مجموع خودرو‌های ساخته شده تسلا از ۳ میلیون دستگاه فراتر رفت

ایلان ماسک

به گزارش cnbc، این آمار پس از ماه‌ها قرنطینه و کمبود قطعات در چین منتشر شد باید اشاره کرد که این مسئله تولید خودرو‌های تسلا را مدت‌ها تهدید کرده بود. این آمار نشان می‌دهد که کارخانه تسلا در شانگهای پس از افتتاح در سال ۲۰۱۹ و همراه با میزان قابل توجهی از سرمایه‌گذاری‌ها، توانست به مرور بیش‌ترین میزان خودروهای جدید تولید شده توسط تسلا را به نام خود ثبت کند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا روز یکشنبه در توییتی نوشت: مجموع کارخانه‌های تسلا اکنون بیش از ۳ میلیون خودرو تولید کرده اند همچنین بر اساس این توییت، کارخانه تسلا در شانگهای یک میلیون خودرو تولید کرده است.

 منبع

در همین حال، ماه قبل، شرکت تسلا اعلام کرد که ۲۵۴۶۹۵ دستگاه خودرو در سه ماهه دوم سال تحویل داده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶.۵ درصد افزایش داشته است. این میزان همچنین نشان می‌دهد که تسلا در مقایسه با سایر غول‌های حوزه خودرو چقدر فضای کوچک تری را اشغال کرده است. به عنوان مثال، تویوتا تنها در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۰ میلیون وسیله نقلیه تحویل داده است همچنین تسلا در اوایل سال جاری اعلام کرد که قصد دارد تحویل خودرو را سالانه ۵۰ درصد افزایش دهد.

بیشتر بخوانید


باید اشاره کرد که سهام تسلا در سال ۲۰۲۲ تقریباً ۲۵ درصد کاهش یافته است، زیرا سرمایه گذاران در حال ارزیابی شرکت‌های در حال رشد بودند. ماسک هفته گذشته بیش از ۷ میلیون سهام تسلا را به ارزش حدود ۶.۸۸ میلیارد دلار فروخت. همچنین باید اشاره کرد که ماسک همزمان در دعوای قضایی با شرکت توییتر به قیمت ۴۴ میلیارد دلار درگیر است. تسلا کارخانه‌های مختلفی را در سراسر دنیا دارد به عنوان مثال شانگهای، فرمونت، کالیفرنیا، آستین، تگزاس و برلین مناطقی است که ما در آن‌ها شاهد حضور کارخانه‌های تسلا هستیم.

بخوان  ساخت فناوری های خودتمیزکننده با الهام از بال حشرات