موفقیت چین در پرتاب‌های ماهواره‌های متعددچین سومین موشک خود را در طول یک هفته، در روز چهارشنبه (12 اکتبر) به آسمان فرستاد، این بار این پرتاب را برای پرتاب ماهواره‌های و نظارت بر محیط زیست در نظر گرفته شده بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، به گفته رسانه‌های دولتی چین، یک ماهواره راداری معروف به S-SAR01، با نام مستعار Huanjing-2E، بر فراز یک موشک لانگ مارچ 2C از مرکز پرتاب ماهواره تائی‌وان در شمال استان شانشی به فضای پرتاب شد.

پرتاب آن در ساعت ۶:۵۳ بعد از ظهر چهارشنبه به وقت محلی شرقی یا ۶:۵۳ صبح به وقت محلی این کشور در روز پنجشنبه، ۱۳ اکتبر انجام شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری شین هوا، شاهد 6 فوت (5 متر) این ماهواره در درجه اول برای امدادرسانی در زمان بلایای طبیعی و حفاظت از محیط زیست مورد استفاده قرار خواهد گرفت. سایر کاربردها شامل بررسی منابع در آب، منابع طبیعی، کشاورزی و جنگلداری خواهند بود.

این پرتاب چهل و پنجمین پرتاب چین در سال ۲۰۲۲ بود. اداره ملی فضایی چین در وب سایت خود نوشت: این ماموریت پرتاب، یک موفقیت کامل بود. این ماهواره به جمع ماهواره‌های Huanjing-2A و 2B اضافه می‌شود. Huanjing-2A و 2B دو ماهواره با نمایش متوسط ​​​​بودند که در سال ۲۰۲۰ برای جایگزینی نسل قبلی که در سال ۲۰۰۸ به فضا فرستاده شدند، به فضا ارسال شدند.

این پرتاب در مجموع چهارصد و چهل و سومین پرتاب موشک‌های سری لانگ مارس و سومین پرتاب چین تنها در هفته گذشته بود. رصدخانه خورشیدی مبتنی بر فضای پیشرفته چین، با نام مستعار Kuafu-1، روز شنبه (8 اکتبر) سوار بر موشک لانگ مارچ2D پرتاب شد تا آب و هوای خورشیدی را کند. آژانس فضایی چین همچنین یک جفت ماهواره ارتقای ناوبری را از یک سکوی دریایی در روز جمعه (7 اکتبر) پرتاب کرد.

انتهای پیاممنبع