لحظه حمله کوسه به غواص + فیلم

گفتنی است؛ کوسه‌های سفید اغلب به عنوان حمله کنندگان به انسان بویژه موج سواران شناخته می‌شوند. بنا به گفته کارشناسان این احتمالا به این دلیل است که آن‌ها اغلب تخته‌های موج سواری را با موجودات دریایی مانند فوک‌ها اشتباه می‌گیرند. وزن کوسه‌های سفید ۲.۵ تن یا بیشتر است؛ وزن تقریبی یک خودرو و در میان انواع کوسه ها، سفید‌های بزرگ ترسناک‌ترین آن‌ها به شمار می‌روند.منبع

ویدئویی که به تازگی منتشر شده است خوش شانسی محض غواص جوان در مواجهه با یک کوسه سفید بزرگ را به تصویر می‌کشد. بنا به گزارش دیلی میل، ” جیمی پارتینگتون” در حال شنا در داخل یک قفس در اقیانوس آرام بود که مورد حمله این جانور قرار گرفت. ویدئویی که از زیر آب تهیه شده نشان می‌دهد که این غواص چقدر خوش شانس بوده که توانسته از این حمله جان سالم به در ببرد.

بیشتر بخوانید


بنا به این گزارش جیمی در داخل این قفس کوچک در اقیانوس آرام شناور بود که این اتفاق رخ داد. در ویدئوی منتشر شده مشاهده می‌شود که این جانور ۱۶ فوتی با سرعت زیاد از پایین به بالا به سمت قفس جیمی حمله ور شده و با گرفتن قفس در میان آرواره‌های مرگبار خود سعی می‌کند تا وی را به اعماق اقیانوس بکشد. در حالی که پس از این حمله، بخشی از قفس به سمت اعماق اقیانوس حرکت می‌کند جیمی این فرصت را پیدا می‌کند تا خود را به بالای باقیمانده قفس برساند.


در ادامه در حالی که جیمی در محاصره کوسه قرار گرفته تصمیم می‌گیرد به داخل آب پریده و با شناکردن سریع به قایق برگردد. در این حادثه به جیمی آسیب جدی وارد نشد.

بخوان  چاپ 3 بُعدی کامپوزیت مشابه استخوان با استفاده از باکتری