هفت چیز مشترکی که با اینترنت دارید

علاوه بر شرایط سیاسی و اقتصادی که بعضا بر قیمت موبایل تأثیرگذارست، نوع سختافزاری که شرکتهای سازنده مورد استفاده قرار میدهند نیز بر قیمت تمام شده مجله یک بیتی دستگاه تاثیر دارد. این شبکه برای حل چنین مسائلی دارای مجموعه دادهای به نام «HASYv2» با ۱۶۸۰۰۰ تصویر با ۳۶۹ نوع «دستهبندی» (Classification) متفاوت است. علاقهمندان میتوانند از این مجموعه آموزشی برای یادگیری بیشتر برنامه نویسی هوش مصنوعی با انواع زبانهای برنامه نویسی گوناگون استفاده کنند. هر کدام از بخشهای فوق میتوانند با زبان برنامه نویسی متفاوتی ایجاد شوند و از خروجیهای آنها برای بخش بعدی استفاده شود. در بخش بعدی به مواردی پرداخته شده است که باعث دشوار شدن یادگیری هوش مصنوعی میشوند. با اینحال پس از انتخاب استفاده از هوش مصنوعی در سیستم خود، یک انتخاب دشوار دیگر نیز وجود دارد و آن انتخاب، زبان برنامه نویسی مورد استفاده در آن کاربرد خاص هوش مصنوعی است. این زبان به برنامه نویسها امکانی میدهد تا الگوریتمهایی بدون کاهش عملکرد ایجاد کنند.

این سیستمها به افزایش تعداد کسانی کمک میکنند که به محصولات وب سایت یا اپلیکیشن دسترسی دارند. دستیارهای صوتی و اسپیکرهای هوشمند بدون شک یکی از کاربردیترین و محبوب ترین گجت های هوشمند خانگی در جهان به شمار میروند که قابلیتهای فراوانی داشته و به کاربران این امکان را میدهند تا در صورت داشتن مشغله و عدم دسترسی فیزیکی به موبایل یا سایر وسایل الکترونیکی و هوشمند خود، تنها با ارسال فرمانهای صوتی کار موردنظر خود را انجام دهند. حتما بخوانید: تکنولوژی بلاک چین چیست و چگونه کار می کند؟ زبان جاوا برای برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست ؟ در ادامه ابتدا به بررسی مفاهیم و ابزارهای مورد نیاز برای شروع برنامه نویسی هوش مصنوعی پرداخته شده است.

در ادامه با ۵ فناوری جدید آشنا میشویم که شاید در چند سال آینده، زندگی ما را به طور قابل توجهی تغییر دهند. ممکن است بگویید رنگ موبایل را چطور انتخاب کنیم، در ادامه به این سوال پاسخ میدهیم. احتمالا روزی که بشر موفق به ایجاد هوش مصنوعی عمومی شود، این نوع از AI تواناییهایش را بهصورت خودکار ارتقا میدهد و به تواناییهایی دست پیدا میکند که ممکن است اصلاً برای بشر خوشایند نباشند. Alexa یکی از انواع این نوع رباتها یا همان چت باتها به حساب میآید. یکی از نخستین فناوریهایی که انتظار میرود بخش بزرگ و وسیعی از زندگی انسان را فرا بگیرد، توسعه شهرهای هوشمند و زیرساختهای مربوط به آن است.

زبان Julia توسط شرکت MIT در سال ۱۳۹۱ شمسی (۲۰۱۲ میلادی) توسعه یافته است و نسبتاً زبان جدیدی به حساب میآید. در حقیقت، در شرکت IBM از زبان پرولاگ برای تجزیه و تحلیل زبانهای طبیعی در هنگام طرح سوالات ایجاد شده توسط انسان استفاده میشود. دانلود روزنامه صبح امروز با سرعت نور، انجام کارهای معوق هنگام صرف یک فنجان قهوه در کافی شاپ، رفتن خرید و پرشدن حافظه گجت همراهتان با برنامه های سودمند تنها جلوه های کوچکی از شهرهایی هستند که سرعت اینترنت در آنها در بالاترین حد قرار دارد، در این شهرها فروشگاه ها پراز گجتها و برنامه های اجرایی و نرم افزارهایی است که حتی گجتهای جیمزباند در مقابل آن هیجان چندانی ندارد.

• پرولوگ: یک زبان برنامه نویسی منطقی است. سیستمهای هوش مصنوعی مزایای بسیار زیادی را به همراه دارند و به همین دلیل صرف زمان و هزینه در این حوزه منطقی است و انتخاب درستی به نظر میرسد. متخصصهای هوش مصنوعی بسیاری وجود دارند که هر کدام در بخش خاصی از حوزه هوش مصنوعی مشغول به کار هستند. حال با توجه به قیمت نسبتا بالای گوشی های موبایل و پایین آمدن قدرت خرید مردم و ضرورت وجود گوشی موبایل در زندگی روزمره، یکی از دغدغه های بسیاری از عموم جامعه خرید گوشی موبایل مناسب و با دوام بالاست که که معمولا این گوشی های نیز قیمت نسبتا بالایی دارند و خرید نقدی آنها کار راحتی نیست.اما راهکار چیست؟ برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست ؟ علاوه بر این، فهرستهای (لیست) از پیش نوشته شده و داخلی این زبان برنامه نویسی، ایجاد برنامههای مدیریت فهرست را ساده خواهد کرد.

پیش از شروع یادگیری هوش مصنوعی باید حوزه مورد نظر خود را انتخاب و با توجه به آن یادگیری را آغاز کرد. به علاوه، در این نوشتار زبانهای ساخت هوش مصنوعی و ابزارهای مورد نیاز آنها نیز مورد بررسی قرار گرفتهاند. همچنین رسیدن به راهحل بهینه با استفاده از هوش مصنوعی هنوز چالشهای زیادی دارد که باید بررسی شوند؛ به همین دلیل نوع برنامه نویسی هوش مصنوعی و زبان آن برای حل مسائل حائز اهمیت است. در این نوع از پروژهها از شبکههای عصبی مصنوعی، شبکههای عصبی پیچشی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق استفاده میشود. از این رو در این شبیهسازی، سیستمهای هوش مصنوعی نیز با استفاده از آموزشهایی که دریافت میکنند، نتایجی را به عنوان خروجی ارائه میدهند. کتابخانه «BigDL» با Apache Spark ادغام شده است و مانند «Apache PredictionIO» یک پشته ارائه میدهد که ساخت و استقرار الگوریتمهای یادگیری ماشین را ساده میکند. هدف از این پروژه ایجاد سیستمی است که با خودروهای خودران و رباتهای دنبال کننده خط ارتباط برقرار کند تا به آنها در تشخیص خطوط عبوری یک جاده در زمان واقعی و به صورت بلادرنگ کمک کند.

کیفیت عکس گوشیهای جدید هواوی یکی از دلایل عمدهای است که کاربران را بهسمت خرید گوشیهای هواوی بهخصوص بالاردهها سوق میدهد. جالب است بدانید که کمپانی هوآوی پرچمدارهای خود را نیز با بالاترین کیفیت به گونهای طراحی میکند که توان رقابت با برندهایی مانند اپل و سامسونگ را داشته و در عین حال قیمت بسیار پایین تری برای این محصولات پرداخت خواهید کرد. با این حال تعرفه های جدید اینترنت نامحدود مخابرات به شرح جدول زیر است که شامل قیمت اینترنت نامحدود مخابرات در بازه های زمانی یک ماهه و یک ساله ذکر شده است. این تکنولوژی زیرشاخهای به نام یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق را در بر میگیرد و برای درک بهتر هوش مصنوعی خوب است که با تعریف این دو بیشتر آشنا شویم. برای طراحی پروژههای تشخیص چهره، نیاز است که توسعه دهندگان آن به صورت پیشرفته و سطح بالا با الگوریتمهای یادگیری ماشین، توابع ریاضی و روشهای پردازش و تشخیص تصویرهای سه بعدی آشنا باشند.

علاوه بر فرصتهای کاری موجود، هر چه بیشتر با هوش مصنوعی و تواناییهای مختلف آن آشنا میشوید، خودتان میتوان به کمک خلاقیت و نیازهایی که در جامعه وجود دارد، میتوانید به سراغ تولید محصولات هوشمند جدید بروید و با عرضه آنها به بازار برای خودتان کسب و کاری نوین و بیزینسی بی همتا ایجاد کنید. همچنین برای طراحی یک چت بات هوشمند به انواع گوناگونی از ابزارها، بستهها و سیستمهای «تشخیص یا بازشناسی گفتار» (Speech Recognition) نیاز است. چت بات در صنعت گردشگری نیز کاربرد دارد. هوش مصنوعی نیازمند سخت افزارهای خاصی است و برای پیادهسازی برنامههای آن روی سیستم و دستگاه مورد نظر باید سخت افزار نیز متناسب با برنامه تامین شود. این نرم افزار دارای کاربردهای بسیاری از جمله احراز هویت چک بانکی و خواندن فرمهای پر شده توسط افراد است.

نرم افزار «Massive Online Analysis»: این نرم افزار، یک ابزار «متن باز» (Open Source) «داده کاوی» (Data Mining) به حساب میآید. یکی از معروفترین مدلها، «شبکه عصبی پیچشی» (Convolutional Neural Network | CNN) به حساب میآید که در بسیاری از حوزهها استفاده میشود. مثلاً وقتی در حال خرید اینترنتی هستید و یا از یک حساب کاربری در هر جایی استفاده می کنید، در واقع از واسطه ها کمک می گیرید. سیلیکون ولی، منطقهای واقع در قسمت جنوبی خلیج سانفرانسیسکو در کالیفرنیای شمالی است. بهترین قسمت Angular و React کتابخانه منبع آزاد به همراه یک جامعه ی پشتیبانی بسیار فعال است. ، بستههای نوترینو را به سرعت و براحتی برای خود و یا دیگران خریداری و فعال نمایند. از زبان جاوا در صنعت استفاده بسیاری میشود، این زبان در اجرا و پیادهسازی برنامهها سریعتر از پایتون به نظر میرسد و برای پروژههای هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مناسب است که به سرعت بالا برای انجام پردازشهای خود نیاز دارند.

پس اگر گوشی قیمت مناسب را برای خرید مدنظر دارید می توانید از تخفیفات مناسبتی و جشنوارهها استفاده کنید یا محصول را با بهترین قیمت نسبت به دیگر جاها خریداری کنید. در صورت عدم موجودی حتما قیمت محصول روزانه حذف میگردد. فناوری مجموعهای از فرایندها، روشها، فنون، ابزار، تجهیزات، ماشینآلات و مهارتهایی است که توسط آنها کالایی ساخته شده یا خدمتی ارائه میگردد. Tech Crunch به عنوان یکی از وب سایت های شناخته شده و محبوب برای ارائه اطلاعات با کیفیت در رابطه با گجت های جدید و اخبار فناوری به شمار می رود. از این سیستم توسط ارائه دهندگان «مدیریت هویت و دسترسی» (Identity and Access Management | IAM) استفاده میشود. از فناوری Kindred برای خودکارسازی (اوتوماسیون) بخشی از توزیع برای مارک های پوشاک مانند GAP استفاده می شود. فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی که در قالب روباتهای تکامل یافته و پیشرفته درخواهند آمد، قادر خواهند بود کمک بسزایی در صنایع مختلف کنند و به صورت خودکار و اتوماتیک کار و فعالیتهای متعددی را برعهده گرفته و انجام دهند.

همچنین لپ تاپ مخصوص کار خود را انتخاب کنید. قیمت لپ تاپ ها مانند هر کالای خارجی دیگری وابسته به قیمت روز دلار دارد. ارزش بازار این شرکت هم برابر 42/48 میلیارد دلار است. از این رو شرکت توسعه تکنولوژی میزبان جهت فراهم نمودن دانش فنی بروز و قابل اطمینان و همچنین جهت ارتقای سطح تکنولوژی صنایع کشور اقدام به فعالیت می نماید. دلالت دارد بر مجموعهای از دانش و مهارتی که مبشر اختراعات و ترقیات فنی بوده یا بالقوه قابل استفادهٔ آنها باشد. همچنین گاهی اشتباهات و اصلاح آنها در پروژه ساده و قابل حل هستند، به همین دلیل نیازی نیست که حتماً همه آنها ارزیابی و بررسی شوند. برای مثال برای مرتبسازی ایمیلها در پوشه هرزنامه نیازی به درک هوش مصنوعی وجود ندارد.

الگوریتمهای یادگیری نظارتی بسیاری وجود دارند که برای مثال میتوان به «ماشین بردار پشتیبان»، «رگرسیون لجستیک» (Logistic Regression)، «جنگل تصادفی»، «دسته بند بیز ساده» (naïve Bayes Classification) و سایر موارد اشاره کرد. در بخش بعدی از مقاله «برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست» به بررسی این موضوع پرداخته شده است که چگونه میتوان در برنامه نویسی هوش مصنوعی پیشرفت کرد. در بخش بعدی از مقاله «برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست» به شرح و بررسی زبان «پرولاگ» (Prolog) برای برنامه نویسی هوش مصنوعی پرداخته میشود. در بخش بعدی این مقاله، به شرح و بررسی این موضوع پرداخته شده است که سادهترین و بهترین زبان برنامه نویسی هوش مصنوعی برای یادگیری چیست. مسیر یادگیری برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست ؟ زبان پایتون برای برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست ؟