مجله علوم و تکنولوژی پلیمر – راهنمای نویسندگان 1 بیتی

با وجود اینکه دو نوع قبلی هوش مصنوعی بهصورت گسترده ایجاد شدهاند و به میزان وسیعی در حال استفاده هستند، تمام فناوریها و کاربردهای معرفیشده بر اساس این نوع از هوش مصنوعی و هوش مصنوعی خودآگاه، یا در حد طرح مفهومی هستند یا در مراحل اولیه توسعه و ایجاد قرار دارند. این زنگ تصویری البته غیر از قابلیت عدم نیاز به لمس، تمام ویژگیهایی را که از یک زنگ هوشمند انتظار میرود، دارد. به بیان دیگر، انسان تنها موجودی است که می­تواند به نیابت از خداوند بر تمام موجودات دیگر اشراف پیدا نماید و به تدبیر امور آن­ها بپردازد و این ظرفیت وجودی بینهایت به دلیل ظرفیت علمی بینهایت علمی انسان به او اعطاء شده است و پیداست که هر چیزی که در خلقت انسان تعبیه شده باشد به معنای آن است که ذاتی انسان است و انسانیت انسان بر آن استوار است، یعنی هر اندازه این ظرفیت وجودی او فعلیت پیدا کند، انسانتر شده است و این ماجرا تا بینهایت ادامه دارد. در این شهر به ازای هر هزار نفر 1/ 1 استارتآپ وجود دارد و هزینه نوشیدن یک قهوه در آن برابر با 48/ 2 دلار است.

اگر هوش مصنوعی خودش شروع به تولید اطلاعات کند، هیچ تضمینی وجود ندارد که شبیه انسان باشد. این موضوع، شروع بدبینانه ای برای اینترنت بود. هوش مصنوعی به پیشرفت و موفقیت افراد کمک میکند و مشکلات سیستمهای سنتی را که پیش از آن در حال استفاده بود را مشخص میکند. نقطه ضعف اصلی رویکردهای هوش مصنوعی این است که آنها اغلب به دادههای زیاد و قدرت محاسبه اولیه (برای مدلهای آموزشی) نیاز دارند، یا حداقل به دادههای از قبل طبقه بندی شده، که دستیابی به آنها هزینه بالاتری نیاز دارد و سختتر است، نیاز دارند و با وجود اینکه هوش مصنوعی به سهولت زندگی کمک میکند، اما یکی از مشکلات هوش مصنوعی این است که از تکنیکهای جعبه سیاه استفاده میکند. معتقد به برخورد با مشکلات به صورت اساسی و ریشهای است. سپس، در بخش دیگری از فصل چهارم درس هوش مصنوعی، این مسئله بررسی میشود که در صورت سُست کردن فرضیات قطعیت و مشاهدهپذیری، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ سانفرانسیسکو در آمریکا: معروفترین مرکز تکنولوژی جهان که حضور و فعالیت شرکتهای بزرگ و مهمی مانند Twitter، Airbnb و Uber شاید کوچکترین بخش شهرت و اعتبار این شهر باشند. در نهایت بخش آخر فصل هفتم، مفهوم عاملهای مبتنی بر دانش، جهت ساخت چند عامل برای جهان وامپوس با فناوری منطق گزارهای ترکیب میشود.

لندن در انگلستان: از آنجا که لندن قلب قدرتمند بانکداری جهان است، چندان بعید به نظر نمیرسد که این شهر یکی از بهترین پایتختهای جهان برای فعالیت شرکتهای مالی- تکنولوژی یا فینتک (Fintech) باشد. آستین در آمریکا: بهترین شهر جهان برای فعالیت شرکتهای تکنولوژی سالهاست که میزبان شرکتهای بزرگی مانند IBM، Dell و AMD بوده است و حالا مالیات کم، هزینه مناسب برای مسکن و فرهنگ و فضای کارآفرینی قوی آن توجه بسیاری از استارتآپهای حوزه تکنولوژی را به خود جلب کرده است. به طور کلی نظرها و عقیدههای مختلفی درباره تکنولوژی وجود دارد، بعضی از فیلسوفها مانند کارل مارکس اعتقاد دارند که تکنولوژی برای بشریت مفید و خوب است، اما برخی دیگر مانند هربرت مارکس و جان زرزن معتقد هستند که جوامعی که تکنولوژی گرا هستند، بیشتر به سمت تکنولوژی گرایی حرکت می کنند و آزادی و سلامت روانی خود را از دست میدهند. اما انطباق ابزارهای جدید نیازمند این است تا کسب و کارها این ابزارهای را تولید و روانه بازار کرده و بازاریابان افراد را به سمت استفاده از آنها و ساخت آیندهای بهتر تشویق کنند. یک پیش نویس استاندارد یک مرحله واسطه ای بود که بعد از یک استاندارد پیشنهادی اما قبل از استاندارد اینترنت اتفاق افتاد.

هزینه اجاره دفتر کار برای یک شرکت تکنولوژی در لندن برابر با 94 دلار در هر فوت مربع برای یک هفته بوده و هزینه اجاره خانه اقامتی در هر هفته برابر هزار و 981 دلار است. این بررسیها نشان میدهد که هزینه اجاره دفتر برای یک شرکت تکنولوژی در این شهر به 54دلار برای هر فوت مربع در هفته میرسد. این موضوع نشان می دهد که چقدر این شاخه علم اهمیت دارد و جدیدا موقعیت های شغلی زیادی برای آن به وجود آمده است، پس بهتر است همه ما کمی بیشتر در مورد آن بدانیم. پیشتر از این طراحی در ساخت تراشههای نسل یازدهم Tiger Lake اینتل استفاده شده که ترکیبی از هستههایی با قدرت پردازشی بالا (Golden Lake) و هستههای پردازشی جدید Gracemont را در خود جای داده و میتواند کارآیی خوبی از خود نشان دهد. اینتل در این رویداد نسل دوازدهم تراشههای خود را که رقیبی برای تراشههای M1 اپل هستند معرفی کرد. در نمایشگاه CES سالهاست نشانی از اپل نیست چراکه این شرکت رویدادهای خود را بهصورت مستقل برگزار میکند اما رقبای اپل همواره از این نمایشگاه برای معرفی محصولاتشان استفاده میکنند.

بخوان  جدیدترین تکنولوژی های پزشکی سال‌ های اخیر رادطب | 1biti

در سال ۲۰۰۳، مرکز تحقیقات پروازی آرمسترانگ ناسا، و بسیاری از شرکتهای دیگر، نرمافزاری طراحی کردند که قادر میسازد یک هواپیما آسیب دیده، به پروازش ادامه دهد تا زمانی که به منطقه امن برای فرود دست یابد. پهپاد جدید سونی از طراحی کوادکوپتری بهره میبرد و پایههای فرود آن نیز در حین پرواز، جمع میشوند. همه این موارد نام برده سمی هستند و در صورت نشت منجر به مرگ میشوند. این امر موجب ارتقای عملکرد چیپست میشود و فرآیند پردازش هستههای چیپست بهصورت تکی با سرعت و کارآیی بهتری صورت خواهد گرفت. هوش مصنوعی شاخه ای از علم کامپیوتر است که از آن برای هر چه بهتر کردن عملکرد دستگاه های کامپیوتری و تعامل هر چه بیشتر دستگاه و انسان استفاده می شود. برای مثال، کلارک و ریولر10 (1993) یک فهرست از مقالات چاپ شده در زمینه علوم و مدیریت تکنولوژی که شامل بیش از 10000 منبع بیشتر از 3000 منبع در سال 1981 بود ، ارائه کردند. جالب اینکه بیل گیتس و مارک زوکربرگ هر دو دوران زندگی دانشجوییشان را در بوستون گذراندهاند و در همان دوران شروع به راهاندازی شرکتهایشان کردهاند، اما در نهایت این شرکتها را در سواحل غربی بنا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شرکت Savills بررسیهایی در این زمینه انجام داده و در نهایت گزارشی از بهترین شهرهای جهان برای فعالیت شرکتهای تکنولوژی را منتشر کرده است. در رابطه با تاریخچه تکنولوژی اطلاعات بسیار زیادی موجود نیست، اما عدهای تاریخ تکنولوژی را از زمانی که انسانها از ابزارآلات و وسایل دستساز استفاده میکردند، میدانند و عدهای دیگر نیز آن را به زمان پیامبران نسبت میدهند، به عنوان مثال: تکنولوژی ساخت کشتی توسط حضرت نوح. فناوری موجب ارتباط بیشتر انسانها با یکدیگر شده است، به گونهای که شما میتوانید با دورترین افراد نیز ارتباط برقرار کنید. اگر به دیدار شخصی میروید که صاحب این زنگ موسوم به «Doorbell Video Touchless» است، برای زنگ زدن تنها کاری که باید انجام دهید این است که در یک فاصله مشخص از زنگ که توسط صاحبخانه تعریف شده است، قرار بگیرید که در بیشتر موارد، این به معنای ایستادن روی پادری است. SoundCloud یکی از بزرگترین استارتآپهای موفق این شهر است. همه اینها باعث شده است که در سالهای اخیر آمستردام یکی از مهمترین و بزرگترین مراکز تکنولوژی اروپا شناخته شود. کپنهاگ در دانمارک: فضای استارتآپی این شهر در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته و موفقیتهای مختلفی بهدست آورده است.

برس این مسواک هوشمند با بهرهگیری از هوش مصنوعی خود موسوم به «SenseIQ» میزان فشار وارده از طرف کاربر بر دندانها را متوجه میشود و شدت لرزشها را متناسب با آن تنظیم میکند. همچنین برنامه موبایلی این مسواک هوشمند، در مورد چگونگی تمیز کردن دندانها به بهترین شکل ممکن راهنماییهایی را به کاربران ارائه میدهد و هرچه بیشتر از این مسواک هوشمند استفاده شود، توصیههای این برنامه به کاربر شخصیتر میشود. مطمئنا میتوان استفاده از باتریها را در درجه اول با استفاده از باتریهای قابل شارژ کاهش داد، اما این کنترل از راه دور خورشیدی وابستگی به باتریها را از آن هم بیشتر کاهش میدهد. تلویزیونهای سامسونگ در سال ۲۰۲۱ دارای ریموت کنترلهای مجهز به صفحه خورشیدی خواهند بود که با نور داخلی و خارجی شارژ میشوند.

بخوان  دانلود رایگان کتاب دعا نویسی قدیمی نسخه کامل

درطول یک سدهٔ گذشته تجربهها و دستاوردها و تحولات با ارزشی در معماری و در عرصهٔ محیطزیست رخ دادهاست که البته مشکلات بسیاری را بهوجود آورده اما میتوان گفت در آغاز سدهٔ ۲۱ میلادی وضعیت جهان به یک توسعهٔ ناپایدار رسیده که از مشخصههای آن میتوان به رشد جمعیت، افزایش مصرف و توزیع نامتعادل منابع اشاره کرد. همان طور که در گذشته کارخانه ها کنار منابع مواد اولیه ایجاد شده است در حال حاضر نیز ماده خام، دانش آموختگان مهندسی، تجارت و هنر هستند که بهترین آن ها از بهترین دانشگاه ها خارج میشوند. تمام این امور از روی نورونهای مصنوعی عصبی ذهنی حاصل میشوند! نمایشگاه امسال به دلیل شیوع کرونا به صورت تمام مجازی برگزار میشود و برندها محصولاتشان را به صورت ویدئویی رونمایی میکنند. زنگ در تصویری و بدون نیاز به لمس که با ایستادن نزدیک آن، به صدا درمیآید، از دیگر اختراعات ارائه شده در این نمایشگاه بود که با دوران کرونا نیز تناسب بسیاری دارد. الجی اشارهای نکرده که آیا این ماسک جلوی ویروس کرونا را میگیرد یا نسبت به ماسکهای عادی موثرتر است یا نه.

رویداد۲۴ عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نایب رئیس شورای عالی فضایی کشور در پاسخ به سوالی پیرامون چگونگی به سرانجام رسیدن پروژه ماهواره خیام در دولت سیزدهم، اظهار داشت: این یک کار ملی و دستاورد ملی متعلق به همه و مربوط به تلاش همه دولتهاست و آنچه مهم است این است که ما توانستیم در کنار قدرت شماره یک یا دو فضایی دنیا کار مشترک تعریف کنیم و توافقات بسیار خوبی را با آژانس فضایی روسیه برای ادامه همکاریها داشتیم و این اتفاق با دیپلماسی فعال دولت سیزدهم اتفاق افتاد. زارع پور تاکید کرد: این ماهواره ابتدا بنا بود در اردیبهشت سال گذشته پرتاب شود که نشد، اوایلی که بنده افتخار خدمتگزاری پیدا کردم، گفتند که امکان پرتاب زودتر این ماهواره وجود دارد، اما با پرتابگری دیگر که قابلیت اطمینان لازم را نداشت که بنده زیر بار این موضوع نرفتم، از سوی دیگر اگر میخواستیم با همین پرتابگر سایوز پرتاب انجام شود، باید تا نوامبر سال جاری میلادی صبر میکردیم، با این حال با پیگیریهای صورت گرفته توانستیم در روزهای گذشته ماهواره را به وسیله پرتابگر سایوز به فضا پرتاب کنیم.

آمستردام در هلند: پایتخت فعالیتهای عجیب و خلاقانه میتواند در آیندهای نهچندان دور، فضای پررونقی برای فعالیت سایت 1biti شرکتهای تکنولوژی باشد. اما با بهوجود آمدن فضای جدید، متکثر و پاسخگویی قدرت سیاسی در عصر اطلاعات، میتوان میان مدیریت عمومی و خطمشیگذاری از یکسو و سیاستگذاری و حکمرانی از سوی دیگر تمایز ایجاد کرد. Zvika Krieger رئیس بخش سیاستگذاری تکنولوژی مجمع جهانی اقتصاد میگوید ما از چند جهت شاهد بالکانیزه کردن تکنولوژی هستیم. درحالیکه در بازار شاهد گوشیهای تاشو از برندهای مختلفی مانند سامسونگ هستیم حالا در CES 2021 هم گوشیهای تاشو جدیدی عرضه شدهاند. در کنار مدلهای جدید دستگاههای تصفیه هوا که امسال توسط این شرکت کرهای معرفی شدهاند شاهد دستگاههای تصفیه هوای قابل حمل هم هستیم که میتوان آن را در کیف گذاشت و با خود به هر جایی برد. الجی همچنین یک ماسک برقی تصفیه هوا و قابل شارژ معرفی کرده که دارای دو فیلتر HEPA با کیفیت بالاست که قادر به جلوگیری از ذرات تا 3دهم میکرون است.

این کنترل از راه دور خورشیدی را میتوان هم با نور خارجی و هم با نور فضای داخلی شارژ کرد، حتی اگر نوری وجود نداشته باشد و دو مورد قبلی کافی نیستند، از طریق یک درگاه USB معمولی قابل شارژ خواهد بود. به همراه این ماسک همچنین یک کیس ارائه میشود که خود ماسک را میتوان در آن گذاشت و با استفاده از نور UV ضدعفونی کرد. در سال ۲۰۱۰ هم پروژهای به نام Second Life مطرح شد که تقریباً شبیه به متاورس فعلی بود؛ اما شکست خورد، چراکه زیرساخت اینترنت جوابگوی این حجم از اتصال نبود. مایکل سوین گزارش میدهد: «پیشرفتهای هوش مصنوعی این روزها خیلی با عنوان هوش مصنوعی شیپور نمیشوند، اما اغلب به عنوان پیشرفت در زمینههای دیگر دیده میشوند».

بخوان  خداحافظی با قطع برق در چین! 1 بیتی

چیپستهایی هیبریدی با عنوان Alder Lake که همانند تراشههای Lakefield در ساخت آنها از روش مشابهی با فناوری Big.little شرکت ARM استفاده شده است. خردهفروشی ژاپنی فمیلی مارت (FamilyMart) با همکاری شرکت Telexistence در حال ساخت و راهاندازی ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که میتوانند کارهای داخلی 300 فروشگاه بزرگ ژاپن از جمله تامین کالا قفسههای آنها را انجام دهند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، گوگل که پیش از این به خاطر ادعای «بلیک لموین» در مورد اینکه چت ربات هوش مصنوعی شرکت LaMDA به ادراک رسیده و خودآگاهی پیدا کرده او را به مرخصی اجباری با حقوق فرستاده بود، اکنون او را اخراج کرده است.

این ماسک دارای یک باتری 820 میلیآمپری و دو فن است که با هر شارژ بین دو تا هشت ساعت هوا را تصفیه (بسته به انتخاب ویژگی تصفیه ) میکند. این مسواک هوشمند حتی دارای کیف مسافرتی جدید ساخته شده از چرم مجهز به درگاه USB-C مخصوص خود برای شارژ مجدد راحتتر است. تا سال ۲۰۲۲ اما متخصصان باور دارند که ۱۰ درصد افراد، لباس هایی بر تن خواهند داشت که مجهز شده اند به چیپ های پردازشی و متصل هستند به شبکه جهانی اینترنت. در این پروژه از ۱۰ نورون استفاده میشود؛ زیرا مدل دارای دستههایی برای عددهای ۰ تا ۹ است. دوره کارشناسی مدیریت بازرگانی یکی از دورههای تحصیلی آموزش عالی است و هدف از تشکیل این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سازمانها، ادارات، موسسات و شرکتهای بازرگانی دولتی و خصوصی و همچنین آشنایی دانشجویان با کاربرد روشهای علمی در مدیریت است. در عوض، بخشهایی از اینترنت (مراکز داده، کابلها، ماهوارهها، روترها و دیگر موارد) متعلق به تعداد بیشماری از افراد، شرکتها و سازمانهای دولتی هستند.

علاوه بر هزینه اجاره مسکن، این شرکت 100 معیار و عامل دیگر از جمله تعداد روزهای لازم برای آغاز به کار یک کسب و کار جدید گرفته تا هزینههای مربوط به خوراک و پوشاک را برای این بررسی و رتبهبندی در نظر گرفته است. تورنتو از نظر کیفیت زندگی یکی از بهترین شهرهای آمریکای شمالی است که میتواند آیندهای روشن برای فعالیت شرکتهای تکنولوژی را ترسیم کند. متوسط هزینه نوشیدن یک قهوه در این شهر 5/ 3 دلار، متوسط زمان رفت و آمد کارمندان در محدوده شرکتهای تکنولوژی شهر 16 دقیقه و هزینه آن 75/ 1 دلار است. در این میان محققان شرکت Savills به موضوع دسترسی به سرمایهگذاریهای مخاطرهآمیز و زمان جابهجایی به کمک حملو نقل عمومی برای یک کارمند بخش تکنولوژی هم پرداختهاند. بخش مالی قدرتمند و فضای متمرکز تجاری این شهر کمک بزرگی برای تبدیل شدن آن به یک شهر تکنولوژی کردهاند. با این وسیله میتوانید از صحنههایی که مناسب نیستند فیلم بگیرید، صداهایی که نباید را ضبط کنید، اخباری دروغین منتشر کنید، اسرار زندگی دیگران را فاش کنید، کلاهبرداری کنید، دزدی کنید، هک کنید، وارد فضای خصوصی دیگران بشوید، یک انسان یا یک مجموعه را از عرش به فرش بیاورید، شورش به پا کنید، حقیقت را دروغ و دروغ را حقیقت جلوه دهید و غیره.

تعداد استارتآپهای این شهر به ازای هر هزار نفر برابر 7/ 2 است. میزان تولید ناخالص داخلی این شهر برای هر شهروند 52 هزار و 965 دلار است و تعداد مسافرانی که سالانه به فرودگاههای این شهر میآیند برابر با 4/ 55 میلیون نفر است. هزینه اجاره دفتر برای یک شرکت تکنولوژی در این شهر برابر 71 دلار برای هر فوت مربع در هفته و هزینه اجاره خانه برای اقامت کارمندان در هر هفته برابر هزار و 484 دلار است. هزینه اجاره دفتر کار برای یک شرکت تکنولوژی در این شهر 17 دلار برای هر فوت مربع در هفته است و این هزینه برای اجاره یک خانه اقامتی برابر با 982دلار در هفته است.