مک بوک پرو‌های جدید اپل پاییز عرضه می‌شوند

پردازنده‌های جدید M۲ Pro و M۲ Max عملکرد بهبود یافته M۲ را به ارث خواهند برد و احتمالاً هسته‌های بیشتری به آن‌ها اضافه خواهد شد.

بیشتر بخوانید
منبع

مک بوک پرو‌

اما باید دید شرکت اپل واقعا می‌تواند در پاییز مک‌بوک پرو‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید خود را عرضه کند یا مجبور می‌شود به دلیل کمبود تراشه، عرضه آن‌ها را تا بهار ۲۰۲۳ به تعویق بیندازد.


گورمن انتظار ندارد تغییرات زیادی در بقیه سخت افزار‌های مک بوک پرو ایجاد شود. از تاریخ عرضه نسخه‌های حرفه‌ای ۱۴ و ۱۶ اینچی کنونی، حتی یک سال هم نمی‌گذرد و آن‌ها ارتقا‌های عمده‌ای از جمله طراحی جدید، نمایشگر‌های mini-LED و شارژ MagSafe را به ارمغان آوردند.

به گفته گورمن، تمرکز پردازنده‌های M۲ Pro و M۲ Max در بخش گرافیکی خواهد بود. پردازنده M۲ در مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی و مک‌بوک ایر جدید، حدود ۱۱ درصد عملکرد تک هسته‌ای بهتر، نزدیک به ۲۰ درصد عملکرد چند هسته‌ای بهتر و تا ۳۵ درصد امتیازات گرافیکی بهتری را نشان می‌دهد.

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده توسط مارک گورمن ژورنالیست بلومبرگ، شرکت اپل در حال حاضر روی مک بوک پرو‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید با پردازنده‌های M۲ Pro و M۲ Max کار می‌کند. به گفته او، مک بوک پرو‌های به روز شده ۱۴ و ۱۶ اینچی می‌توانند در اوایل پاییز امسال عرضه شوند.

بخوان  تصاویر سحرآمیز از اولین تلاش برای بازگشت انسان به ماه