک پلتفرم رهگیری بر فراصوت. هزینه کنند، است. این خلبان به اوراسیا تایمز گفت: نسبت هزینه آن به سودش بسیار کم است.

اکنون شبیه‌سازی‌های رایانه‌های نشان می‌دهند که این الگوریتم جدید به‌طور قابل‌توجهی محاسبه را برای رایانه‌های پروازی ساده کرده است. الگوریتم جدید، طول پرواز را ترسیم می‌کرد، اما مسیر بعدی پرواز را تا فاصله ۶.۸ کیلومتری از هدف هدایت کند و در محدوده پرتاب یک جنبش جنبشی قرار دهد.

بنابراین، ریاضی چینی با استفاده از یک راه حل ریاضی که دیوید بنسون(David Benson)، دانشجوی موسسه فناوری ماساچوست(MIT) در آن زمان توسعه داده بود، الگوریتم ایجاد شد. بنسون، طبق مشخصات، اکنون یکی از لینک های برجسته در آزمایشگاه چارلز استارک دریپر است و فناوری فراصوت یکی از زمینه های تحقیقاتی پیشرو در این موسسه است.

چشمگیر اما تنها نظری

یکی دیگر از مشکلات محاسباتی ایجاد الگوریتمی بود که می‌توانست به طور دقیق مسیر یک حمله مافوق را ثابت کند که بسیار سریع حرکت می‌کند و مانورهای پیچیده‌ای انجام می‌دهد را پیش بینی کند. چنین روشی به محاسبات بسیار پیچیده‌ای از الگوهای استفاده از رایانه‌های داخلی هواپیما نیاز دارد.

یک خلبان سابق جنگنده نیروی هوایی هند(IAF) که فارغ التحصیل رشته مهندسی هوانوردی است و در حال حاضر درگیر این نرم افزار است، میگوید که این تحقیقات مهم و پیشگامانه به نظر می‌رسد اما یک مدل واقعی از آن احساس می‌شود.

آنها همچنین از الگوریتمی که توسط ناسا برای هواپیمای مافوق صوت «X-33» توسعه داده شده است، استفاده می شود. پروژه «X-33» نزدیک به پایان بود اما این هواپیما هرگز انجام نشد و پروژه آن در سال 2011 به دلیل مشکلات فنی لغو شد.

انتهای پیاممنبع

راه حل محاسباتی مورد استفاده توسط دانشمند مافوق صوت ایالات متحده و ناسا

یک تحقیق در مورد ارتباطات انسداد در موشک‌های مافوص صوت، به ارائه یک شبکه ارتباطی با فرکانس بالا انجام می‌شود.

دانشکده ابزارهای دقیق و مهندسی نوری دانشگاه تیانجین یک سیستم لیزری اختراع کرد که می‌تواند یک پرتو پیوسته از الکترومغناطیسی را در طیف گسترده‌ای از نسل‌های مختلف منتشر کند، که برای فناوری بعدی ۶G مورد نیاز است.

این طراحی مفهومی مقاله‌ای از گروهی از متخصصان به رهبری یین ژانگجی(Yin Zhonggjie) از موسسه مهندسی مکانیک و برق شانگهای ایجاد شده است.

ریاضیات، نرم افزار، برق و مهندسی هوانوردی مستقیماً به هم مرتبط هستند و هر پیشرفتی در هر یک از آنها بر دیگری تأثیر می گذارد. این موضوع به این می‌پردازد که آیا تحقیقات چینی و ارتش تصمیم می‌گیرند که این تحقیقات را به این سمت ببرند یا خیر.

این سیستمی که یک هواپیمای بدون سرنشین با موتور هوا کار می‌کند و می‌تواند با سرعتی بیش از پنج برابر سرعت صوت مسافت‌های طول بکشد و یک «سلاح انرژی جنبشی» (سلاح انرژی جنبشی) را برای از بین بردن موشک‌های مافوق صوت پرتاب کند. کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اوراسیا تایمز، ، مهندسان هوافضای چینی از توسعه یافته توسط یک دانشمند مافوق صوت آمریکایی و یک پروژه ناسا برای حل مشکل یک وسیله نقلیه برای رهگیری موشک‌های مافوق صوت علوم استفاده کردند.

این فناوری‌ها مملو از اشکالات هستند، اما این فناوری‌های واحد علمی به پیشرفت‌های عظیم فناوری می‌شود.

این تیم از پایان نامه دکترای بنسون در سال ۲۰۰۴ استفاده کردند. پایان نامه‌های که یک راه حل ریاضی به نام رونویسی شبه تولیدی گاوس ارائه می‌شود که می‌توان به طور قابل توجهی سیستم‌های کنترل پرواز پیچیده را ساده کند.

اما محققان در طراحی سیستم پیشرفته آن با یک «سیله ریاضی پیچیده» شدند. الگوریتم‌های فعلی برای رهگیری میان مسیر برای موشک‌های معمولی توسعه یافته بودند و نه برای هواپیماهای مافوق صوت حساس‌کننده هوا و استفاده از این معادلات می‌توانند باعث کنترل یا حتی خرابی آنها شوند.

چین یک هواپیمای رهگیر فراصوت چند بار مصرف طراحی شده است که می‌تواند پرتاب شود و پس از انجام ماموریت باز شود.

به گفته‌ی ساوث چاینا مورنینگ پست، این مقاله در مجله معتبر «Aerospace Technology» منتشر شده است و همچنین گفته می‌شود که این مؤسسه په‌پادها و وسایل الکترونیکی را نیز برای ارتش چین توسعه می‌دهد.

چین در ارتباطات موشکی مافوق صوت تخصص پیدا می کند؟

آخرین پیشرفت فناورانه معتبر چین در حوزه مافوق صوت در ژانویه سال ۲۰۲۲ اعلام شد، در آن زمان آزمایشگاه علم و فناوری در فیزیک فضایی ادعا کرد که راهی برای حفظ ارتباط ثابت با یک موشک مافوق صوت پیدا کرده است.

دیدگاه این خلبان از باوری است که در میان برخی از استراتژیست‌ها معمولاً مبنی بر این که موشک‌های مافوق صوت به نوعی به عنوان سلاح‌های هسته‌ای جدید ظاهر می‌شوند و نسبت به استفاده واقعی دارند، می‌شوند. با این حال، جنگی در مخالفت با آن را ثابت کرده است.

با استفاده از ماهواره‌های هشدار اولیه و ایستگاه‌های رادار زمینی، این هواپیما می‌تواند یک موشک مافوق صوت را پیش‌بینی کند و سپس یک سلاح کوچک انرژی را برای خنثی کردن خطر اواسط پروازش پرتاب کند. با پایان حمله، هواپیما می‌تواند باز شود و برای ماموریت بعدی خود آماده شود.

هیچ اطلاعاتی در مورد «سلاح انرژی جنبشی» وجود ندارد.

اجسام مصنوعی زمانی که بسیار بالا را به دلیل اصطکاک با جو زمین در هنگام ورود مجدد تجربه می‌کنند، «سپرهای پلاسما» ایجاد کرده و ارتباط آنها قطع می‌شود. گاز یونیزه شده روی سطح یک سلاح مافوق صوت شکل می‌گیرد و می‌کند کنترل‌ها را مسدود می‌کند. از آنجایی که رادارهای زمینی نمی‌توانند هدف مافوق صوت را از پشت سپر پلاسما شناسایی کنند، به این مشکل «سد سیاه» گفته می‌شود.

الگوریتم کنترل پرواز نامناسب