نظر بیل گیتس درباره آینده ChatGPT

بیل گیتس اخیرا در گفتگو با فوربس گفت که پیشرفت مصنوعی در سال گذشته از جمله ChatGPT او را هیجان زده می‌کند. گیتس افزودن استفاده از آن به عنوان معلم ریاضی یا پیشنهادهای پزشکی برای مناطق محروم فوق‌العاده خواهد بود. بنیانگذار مایکروسافت گفت که او از ChatGPT برای کارهای سرگرم کننده مانند نوشتن شعر استفاده می کند.

او گفت: این کار را می‌توان انجام داد. وی افزود که پس از خواندن اشعار ChatGPT، اعتراف می‌کند که نمی‌تواند خودش را آن‌ها را بنویسد.

به گفته گیتس، افراد کافی برای انجام این گونه کارها وجود ندارد بنابراین هوش مصنوعی می‌تواند به رفع این کمک کمک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، فناوری ChatGPT، یک ربات چت است که استارت‌آپ «OpenAI» خبر آن را در ماه نوامبر منتشر کرد. این فناوری با حجم عظیمی از داده‌ها کار می‌کند تا بفهمد که چگونه به هر کاربر مانند یک انسان پاسخ دهد. این فناوری، اطلاعات را مانند یک موتور جستجو یا نثر مانند یک رمان‌نویس مشتاق ارائه می‌کند.

به گزارش رویترز، شرکت «مایکروسافت» (Microsoft) یک میلیارد دلار در OpenAI سرمایه‌گذاری کرده است و به دنبال افزایش آن نیز بوده است. بر اساس گزارش ها، مبلغ این سرمایه گذاری 10 میلیارد دلار بوده است. مایکروسافت نیز اخیراً در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد ChatGPT را برای مشتریان محاسبات فضای ابری خود به بازار عرضه کند.

گیتس این بسیار عجیب است که فکر کنید هوش مصنوعی می‌تواند ایجاد کند یک معلم خصوصی ریاضی در دانش‌آموزان شهری باشد یا توصیه‌های پزشکی برای افرادی که در آفریقا زندگی می‌کنند و در طول زندگی خود معمولاً هرگز نمی‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند، ارائه دهند. کند.

بخوان  طراحی اپلیکیشن موبایلی که فعالیت ماهیگیری شناورها را در زمان واقعی شناسایی می کند

گیتس به این معناست که تاثیر شعر ChatGPT قرار گرفته بود، آن را واقعا ناقص و تا حدی غیرقابل می خواند. او همچنین گفت که دیده شده است که ChatGPT در مورد مسائل ریاضی اشتباه می‌کند.

گیتس گفت به خروج از هیئت مدیره مایکروسافت در سال 2020، هنوز با برخی از محصولات این شرکت در صنعت مصنوعی طبی می‌کند. گیتس می گوید از زمانی که شروع به این نرم افزار کرده است به هوش مصنوعی بیشتر علاقه مند شده است.

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان به تازگی از سه روشی که فکر می‌کند ChatGPT و هوش مصنوعی می‌تواند برای مردم مفید باشد، نام برده شده است.

انتهای پیاممنبع

گیتس گفت که دوست دارد از ChatGPT، برای موارد سرگرم کننده از جمله نوشتن شعر زمانی که با دوستانش است، حتی اگر دلیل اصلی آزمایش ChatGPT برای جدی است، استفاده کند.

او در مصاحبه اخیر خود به فوربس بیان کرد که درباره ChatGPT و تمام پیشرفت‌های سال گذشته در زمینه هوش مصنوعی تحریک شده است.

گی گفت: هوش مصنوعی قرار است مورد بحث قرار گیرد و اضافه کند که این موضوع داغ‌ترین موضوع سال 223 خواهد بود و ۲۰ بازار را تغییر می‌دهد، اما ممکن است از کنترل خارج شود یا در مسیر اشتباه قرار گیرد.