مسابقه فرمول یک در آسمان‌ها !


دو خودروی پرنده مسابقه‌ای برای اولین بار بدون سرنشین در آسمان آدلاید استرالیا به عنوان بخشی از سری مسابقات Airspeeder با ترکیب رقابت انجام دادند.

به گزارش ایسنا، از جتسون‌ها تا هری پاتر، ماشین‌های پرنده برای سال‌ها از ویژگی‌های اصلی فیلم‌های پرفروش علمی تخیلی بوده‌اند، اما اکنون این رؤیا تبدیل شده است. در طی یک مسابقه خلبانان از راه دور دو خودروی پرنده را در آسمان کنترل کردند.

در طی این مسابقه خلبانان “زف والش” و “فابیو تیشلر” رو در روی هم قرار دادن و ماشینهای پرنده را از راه دور از زمین هدایت کردند.

مسابقه فرمول یک در آسمان‌ها !

در این مسابقه، خلبان‌ها با دو خودروی مسابقه‌ای پرنده به طول ۱۳.۵ فوت از راه دور از زمین، با هم به رقابت پرداختند.

والش در اولین مسابقه 0.6 مایلی، طلا را به خانه برد. در حالی که این مسابقه بدون سرنشین بود، Airspeeder می‌گوید که قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ با اتومبیل‌های پرنده سرنشین‌دار مسابقات برگزار کند.

مسابقه فرمول یک در آسمان‌ها !

ماشین‌های پرنده از فیبر کربن ساخته شده‌اند و قدرتی برابر با یک ماشین دارند که ۳۲۰ کیلووات انرژی تولید می‌کنند، دارند.

هر خودرو می‌تواند وزنی بیش از ۱۷۶ پوند (۸۰ وزن) را بلند کند، به این معنی که یک خلبان می‌تواند در آینده روی این خودرو بنشیند.

از نظر شتاب، ماشین پرنده می‌تواند فقط در ۲.۸ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل در ساعت برسد. علاوه بر این، وسیله نقلیه‌ای که می‌تواند تا ۱۶۴۰ فوت (۵۰۰ متر) ارتفاع نیز داشته باشد.

مسابقه فرمول یک در آسمان‌ها !

در این مسابقه به والش و تیشلر مجوز کامل داده شد تا با اتومبیل‌های پرنده در اطراف یک پیست مسابقه دیجیتالی در بالای نمکزارهای تصویری دریاچه لوچیل در نزدیکی آدلاید مسابقه دهنده. این مسابقه در 0.6 مایلی مسیر برگزار شد و مسابقه در دو جلسه برگزار شد.

مسابقه فرمول یک در آسمان‌ها !

در حالی که این مسابقه بدون سرنشین بود، طولی نمی‌کشد که اتومبیل‌های مسابقه‌ای پرنده را در آینده با سرنشین ببینیم.

مسابقه فرمول یک در آسمان‌ها !

انتهای پیاممنبع