هوسم آکادمی هوش مصنوعی آموزش، پژوهش و صنعت | 1biti

با افزایش وابستگی انسان به ماشین‌ها، به دوره‌ای می‌رسیم که کار کردن بدون کمک ماشین برای انسان دشوار می‌شود. همان طور که در گذشته نیز مشاهد کردیم، وابستگی انسان به ماشین‌ها، قطعا افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین، به مرور زمان، توانایی‌های ذهنی و فکری انسان کاهش پیدا می‌کند.

  • سامانه‌های خبره زمینه‌ای پرکاربرد در هوش مصنوعی و مهندسی دانش است که با توجه به نیاز روزافزون جوامع بر اتخاذ راه حل‌ها و تصمیمات سریع در مواردی که دانش‌های پیچیده و چندگانهٔ انسانی مورد نیاز است و بر اهمیت نقش آن‌ها نیز افزوده می‌شود.
  • در این پست می‌خواهیم درباره یادگیری عمیق یا Deep Learning صحبت کنیم….
  • هوش مصنوعی از دو مدل یادگیری استفاده می کند؛ نظارت شده و بدون نظارت که تفاوت اصلی شان در استفاده از مجموعه داده های برچسب گذاری شده است.
  • همچنین مقیاس‌پذیری این زبان نیز از جمله مزیت‌های آن برای استفاده در هوش مصنوعی به حساب می‌آید که برای شروع یادگیری این زبان، می‌توانید به دورهٔ رایگانآموزش جاوا در سکان آکادمی مراجعه نمایید.
  • برای مثال، با استفاده از هوش مصنوعی می‌توان با ضریب خطای پایینی، تغییرات فصلی و بلندمدت در عرضه یا تقاضای محصولات مختلف را پیش‌بینی کرد.

به نظر من اگر در مورد هوش مصنوعی صحبت می کنید، باید در مورد «نابودگر» صحبت کنید. من فکر نمی‌کنم که یک سیستم با هوش مصنوعی که دارای هوش مافوق بشری است، خشونت‌آمیز باشد. کیفیت مطالب، اساتید ارائه دهنده و برگذار کنندگان دوره های هوش مصنوعی اکادمی، سایت و نوع دسترسی به فیلم ها و مطالب کلاس و همچنین اختصاص گروه واتسپ و جلسه هایی جهت رفع اشکال همگی بسیار عالی است و قطعا جای تشکر و قدردانی دارد . مقاله بسیار خوب و حرفه ای بود ولی دو مورد بود که کاش بیشتر درباره مبحث (آینده هوش مصنوعی) صحبت میشد ولی در کل مقاله خوبی بود کلی چیز جدید یاد گرفتم.

بخوان  فناوری نانو تکنولوژی چیست ؟ + تمام فواید و کاربردهای نانو | 1biti

نمونه های​ هوش مصنوعی

تعریف هوش مصنوعی کار چندان ساده ای نیست، زیرا تاکنون تعاریف گوناگونی برای هوش مطرح شده است. اما ساده‌ترین تعریفی که می‌توان از هوش مصنوعی داشت این است که به ماشین یا سیستمی که در شرایط مختلف هوشی مانند انسان از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود. به عبارت دیگر ماشینی که می‌تواند برنامه ریزی کند، یاد بگیرد، استدلال کند، قدرت حل مساله داشته باشد و در نهایت با توجه به محیط بیرون واکنش نشان دهد دارای هوش مصنوعی می‌باشد.

• هوش مصنوعی خود آگاه – Self-aware AI

قابلیت ارائه نمایشی از وضعیت جهان که قادر به پیش‌بینی نحوه تغییر رفتارها و روندهای پیرامون آن باشد از اهداف هوش مصنوعی است. با رسیدن به این هدف می‌توان انتخاب‌هایی انجام داد که از حداکثر سودمندی برخوردارند. قابلیت برنامه‌ریزی به سیستم هوشمند کمک می‌کند تا بتواند پیش‌بینی‌های خود را ارزیابی کرده و بر اساس این ارزیابی‌ها با محیط پیرامون خود سازگار شود. در کارهای آزمایشگاهی، نوعی علاقه نسبت به الگوریتم‌هایی وجود دارد که از فرایندهای عملیاتی پشتیبانی می‌کنند. به عنوان مثال، در نظارت بین آزمایشگاهی بر سیستم‌های تشخیصی، این تکنولوژی می‌تواند مشکلات را پیش از وقوع خرابی یا شکست شناسایی کند. این امر، امکان به کارگیری برنامه‌های تعمیر و نگهداری فعال را فراهم می‌کند.

رمزگشایی از لوح باستانی ۲ هزار ساله گیلگمش با استفاده از هوش مصنوعی

نرم‌افزارهای مبتنی بر تکنولوژی مجله خبری 1 بیتی در حال حاضر امکان تهیه قراردادهای دقیق، تحلیل قراردادها و اسناد حقوقی موجود و پیش‌بینی آرای دادگاه‌ها را فراهم کرده‌اند. محبوبیت پایتون در حوزه‌های مختلف باعث شده است تا توسعه‌دهندگان کتابخانه‌های بسیار زیادی را برای این زبان برنامه نویسی ایجاد کنند. با استفاده از این کتابخانه‌ها کسانی که قصد دارند از زبان پایتون در حوزه هوش مصنوعی استفاده کنند، دیگر نگران کدنویسی‌ها و ساختارهای پیچیده نخواهند بود. زیرا تقریبا هر آنچه را برای کار بر روی هوش مصنوعی نیاز دارند، توسط سایر توسعه‌دهندگان طراحی و برنامه نویسی شده اند. در ادامه این مطلب شما را با برترین کتابخانه‌های پایتون در حوزه هوش مصنوعی آشنا خواهیم کرد. گستره هوش مصنوعی در مجموعه ای از فناوری ها مثل یادگیری ماشینی ، پردازش زبان طبیعی، بینایی کامپیوتری و غیره توسعه یافته است.

بخوان  انتخاب هوش مصنوعی ساده است

http://118amoozesh.ir