نگاهی به یک توربین بادی منحصر به فرد در شرق انگلستان

یک توربین بادی با ظاهری خاص به فرد در اسکله «اسکلنس» توجه‌ها را به خود جلب کرده است اما این توربین بادی چه ویژگی‌هایی دارد؟

توربین بادی عمودی می‌تواند در فاصله‌ای نزدیکتر به زمین نصب شود و جعبه‌دنده و ژنراتور در نزدیکی زمین می‌گیرند که این موضوع باعث ایجاد امنیت و ارزانی در ساخت و نگهداری و تعمیر آسان‌تر آن می‌شود.

راوی رایارل (راوی رایارل)، موسس این شرکت می‌گوید که این توربین‌ها را به آن‌ها می‌دهد که بدون توجه به جهت وزش باد کار کنند. در واقع باد از قسمت مرکزی توربین وارد می شود و به سمت ژنراتور هدایت می شود.

این سازه کوچک که یک نسخه از آن در اسکله اسکلنس و دیگری روی سقف کارخانه اسپالدینگ (Spalding) نصب شده است یک توربین عمودی دو متری است.

از طرفداران توربینهای عمودی می‌توانم به عدم شناسایی به جهت باد و آشفتگی آن اشاره کرد. این نکته در مکان‌هایی که جهت وزش باد خیلی متفاوت است، مثلاً در بالای ساختمان‌های مسکونی، یک امتیاز به‌شمار می‌رود.

هر دوی این توربین‌های منحصر به فرد توسط شرکت نورژی «Ventum Dynamics» ساخته شده‌اند و در حال حاضر نسخه‌های آزمایشی این فناوری در آزمایش قرار دارند.

توربین بادی اسکله اسکلنس (Skegness) اولین در نوع خود در انگلستان است و در حال حاضر یک نسخه آزمایشی به شماره می‌رود.

به گزارش ایسنا، توربین بادی به توربینی گفته می‌شود که برای تبدیل انرژی جنبشی باد به انرژی مکانیکی یا الکتریکی به کار می‌رود.

این هزینه‌های برق‌بین شما را کاهش می‌دهند، بنابراین نه تنها برای محیط زیست مفید هستند، بلکه به وسایلی می‌پردازند که در حال حاضر با افزایش هزینه‌های انرژی دست و پنجه نرم‌کننده، کمک می‌کنند.

بخوان  بازی لیست پخش مک شما با macOS Sonoma 14.3 و لیست‌های پخش مشترک، همراه با سایر ویژگی‌های جدید قوی‌تر می‌شود.

انتهای پیاممنبع

اکنون یک توربین بادی تنها به فرد و توجه به این دست در اسکله اسکلنس در انگلستان به صورت آزمایشی نصب شده است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

توربین بادی ذکر شده قادر به دریافت باد از تمام جهات بوده است که این نیاز به تعمیر و نگهداری آن را کم می کند.

او می‌گوید که افراد زیادی سخت کار کرده‌اند تا این توربین را به منطقه ما بیاورند و تماشای آن فوق‌العاده است.

این هزینه‌های برق‌بین شما را کاهش می‌دهند، بنابراین نه تنها برای محیط زیست مفید هستند، بلکه به وسایلی می‌پردازند که در حال حاضر با افزایش هزینه‌های انرژی دست و پنجه نرم‌کننده، کمک می‌کنند. لینکلن شایر یکی از اولین مکان‌هایی است که این مینی‌توربین‌ها در آن نصب شده‌اند و می‌گویند یکی از شرکای این پروژه با نام «DSR Group» می‌گوید که این توربین‌ها اولین مکان‌هایی هستند که خارج از نورژی نصب شده‌اند.

امید می‌رود که این توربین‌های بادی با مشارکت دو شرکت «DSR Energy» و «Ventum Dynamics» به تولید انرژی پاک در سراسر انگلستان کمک کنند و انقلابی در تولید برق ایجاد کنند.

نگاهی به یک توربین بادی منحصر به فرد در شرق انگلستان

اوتوضیح داد: این توربین‌ها را می‌توان برای مناطق مسکونی، بلوک‌های آپارتمانی یا خانه‌های سالمندان و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار داد.

توربین‌های بادی کوچک برای کاربردهایی مانند باتری‌های شارژ یا به عنوان یک منبع انرژی در استفاده از می‌گیرند، در حالی که توربین‌های بادی بزرگ‌تر با چرخاندن ژنراتور، و تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی، به عنوان یک منبع تولید انرژی الکتریکی به شمار می‌روند.

بخوان  دانشمند ایرانی پانسمان نابودگر بدون آنتی‌بیوتیک ساخت

ESTHیW کRک (استیو کرک) عوضورای خطی لیndheh شerقی ueی‌گnahd کhahe آزmahahe shemahehhehhhehhhe memی‌ndhndend dhnnehahahnd dhahahtenden

نگاهی به یک توربین بادی منحصر به فرد در شرق انگلستان

پره‌ی توربین‌های بادی می‌تواند به دور افقی یا عمودی دوران کند. توربین بادی با محور افقی، پیشینه‌ای بیشتر داشته‌اید و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مقابل، گردشگران بادی با محور عمودی، توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

توربینی که در کارخانه اسپرینگ نصب شده یک سیستم ژنراتور برق در شبکه دارد در حالی که توربین اسکله اسگکنس خارج از شبکه است و این اسکله گردشگری را در شب روشن می‌کند. توربین‌ها بی صدا کار می‌کنند و کمترین ارتعاش را تولید می‌کنند و به راحتی می‌توانند آن‌ها را روی سقف خانه‌ها و ساختمان‌ها نصب کنند.

مجموعه توربینهای بادی عمودی

از آنجایی که نوک پره‌ها در این نوع توربین‌ها به‌محور دوران نزدیک‌تر است، سر و صدای کمتری نسبت به توربین محور افقی تولید می‌کند و حجم و اندازه آن کمتر می‌شود، برخوردهای محیطی را کاهش می‌دهد.

کسب و کارها به دنبال راه حل‌هایی هستند که کارآمدتر می‌شوند برای دستیابی به انرژی و کاهش هزینه‌ها هستند و فوق‌العاده هستند که این اتفاق می‌افتد. من مشتاقانه منتظرم تا شاهد آن باشم که این پروژه به توسعه چه برنامه‌های سازگار با محیط زیستی می‌انجامد.

توربین بادی اسکله اسکلنس با ظاهری جالب

نایجل ولتون (Nigel Welton)، معاون رئیس و دارنده مقام توسعه اقتصادی در شورای شهر بوستون شاهد نصب این توربین بوده است.

توربینهای بادی بر اساس یک اصل ساده کار می‌کنند. انرژی باد دو یا سه پره‌ای را که به دور روتور توربین بادی قرار می‌دهد به چرخش درمی‌آورد. و در این وضعیت ژنراتور نیز به چرخش درآمده و الکتریسیته تولید می شود.

بخوان  اگر بینگ آن را خراب نکند، Bing شانس مایکروسافت برای برنده شدن در جنگ جستجو است

سرعت بادی که در داخل توربین می‌رود کمتر از سرعت بادی است که از بالای آن خارج می‌شود و بنابراین باید گفت این سرعت باد را افزایش می‌دهد.

به گفته این شرکت، انرژی در خلال تولید می‌شود.