موشک استارشیپ تا ماه آینده پرتاب خواهد شد

علاوه بر تکمیل آزمایش و آماده سازی اسپیس ایکس، این تقویت کننده فوق سنگین، قبل از اینکه بتواند استارشیپ را به فضا پرتاب کند، به مجوز پرتاب از اداره هوانوردی فدرال نیاز دارد.

هنگامی که استارشیپ و تقویت کننده فوق سنگین سرانجام با هم پرتاب شوند، پرواز آزمایشی اولی برای یک سفر کوتاه به مدار فرستاده شده و پس از آن در سواحل هاوایی سقوط خواهد کرد، این در حالی  است که تقویت کننده فوق سنگین تلاش خواهد کرد روی یک سکوی نفتی اصلاح شده در خلیج مکزیک فرود بیاید. 


ایلان ماسک در پاسخ به سوالات کاربران در توئیتر، از پرتاب موشک استارشیپ تا آینده خبر داد. نمونه اولیه استارشیپ با برچسب SN۱۵ یک پرواز در ارتفاع بالا (در جو زمین) را تکمیل کرد و بدون انفجار در ۵ مه ۲۰۲۱ فرود آمد. این آخرین باری است که فضاپیمایی که ناسا امیدوار است از آن برای فرستادن فضانوردان آرتمیس به سطح ماه استفاده کند، از زمین خارج شده است.

منبع:cnetمنبع از آن زمان، ماسک و اسپیس ایکس مشغول آماده‌سازی برای اولین پرواز نمایشی مداری استارشیپ بوده‌اند که برای اولین بار شاهد انفجار این وسیله نقلیه بر روی یک تقویت‌کننده فوق سنگین هستند. همین هفته، تقویت‌کننده عظیم مرحله اول برای اولین بار با انفجار هفت موتور روی پایه آزمایشی روشن شد. این تعداد بیش از دو برابر تعداد موتور‌های آزمایش قبلی و کمتر از یک چهارم موتور‌هایی است که یک وسیله فوق سنگین کاملا بارگذاری شده را تشکیل می‌دهند که برای پرتاب با ۳۳ موتور در کل طراحی شده است.

بخوان  مایکروسافت اج در حال دریافت یک ویژگی کشنده است که می تواند کارگران را از گوگل کروم دور کند

در همین حال، ماسک امیدوار است که در هفته‌های آتی یک «تمرین لباس مرطوب» کامل را برای پرتاب و آزمایش یک سوپر هوی ۳۳ موتوری برای اولین بار انجام دهد.

بیشتر بخوانید