هوش مصنوعی آموزش هوش مصنوعی به زبان ساده مکتب خونه | 1biti

مجله خبری 1 بیتی عمومی که از آن با عنوان هوش مصنوعی قوی یا هوش مصنوعی عمیق نیز یاد می‌شود، مفهومی است که در آن ماشین از هر نظر از هوش و یا رفتارهای انسانی تقلید می‌کند و توانایی یادگیری و به‌کارگیری هوش خود را برای حل هر مشکلی دارد. هوش مصنوعی عمومی می‌تواند به‌گونه‌ای فکر کند، بفهمد و عمل کند که در هر موقعیتی با انسان قابل تشخیص نیست. مقاله تورینگ با عنوان «محاسبات ماشینی و هوش» در سال ۱۹۵۰، و پس از آن آزمایش تورینگ، هدف اساسی و چشم‌انداز این حوزه را تعیین کردند. هوش مصنوعی، در واقع، شاخه‌ای از علوم کامپیوتر است که سعی می‌کند به این پرسش تورینگ، پاسخ مثبت دهد؛این موضوع، تلاشی برای تکرار یا شبیه‌سازی هوش انسان در ماشین‌ها است. در عصر حاضر، بیشتر افراد، رشته هوش مصنوعی را به عنوان بهترین رشته دنیا می‌شناسند.

  • سیستمی از هوش مصنوعی که فقط در یک زمینه خاص و برای انجام وظایف تخصصی قابلیت دارد.
  • یک سیستم هوش مصنوعی در وهله اول، ورودی داده ها را به صورت گفتار، متن ، تصویر و غیره می پذیرد.
  • پردازش زبان‌های طبیعی توانایی رایانه در تحلیل، درک زبان‌های انسانی از جمله گفتار است.
  • برای مثال هوش مصنوعی تشخیص چهره به‌مرورزمان به‌سادگی تبدیل به تکنولوژی تشخیص چهره می‌شود و یا چت‌بات‌های هوش مصنوعی در آینده به‌سادگی فقط چت‌بات خواهند بود.

هوش مصنوعی از روی هوش انسانی شبیه سازی شده تا توانایی فکر و عمل مانند انسان را داشته باشد. این تعریف برای هر ماشینی که همانند ذهن انسان فکر کند و توانایی عمل کردن داشته باشد صدق می‌کند. کتاب‌های مرجع هوش مصنوعی به این علم نگاه کارگزار هوشمند دارند یعنی هر دستگاهی که توانایی درک محیط و فعالیت با حداکثر شانس موفقیت را داشته باشد، هوش مصنوعی است.

بخوان  تکنولوژی چیست؟ مجله خبری ایکسب اخبار و رویدادهای صنعت و اقتصاد | 1biti

۹ نکته که باید درباره هوش مصنوعی بدانید

مطالعه و توسعه سیستم‌هایی که اعمال انسانی را شناسایی، تفسیر، پردازش و شبیه‌سازی کنند از اهداف هوش مصنوعی است. هوش اجتماعی حوزه‌ای بینارشته‌ای است که علوم رایانه، روان‌شناسی و علوم‌شناختی را در بر می‌گیرد. در ادامه کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه سلامت، می‌توان به استفاده از این تکنولوژی در تشخیص ویروس کرونا بر اساس صدای سرفه افراد اشاره کرد. کارشناسان انستیتوی تکنولوژی ماساچوست اعلام کردند که نوعی مدل هوش مصنوعی طراحی کرده‌اند که می‌تواند موارد بدون علائم ابتلا به ویروس کرونا را از طریق صدای سرفه تشخیص دهد. در برخی شرایط خاص که ایمنی انسان‌ها به خطر می‌افتد، می‌توان از ماشین‌هایی استفاده کرد که مجهز به الگوریتم‌های از پیش تعریف شده هستند.

• هوش مصنوعی خود آگاه – Self-aware AI

سیستم ‌های هوش مصنوعی روش ‌هایی را برای مقابله با موقعیت ‌های نامشخص یا مدیریت معمای اطلاعات ناقص با استفاده از نظریه احتمال، مثل سیستم پیش ‌بینی بازار سهام، ارائه می‌ کنند. هوش مصنوعی به عنوان هوش یک ماشین یا کامپیوتر تعریف می شود که آن را قادر می سازد تا توانایی های انسان را تقلید یا پایه سازی کند. این مقاله اصول هوش مصنوعی، انواع مختلف و اهداف کلیدی هوش مصنوعی را در سال 2022 برای تان تشریح می کند. بازی های رایانه ای از همان ابتدای پیدایش، قسمتی از زمینه تحقیق و پژوهش هوش مصنوعی بوده اند.

پس از تعیین پرسونای مخاطب، مراحل سفر مشتری را مشخص می‌کنیم و بعد زمان ارائه‌ی راه‌حل طراحی به کسب‌و‌کار شما فرامی‌رسد. ما UX را در دو بعد طراحی و نوشتاری برای محصول شما اجرا می‌کنیم تا مخاطب بهترین تعامل را با محصول‌تان داشته باشد. آخرین مرحله در این خدمت، انجام تست‌های مختلف برای ارزیابی کارایی محصول است و تنها درصورت هماهنگی با معیارهای تعیین‌شده است که محصول نهایی به شما تحویل داده می‌شود. برای مثال هوش مصنوعی تشخیص چهره به‌مرورزمان به‌سادگی تبدیل به تکنولوژی تشخیص چهره می‌شود و یا چت‌بات‌های هوش مصنوعی در آینده به‌سادگی فقط چت‌بات خواهند بود. هستی‌شناسی مجموعه‌ای از اشیاء و رویدادها، روابط، مفاهیم و غیره که ماشین‌ها از آنها اطلاع دارد، از اهداف هوش مصنوعی و پایه‌ای برای همه دانش‌های دیگر است.

بخوان  برنامهنویسان چگونه یک سیستم هوش مصنوعی را طراحی میکنند؟ 1 بیتی

http://118amoozesh.ir