هوش مصنوعی: آیا شما واقعاً نیاز دارید؟ This can این می تواند حل!

در حال حاضر ۳۲ درصد از برق مورد استفاده در ایالات متحده با سوختن گاز طبیعی تولید می شود – فرایندی است که حدود ۳۰ درصد از انتشار گازهای کربن از بخش برق را تشکیل می دهد. علیرغم آنکه آیبیام یکی از شناختهشدهترین خطوط تجاری خود یعنی تولید PC را در سال 2005 به شرکت چینی لنوو فروخت اما همچنان یکی از معتبرترین برندهای جهان محسوب میشود. چهارم: از سایتهایی مانند Medium و TowardsDataScience غافل نشوید! اتفاقاً در حوزههای مرتبط با رایانه و هوش مصنوعی، مطالب وبلاگی که در سایتهایی مانند دو مورد بالا چاپ میشوند، گاهی حتی از مقالههای علمی مهمترند! سایتهایی مانند Stackoverflow، Github و Reddit از جمله محیطهایی هستند که روزانه بحثهای بیشماری در حوزهی هوش مصنوعی را میزبانی میکنند.

سنسور اصلی 64 مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم 1.8 قوی ترین سنسوریه که تو این گوشی استفاده شده. گوشی اپل که به گوشی آیفون معروف هستند، معروفترین محصولات شرکت اپل به حساب میآیند. مسائل پیچیده همیشه در مرز میان رشتهها به وجود میآیند و امثال من و شما این فرصت هیجانانگیز را داریم که با این مسائل دست و پنجه نرم کنیم. بنابراین آنچه از این به بعد میگویم، بیش از پیش شکل توصیه و انتقال تجربه به خود میگیرد. دیگر مخالفان نیز چنین بیان کرده اند که از منظر یک هوش مصنوعی، انسان ذاتاً و یا تقابلاً ارزشمند بوده و در کانون توجه قرار دارد. اما این یک نقص جزئی برای قیمت 679 دلار و یک پردازنده قوی است که آن را بالاتر از همه رقبای خود قرار میدهد. در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت یک بیتی. مارک زاکربرگ کمتر از دیگران نگران این مشکل است و اعتقاد دارد که مزایای هوش مصنوعی بر مضرات آن غلبه میکند.

شما میتوانید الگوریتمهای یادگیری ماشین و یادگیری عمیق را در حوزهی پردازش تصویر، پردازش متن، کار با دادههای جدولی، سیستمهای شناسایی گفتار و … مثلاً اگر رشتهی شما رادیولوژی یا نورولوژی است، احتمالا حوزهی پردازش تصویر بیشتر به کارتان خواهد آمد، یا اگر اهل دنیای ژنتیک هستید، بیشتر با پردازش رشتهها و متنها سر و کار خواهید داشت. لازم نیست همهی پزشکان برنامهنویسی بلد باشند (همان گونه که لازم نیست همه متخصص آمار باشند و مفاهیم پیچیدهی P-value را درک کنند)، اما لازم است تا کاربردهای هوش مصنوعی در رشتهی خود را بشناسند. در خرید این لپ تاپ دقت داشته باشید این لپ تاپ حدود 2.2 کیلوگرم وزن دارد که یک وزن معمولی در این رنج قیمتی است. مناسب هستند. اما در مورد لپ تاپ مک بوک ایر 2020، این لپ تاپ یکی از بهترین و ارزشمندترین لپ تاپ های زیر 30 میلیون تومان هست و ماهم در مقاله مرتبط با بهترین لپ تاپ های دانشجویی اون رو معرفی کردیم.

از نظر هوش مصنوعی، مسئولیتهای یک متخصص UX ممکن است شامل درک نحوه تعامل انسانها با این ابزارها به منظور توسعه عملکردی باشد که بهتر با نیازهای آن انسانها مطابقت داشته باشد. این ایده ریشهای فلسفی دارد. 17 اینچی و بزرگتر: لپ تاپ 17اینچی بزرگترین صفحه نمایش موجود در بازار را دارد. به طور ساده، هرچه رم یک لپ تاپ بیشتر باشد سرعت آن لپ تاپ بیشتر است و برنامههای بیشتری را میتواند همزمان اجرا کند. این سایتها معمولاً خبرنامههایی دارند که میتوانید در آن عضو شوید و مطالب جدید مرتبط با هوش مصنوعی را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید! گرچه توسعه هوش مصنوی خود آگاه میتواند به میزان چشمیگری باعث پیشرفت تمدن بشری شود اما این پتانسیل را هم دارد که فاجعه آفرین باشد. شما نباید فراموش کنید که هدف کاربردی شما پیادهسازی پیشرفتهای هوش مصنوعی در علوم پزشکی است تا بتوانید بسیاری از مسائل پیچیده و گاهی حل نشدهی علوم پزشکی را با کمک این پیشرفتهای جدید رفع کنید؛ پس هر چقدر که در دنیای برنامهنویسی و ریاضیات و مهندسی پیش میروید، پیوسته نیمنگاهی نیز به رشتهی خودتان در علوم پزشکی داشته باشید تا بتوانید مسائل مهم آن حوزه را شناسایی کنید و آنچه را از هوش مصنوعی یاد میگیرید، برای حل آن به کار ببرید (گاهی هم برعکس، شهود شما از دنیای علوم پزشکی برای درک یا حل یک مسئلهی هوش مصنوعی مفید واقع میشود).

بخوان  نحوه خرید (A) تکنولوژی On A Tight محدوده قیمت
این بسته ها دارای قیمت به صرفه تری نسبت به بسته های عادی می باشند.ما در این پست قصد داریم به معرفی 9 بسته ی اینترنت نامحدود ایرانسل برای دانلود شبانه که به صورت ساعتی هستند و بین ساعت های 2 نصف شب تا 8 صبح می توانید از آن ها استفاده کنید می پردازیم. البته این نکته قابل ذکر است که نمایشگرهای TN دارای زمان پاسخگویی پایین و امکان نرخ نوسازی تصویر بالایی دارند که برای لپ تاپهای گیمینگ گزینهی مناسبی هستند. به کار ببرید. هر کدام از این حوزهها دنیای خودشان را دارند و ممکن است به رشتهی تخصصی شما نزدیک یا دور باشند. ما شبیه غواصانی هستیم که هر روز صبح از ساحل خشک علوم پزشکی به عمق دریای مهندسی میروند و پس از غروب آفتاب، به ساحل برمیگردند تا آنچه را که در زیر آب دیدهاند، برای مردم خشکی تعریف و گرهی از کارشان باز کنند.

اجازه دهید نظر شخصی خود را در مورد این پرسش بگویم. ». به نظر من، هوش مصنوعی نیز جایگاه مشابهی در علوم پزشکی دارد. برای همین پرسش بود که در گام اول از شما خواستم تا پیش از هر کاری کمی در مورد جایگاه هوش مصنوعی در علوم پزشکی و رشتهی تخصصی خودتان مطالعه کنید. هیچ طبقه بندی کننده مجردی وجود ندارد که در تمام مسائل داده شده، به بهترین شکل عمل کند که این مسئله به قضیه” در جست و جو بهینه سازی از ناهار مجانی خبری نیست” اشاره دارد. ما قصد داریم حرف حساب این الگوریتمها را درک کنیم و در رشتههای خودمان به کار ببریم. خوب است اگر ما بتوانیم الگوریتمها و تکنیکهای پیچیدهی ریاضی و برنامهنویسی هوش مصنوعی را درک کنیم و حتی خودمان در بهبود آنها مشارکت داشته باشیم، اما نباید یادمان برود که ما یک مهندس محض نیستیم!

لپ تاپ های لنوو سری V در ایران گاهی به اشتباه زیرمجموعه خانواده آیدیاپد معرفی میشوند؛ اما این لپ تاپ ها به عنوان لپتاپ های اقتصادی و ارزان لنوو خانوادهی مستقلی را تشکیل دادهاند.سری N را کروم بوک های لنوو تشکیل دادهاند. شما نمیتوانید فقط با خواندن کتابها یا گذراندن دورههای آنلاین از آخرین پیشرفتهای این حوزه با خبر شوید. شاید به همین دلیل فکر کنید که پیش از یاد گرفتن تکنیکهای یادگیری عمیق باید زمان قابل توجهی را صرف آموختن تکنیکهای پایهایتر و قدیمیتر نمایید، اما این تصور درست نیست. با این حال مسئله هوش مصنوعی تا قبل از معرفی شدن ابر کامپیوتر Deep blue توسط IBM در نیمه دوم دهه نود میلادی توجه جهانیان را به خود جلب نکرده بود، این ابر کامپیوتر اولین کامپیوتر و ماشینی بود که توانست در سال 1996 میلادی در یک مسابقه شطرنج گری کاسپاروف قهرمان شطرنج جهان را شکست دهد. فرمانداری نیویورک در سال 2009 میلادی فعالیت مشترکی را با شرکت IBM آغاز کرد و به موجب آن مرکز راهکارهای Business Analytics Solution برای ارائه خدمات جامع شهر هوشمند را در اختیار گرفت.

بخوان  مشارکتکنندگان ویکیپدیا. «Internet Layer» 1 بیتی

اگر شما هم در انتخاب گوشی موبایل مناسب خود تردید دارید و یا نمیدانید کدام محدوده قیمت گوشی برای شما مناسبترست برای خرید گوشی موبایل با 19کالا همراه شوید. اگر نمیدانید چه کسانی را باید دنبال کنید، با نویسندگان کتابهایی که در بالا معرفی کردم شروع کنید و به تدریج دیگر افراد را به رادار خود اضافه کنید! برای آموختن کتابخانهی FastAI کتاب بسیار شیوا و روانی به نام Deep Learning for Coders with fastai and PyTorch وجود دارد و یک دورهی آنلاین و رایگان نیز دارد که نویسندگان کتاب مدرس آن هستند. نکتهی دیگری که در خرید اینترنتی موبایل باید به آن توجه کرد، قیمت منصفانه موبایل برای فروش است. اما تا به حال به این فکر کرده اید که مزایا و معایب تکنولوژی یا فناوری چیست ؟

احتمالا در پایان گام پنجم یا ششم خودتان حس خواهید کرد که به گام هفتم علاقهمند هستید یا خیر! شما بعد از گام پنجم باید برای بروز ماندن خود برنامهریزی کنید. در این صورت دو پیشنهاد برایتان دارم: یکم، به کتابخانههای Pytorch و Tensorflow سری بزنید و سعی کنید تا کدنویسی با این کتابخانهها را تجربه کنید؛ شاید برایتان جالب باشد که بدانید کتابخانههای FastAI و tensorflow.keras که در گام پنجم معرفی شدند، به ترتیب بر مبنای (با کمک کدهای) کتابخانههای Pytorch و Tensorflow نوشته شدهاند. با کمی صرف وقت در یادگیری ماشین متوجه خواهید شد که این حوزه بخشهای متعددی دارد.

این کار به دانش آموزان اجازه میدهند در هر مکانی و هر زمانی به اطلاعات کتابهای درسی در دستگاههای مختلف دسترسی داشته باشند. یکی از رقابتهایی را که برایتان جذاب است، انتخاب کنید و تلاش کنید تا با آنچه بلدید مسئله را حل کنید و راهحل خودتان را با دیگران که ممکن است باتجربهتر از شما باشند، مقایسه کنید (مثلاً در زمانی که این متن را مینویسم چالش اخیر وبسایت Kaggle با موضوع طراحی الگوریتمهای هوش مصنوعی برای تشخیص ملانومای پوستی به تازگی پایان یافته است). از زمانی که انسان هوشمند، یکجانشینی را بر کوچ ترجیح دادند و کشاورزی را آغاز کردند تا به امروز کشاورزی تغییرات بسیاری را از سر گذرانده و فناوریهای بسیاری وارد این حوزه شدهاند. اگر وارد مسیر یادگیری هوش مصنوعی شوید، حتماً برایتان پیش خواهد آمد که از خود بپرسید «آیا واقعاً این حوزه روزی نقش مهمی در علوم پزشکی پیدا خواهد کرد یا خیر».

در حقیقت بسیاری از فعالان حوزهی هوش مصنوعی تلاش کردهاند تا کتابخانههایی کاربردی در پایتون تولید کنند که امکان طراحی و پیادهسازی تکنیکهای یادگیری عمیق را در برنامههایی ساده و کوتاه فراهم کند. کتابخانهی Scikit-learn معروفترین کتابخانهی پایتون است که تکنیکهای یادگیری غیر عمیق در حوزهی یادگیری ماشین را در اختیار شما قرار میدهد. گام سوم: تکنیکهای (کتابخانههای تخصصی) زبان برنامهنویسی پایتون در حوزهی علوم داده را فرا بگیرید! هدف شما در این گام این است که ترجیحا هر دو کتابخانهی بالا و حداقل یکی از آنها را فرا بگیرید. با این فناوری، خیلی از وسایل و اشیائی که با آن سر و کار داریم با قابلیت اتصال وای فای ساخته میشوند؛ به این معنا که قابلیت اتصال به اینترنت و یکدیگر را دارند. هدف سه کتابخانهای که در این جا نام بردم، تسهیل فرایند کار کردن با دیتاستها و فایلهای جدولی (مانند فایلهای نرمافزار Excel)، کار با آرایهها یا ماتریسها و در نهایت رسم نمودارها و تصاویر است.

این که این سه واژهی عجیب و غریب چه هستند، اکنون اهمیتی ندارد. این موضوع که برحسب نیاز خود مانیتور موردنظرتان را انتخاب کنید، نیز بسیار حائز اهمیت است. شما برای شروع کار با این دو کتابخانه فقط به دانش عمومی پایتون، تسلط نسبی به کتابخانههای علوم داده در پایتون، و درک شهودی از مباحث ریاضی که پیشتر گفتم نیاز دارید. این بخش کاربردی از کتاب بالا شما را با دیگر تکنیکهای یادگیری ماشین (به جز یادگیری عمیق) آشنا میکند. گام هشتم: در یکی از حوزههای یادگیری ماشین متمرکز شوید! شما نمیتوانید در همهی حوزههای یادگیری ماشین به یک اندازه وقت بگذارید. گابور ناگی، یک عکاس اهل مجارستان، در طی سفرهایش به ایسلند تصاویر هوایی زیبایی از آن ثبت کرده است. روند هوشمندسازی شهرهای جهان در یکی دو سال گذشته سرعت بسیار زیادی گرفته است، بهگونهای که میتوان گفت بسیاری از شهرهای بزرگ و مهم در کشورهای پیشرفته هماکنون نیمی از این راه را طی کرده و رفتهاند.

بخوان  نه به‌طور باورنکردنی مفید تکنولوژی نکات برای شرکت های کوچک

البته برند ردمی در حال حاضر به صورت مستقل فعالیت میکند اما از محبوبترین گوشی هوشمند این برند میتوان به گوشی ردمی نوت 11 اشاره کرد که یکی از گوشیهای پرفروش جهان در سال 2022 معرفی شد. بهترین راه این است که به دانشگاه و رشتهی خود در علوم پزشکی نگاه کنید و مسئلهی محسوسی از آن حوزه را انتخاب کنید تا با هوش مصنوعی برای حل آن تلاش کنید. رابط کاربری MIUI که این شرکت آن را بر اساس اندروید ساخت، نخستین محصول آن بود. مطالب کاربران دیگر در این سایتها را بخوانید و اگر میتوانید خودتان نیز در بحثها مشارکت کنید. اگر شخصی در ابتدای مسیر یادگیری هوش مصنوعی است، نیازی نیست که برای یادگیری این حوزه مبلغ زیادی را هزینه کند، میتوان از محتواها و دورههای رایگان آنلاین از جمله مقالههای منتشر شده در مجله فرادرس و کتابهای الکترونیکی موجود برای یادگیری مفاهیم این حوزه استفاده کرد.

بنابراین، دستهبند ممکن است چنین نتیجهگیری کند که هر بخش قهوهای رنگی در تصویر یک اسب است. راههای زیادی وجود دارد اما من به شخصه از Google Scholar Alert استفاده میکنم که میتوان در آن کلیدواژههایی را تعریف کرد و از گوگل خواست که هر دو یا سه روز، جدیدترین مقالههایی که آن کلیدواژهها را دارند برایتان ایمیل کند. هر دو کتاب بالا شما را تشویق خواهند کرد که کار با دادههای واقعی را شروع کنید. اگر امروز کسی از شما بپرسد که یاد گرفتن مفهوم «P-value» در آمار چقدر برای یک پزشک خوب شدن مهم است، به او چه پاسخی میدهید؟ پس اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که با ریاضیات قهر کردهاید، به شما حق میدهم که پس از خواندن این جملهها کمی نگران شوید! یک نکتهی مهم دیگر که باید در این گام به آن اشاره کنم، اهمیت شروع پروژههای واقعی است!

جامعهی برنامهنویسان هوش مصنوعی در این دو شبکه (و بهویژه توییتر) حضور فعالی دارند. پس از آنکه مدتی را صرف یادگیری و تمرین کردن با کتابخانههای سطح بالای یادگیری عمیق کردید، احتمالاً آنقدر به هوش مصنوعی مسلط شدهاید که هم بتوانید برای خودتان پروژههای واقعی فراهم کنید و هم خودتان گام بعدی مسیر مطالعهتان را مشخص کنید. در غیر این صورت، برایتان در شروع مسیر یادگیری برنامهنویسی و هوش مصنوعی آرزوی موفقیت میکنم. من هر کدام از این دو سری ویدیو را در دو روز نگاه کردم و تا همین امروز که در مسیر هوش مصنوعی پیش آمدهام، نیازی به یاد گرفتن مباحث بیشتری از ریاضیات نداشتهام! درآمد سالانه این دانشگاه تا پایان سال ۲۰۰۶ به ۲/۱۷میلیارد دلار رسیده است. این لپ تاپ ASUS دارای حافظه ی 1 ترابایتی HDD است که پیشنهاد می کنیم به آن یکی حافظه ی SSD نیز اضافه کنید تا سرعت خواندن و نوشتن روی هارد بسیار بالاتر رود.