نشانگر درصد باتری به آیفون باز می‌گردد


اپل نشانگر درصد باتری را در نوار وضعیت دستگاه‌های دارای بریدگی آیفون X حذف کرد، اما آخرین نسخه سیستم عامل iOS ۱۶ (بتا ۵) اکنون این ویژگی را به گوشی‌های آیفون برمی‌گرداند.

کاربران یک نشانگر درصد جدید را در نماد باتری دریافت می‌کنند که میزان شارژ گوشی را نشان می‌دهد. کاربران اولیه گزارش می‌دهند که گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۱، آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۳ مینی این گزینه درصد باتری جدید را ندارند.

کاربرانی که آخرین نسخه بتای iOS ۱۶ را اجرا می‌کنند و می‌خواهند گزینه جدید را امتحان کنند، باید به منوی باتری در برنامه تنظیمات رفته و تغییر درصد باتری را فعال کنند. نشانگر باتری جدید نماد باتری را کاملاً پر نشان می‌دهد تا زمانی که وقتی قرمز می‌شود به ۲۰ ٪ یا کمتر کاهش یابد و میزان شارژ واقعی را نشان دهد.

نشانگر درصد باتری آیفون

شارژ کردن تلفن، نماد باتری را سبز می‌کند و اعداد را افزایش می‌دهد. برخی از کاربران همچنین گزارش می‌دهند که نشانگر جدید درصد باتری، با کاغذ دیواری‌های سایه روشن‌تر به سختی قابل خواندن است.

این به‌روزرسانی فعلا به نسخه بتا محدود بوده است، اما احتمالا به نسخه نهایی نرم افزار iOS راه پیدا خواهد کرد. آیکن درصد باتری برای نخستین بار در آیفون ۳ GS معرفی شد.


بیشتر بخوانید
منبع