فیلم حیرت‌انگیز لحظه عبور ماه از مقابل خورشید

فیلم حیرت‌انگیز لحظه عبور ماه از مقابل خورشید

این خورشیدگرفتگی روی زمین دیده نشد اما مردم ساکن آمریکا در روز هشتم نوامبر شاهد یک نمایش کیهانی خیره‌کننده از یک ماه مایل به رنگ قرمز در آسمان تاریک بودند. این پدیده که به عنوان «ماه خونین» (ماه خونی) شناخته می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که سایه زمین ماه را می‌پوشاند و انعکاس نور مستقیم خورشید را می‌کند. این امر باعث می شود که ماه به رنگ قرمز مسی درآید.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، ماه در هفته گذشته از مقابل خورشید حرکت کرد و سطح شعله‌ور آن را با یک شبه تیره مسدود کرد. «ماهواره عملیاتی زیست‌محیطی زمین‌ایستا» (GOES) و دستگاه آن موسوم به «تصویرساز فرابنفش خورشیدی» (SUVI)، این نمایش کیهانی را در حالی ثبت کردند که رصد جوی بیرون داغ خورشید یا تاج آن بودند. این تصویر از یک خورشیدگرفتگی است که فقط در فضای قابل مشاهده بود و ساعتی ادامه داشت.

فیلم حیرت‌انگیز لحظه عبور ماه از مقابل خورشید

فیلم حیرت‌انگیز لحظه عبور ماه از مقابل خورشید

جرم‌های خارج‌شده از تاج خورشیدی، امکان خروج از پلاسما و میدان‌های مغناطیسی از تاج خورشید هستند. آنها می‌توانند قوی‌ها باشند تا مواد تاجی را به بیرون پرتاب کنند و حامل یک میدان مغناطیسی‌تر از میدان مغناطیسی میان‌سیاره‌ای باشند.

ماه در ۲۳ نوامبر بین ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۰۰ به وقت ساعت هماهنگ جهانی، یک شبه سیاه را ایجاد کرد. وقتی تصویری از ماه که بخشی از خورشید را مسدود کرده بود، در توییتر به اشتراک گذاشته شد، یکی از کاربران گفت: به نظر می‌رسد که ماه در حال گاز گرفتن خورشید است.

انتهای پیاممنبع فیلم حیرت‌انگیز لحظه عبور ماه از مقابل خورشید

یک ماهواره زیست‌محیطی در جدیدترین عملیات خود، فیلم جالبی را از لحظه عبور ماه از خورشید ثبت کرده است.

بخوان  هوشمندتر کردن ربات های حمل و نقل

بررسی انتشارات خورشیدی، به تشخیص زودهنگام شراره‌های خورشیدی، خروج جرم از تاج خورشیدی و سایر پدیده‌هایی که بر محیط زیست می‌گذارند، کمک می‌کنند. قبل از شروع به زمین می‌آید که تصویرساز فرابنفش خورشیدی ۱۵ ساعت پیش از خارج از تاج خورشیدی، یک فوران خورشیدی را مشاهده می‌کند.

ماهواره GOES، تشعشعات خورشیدی را بررسی می‌کند که علائم هشداردهنده شعله‌های خورشیدی هستند. شعله‌های خورشیدی می‌توانند باعث خاموشی در زمین شوند. وب‌سایت علمی «ارث اسکای» (EarthSky) گزارش داد: به دلیل تأثیر خورشید خورشیدی پرسرعت ممکن است دوره‌های منفرد طوفان ژئومغناطیسی را در سطح G1(کوچک) از یک سوراخ تاج خورشیدی ببینیم.