قرارداد آمریکا با گوگل برای تولید تراشه

بیشتر بخوانید


بر اساس بیانیه وزارت بازرگانی آمریکا، پیش‌بینی می‌شود تا ۴۰ تراشه مختلف بهینه‌سازی شده برای کاربرد‌های مختلف طراحی شود. از آنجایی که طرح‌های تراشه‌ها منبع باز خواهند بود، محققان می‌توانند ایده‌های جدید را بدون محدودیت دنبال کنند و آزادانه داده‌ها و طرح‌های تولیدات خود را به اشتراک بگذارند.


در قانون تراشه‌ها و علم دولت بایدن که اخیراً توسط کنگره تصویب شد، بودجه‌ای با هدف شروع سریع تولید داخلی انواع نیمه هادی در پاسخ به اختلالات زنجیره تامین، پیش بینی شده است.

 منبع

قرارداد آمریکا با گوگل

این قرارداد بین موسسه ملی استاندارد و فناوری وزارت بازرگانی و گوگل امضا شد. این وزارتخانه روز سه شنبه اعلام کرد این تراشه‌ها با همکاری شرکت نیمه هادی اسکای واتر در کارخانه ریخته گری نیمه هادی بلومینگتون، واقع در مینه سوتا، تولید خواهد شد.

طبق توافق، گوگل هزینه اولیه راه اندازی خط تولید را پرداخت می‌کند و برای اولین دوره تولید یارانه نیز اختصاص می‌دهد. موسسه ملی استاندارد و فناوری وزارت بازرگانی هم با شرکای تحقیقاتی دانشگاهی خود مدار تراشه‌ها را طراحی خواهد کرد.

به گزارش سایت رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که با شرکت گوگل برای تولید تراشه‌هایی که محققان می‌توانند از آن‌ها برای توسعه نانوفناوری و ساخت دستگاه‌های نیمه هادی جدید استفاده کنند، به توافق رسیده است.

مجموعه‌ای از شرکت‌های فناوری در آمریکا بر اساس همین قانون، کارخانه‌های جدید تولید نیمه‌رسانا تاسیس کرده‌اند. در قانون مذکور حدود ۵۲ میلیارد دلار یارانه دولتی برای تولید و تحقیقات در زمینه ساخت نیمه‌رسانا و یک اعتبار مالیاتی سرمایه‌گذاری برای راه اندازی کارخانه‌های تراشه به ارزش ۲۴ میلیارد دلار درنظر گرفته شده است.

بخوان  تغییر لوگوی گوگل به مناسبت نوروز