نرم افزار به روز شده فرآیند برش را برای چاپ سه بعدی در مقیاس بزرگ بهبود می بخشد

نرم افزار به روز شده فرآیند برش را برای چاپ سه بعدی در مقیاس بزرگ بهبود می بخشد

نرم افزار به روز شده فرآیند برش را برای چاپ سه بعدی در مقیاس بزرگ بهبود می بخشد

فرآیند کامل ساخت افزودنی که توسط یک کره برای نشان دادن طراحی CAD، تولید مش قاب سیمی، تولید مسیر ابزار و فرآیند چاپ سه بعدی نشان داده شده است. حق چاپ: Abby K. Barnes/ORNL، وزارت انرژی ایالات متحده

محققان آزمایشگاه ملی Oak Ridge در وزارت انرژی اولین برنامه کامپیوتری را برای برش ساخت افزودنی برای تسریع و ساده‌سازی تبدیل دیجیتالی قطعات سه بعدی دقیق و در مقیاس بزرگ در یک محیط تولید کارخانه توسعه داده‌اند.

این فناوری که با نام Slicer 2 شناخته می شود، می تواند به گسترش استفاده از چاپ سه بعدی برای اشیاء بزرگتر ساخته شده از فلز و مواد کامپوزیت کمک کند. امکان ساخت اشیایی به اندازه یک خانه یا بیشتر، مانند وسایل نقلیه زمینی و آبی و کاربردهای هوافضا که شامل قطعات فضاپیماهای قابل استفاده مجدد است، وجود دارد.

نرم افزار Slicing یک مدل طراحی دیجیتال به کمک کامپیوتر (CAD) را به یک سری لایه های دوبعدی به نام slices تبدیل می کند. این نرم افزار پارامترهای چاپ را برای هر تراشه، مانند مسیر و سرعت هد چاپ، محاسبه می کند و اطلاعات را در یک زبان کامپیوتری با کنترل عددی ذخیره می کند. فایل کامپیوتری حاوی دستورالعمل هایی برای چاپگر سه بعدی برای ایجاد یک کپی سه بعدی دقیق از تصویر است.

الکس روشلی، محقق آزمایشگاه ملی اوکلند، گفت: «کیفیت یک شی پرینت سه بعدی مستقیماً با دقت و پیچیدگی مسیرهای ابزاری که حرکات دستگاه را کنترل می‌کنند، مرتبط است.» پلت فرم است و با سنسورها برای افزایش دقت چاپ ارتباط برقرار می کند.

نرم افزار به روز شده فرآیند برش را برای چاپ سه بعدی در مقیاس بزرگ بهبود می بخشد

تصویری از ORNL Slicer 2 که مسیر ابزار 45 درجه برای چاپ قالب تیغه توربین بادی را نشان می دهد. حق چاپ: Alex Roschli/ORNL، وزارت انرژی ایالات متحده

محققان ORNL Slicer 2 را با بیش از 500 تنظیمات برای کنترل ساختار داخلی، شکل، دما و سایر پارامترهای تک تک قطعات، لایه ها یا مناطق طراحی کردند. همچنین با نرم افزار شبیه سازی که روابط پیچیده بین گرما و تنش را در طول فرآیند تولید افزودنی نشان می دهد، تعامل دارد. این نرم افزار با گرانول های ترموپلاستیک، رشته های ترموپلاستیک، مواد ترموست، بتن، جوش سیم لیزری، جوشکاری MIG و سیستم های تولید افزودنی رسوب دهی با هدایت انرژی پودری کار می کند.

Ruschli گفت: “این اتصال سفارشات ماشین را بهینه می کند و قابلیت اطمینان و تکرارپذیری فرآیند تولید افزودنی را افزایش می دهد.” در نتیجه این برنامه، سازندگان AM می‌توانند قطعات کارخانه‌ای بزرگ را با استفاده از ماشین‌های کمتر و با هزینه کمتر نسبت به روش‌های تولید سنتی تولید کنند.

ORNL Slicer 2 یک نرم افزار کامپیوتری منبع باز است که در GitHub موجود است و توسط بیش از 50 سازنده تجهیزات، کاربران نهایی صنعتی و دانشگاه ها استفاده می شود.

ارائه شده توسط آزمایشگاه ملی Oak Ridge

نقل قول:نرم افزار به روز شده فرآیند برش را برای چاپ سه بعدی با فرمت بزرگ بهبود می بخشد (2024، 1 ژوئیه) بازیابی شده در 1 ژوئیه 2024 از https://techxplore.com/news/2024-07-software-slicing-large-format-3d.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. علیرغم هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی از آن بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.

منبع

بخوان  IRS در حال کار بر روی یک جایگزین TurboTax برای تسهیل ثبت مالیات شما است