هوش مصنوعی در حال یادگیری نحوه خلق خود است 1 بیتی

بنابراین هوش مصنوعی میتواند در زمینهی دانشهای متفاوتی مانند فلسفه، زبانشناسی، ریاضی، روانشناسی، عصبشناسی، تئوری کنترل، احتمالات، بهینهسازی و فیزیولوژی استفاده شود و کمک بزرگی به تصمیمگیریهای انسان باشد. چرا که باید در مدتی کوتاه فاصله های بزرگی در مسیر پیشرفت های صنعتی، علمی و حتی مدیریتی را طی کنند و برای طی این فاصله بزرگ در زمان کوتاه آنقدرها وقت ندارند که اصطلاحا چرخ را از نو بسازند. افرادی که وارد این حوزه میشوند، بیشتر مواقع باید زمان و منابعی را صرف توسعه ابزارهای جدیدی کنند که میتواند دشوار و وقتگیر باشد. در واقع هم این سیستمهای اولیه چندان برتری در ابزارهای تشخیصی که خود پزشکان انجام میدادند نداشت. روشهای «برنامهنویسی منطق استنتاجی» (Inductive Logic Programming)، نمونهای از ابزارهای مبتنی بر منطق هستند.

به نظر من در ایران هوش مصنوعی بسیار جای پیشرفت داره ولی یکی از بزرگترین گلوگاه های ورود بیشتر کسب و کارها به این حوزه نبود زیرساخت های قوی مثل GPU ها و … لطفا در مطلبی کامل به این موضوع بپردازید که آیا هوش مصنوعی میتونه تهدیدی برای بشر باشه یا نه. این نوع هوش مصنوعی توسط دستیارهای صوتی ـ مجازی، روباتهای گفتگو، ماشینهای خودران و چندین فناوری دیگر استفاده میشود. در حال حاضر این نوع از هوش ماشینی متداولترین نوع محسوب میشود که میتواند تنها یک مشکل را در آن واحد برطرف کند یا یک کار را بهخوبی انجام دهد. یکی از چهار دسته اصلی هوش مصنوعی، حافظه محدود است؛ حافظه محدود شامل مدلهای یادگیری ماشینی است که دانش را از اطلاعات، حقایق، دادههای ذخیرهشده یا رویدادهای قبلاً آموختهشده استخراج میکند. یادگیری ماشینی (Machine Learning): این فناوری برای آموزش تصمیمگیری و برقراری تعامل به ماشینها بدون نیاز به ارائه برنامه به آنها استفاده میشود.

طبق نتایج آزمون کولموگروف- اسمیرنوف، همانطور که در شکل 5 مشاهده میشود، هر دو متغیر مدیریت تکنولوژی و قابلیتهای چابکی از توزیع نرمال برخوردارند. فرایندهایی که بر اساس انجام عملیات روی کروموزومها شکل گرفتهاند. ۰ یا “قرن فرا هوشمند” قرار داریم که این اصطلاح در سال ۲۰۱۶ توسط دولت ژاپن شکل گرفت. سیستمهای سنتی نرمافزاری این قابلیت را ندارند، در عوض هوش مصنوعی همان چیزی است که میتواند با استخراج دادههای مفید از بین دادههای موجود، چراغ روشنی در دل دادههای تاریک باشد. هوش مصنوعی در آینده قلمروهای وسیعتری را به خود اختصاص خواهد داد. همانگونه که در این مدل مشاهده میشود، برنامهریزی تکنولوژی، مشارکت چندجانبه را میطلبد و به نظر میرسد علاوه بر مشارکت مدیران شرکت به مشارکت کارشناسان تولید، بازاریابی و تحقیق و توسعه نیز نیاز است. آلن تورینگ گفت: مباحث بیشماری با این عناوین وجود دارند: «یک ماشین هرگز فلان کار را نمیکند». با این حال مهمترین موضوع این است که آیا گوشتهای مصنوعی، طعم خوب گوشت را خواهند داشت؟ متخصصین کشورمان توانستهاند با استفاده از فناوریهای هوش مصنوعی، رباتهای جراح اختراع کنند و حتی تعدادی از این محصولات را نیز به کشورهای جنوب شرقی آسیا نظیر مالزی صادر نمایند.

به همین دلیل این تکنولوژی میتواند علاوه بر تولید ارزش افزوده، چالشهای بسیاری را در این صنعت شناسایی و سایت 1biti رفع کند. بنابراین اگر بخواهیم، با توجه به گفتههای پیشین، دربارهی کاربردهای AI در بخشهای مختلف سختگیرانه صحبت کنیم، باید بگوییم تنها تکنولوژیهایی را میتوان کاملاً در حوزهی هوشمصنوعی قرار داد که خودشان بتوانند بدون دخالت عامل انسانی چیز جدیدی را فرابگیرند. به همین دلیل است که روباتها در حال حاضر میتوانند بدون دخالت انسانی، وظایف مشخص شده خود را انجام دهند و حتی آنها را بهبود ببخشند. هوش مصنوعی «Artificial IntelligenceGet» به یک فناوری خاص اشاره ندارد، بلکه مجموعهاز فناوریها را در بر میگیرد.

مثلا اینستاگرام برای فیلتر کردن نظرات توهین آمیز، تشخیص خشونت در ویدئو و یا پیشنهاد ویدئو بر اساس سلیقه کاربران از هوش مصنوعی استفاده میکند. سلام دوست عزیز، باتشکر از شما. در سایت هوشیو شما از آخرین پیشرفت ها، رویدادها و اخبار هوش مصنوعی در سطح ایران و جهان مطلع می شوید، پس مارو دنبال کنید. برای این منظور شما میتونید بخش آموزش سایت هوشیو رو هم دنبال کنید. مثلا ظاهر و چیدمان منوهای گوشی،کاملا تغییر پذیر است و از دسکتاپ،ویجت های کاربردی و پسزمینه های زنده برخوردار است.همچنین امکان جایگزینی بخش های پیشفرض گوشی با برنامه های جانبی وجود دارد و دسترسی این برنامه ها به بخش های مختلف سیستم، به منظور دستیابی به حداکثر کارایی، بیشتر است و… آفت کشها یکی دیگر از مرگبارترین تکنولوژی ها هستند.

بخوان  چرا شکست خوردن با هوش مصنوعی ساده‌تر از شما احتمالا فکر کنید

بر خلاف ماشینهای واکنشی، حافظه محدود میتواند با تجزیه و تحلیل اقدامات یا دادههای مربوط به آنها با هدف ایجاد دانش آزمایشی، از گذشته یاد بگیرد. رباتهای خانگی: جارو برقیهای خودکار از هوش مصنوعی برای تشخیص اندازه اتاق، شناسایی و دوری از موانع و یادگیری بهترین مسیر برای جارو کردن از هوش مصنوعی استفاده میکنند. اما شاید برای درک بهتر کاربردهای عملیاتیتر AI در پزشکی بد نباشد اشارهای به یکی از همین کاربردها داشته باشیم: استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص بهترین شیوهی زایمان. یکی از قدیمیترین کاربردهای هوشمصنوعی کاربردهای پزشکی آن است. هنگامی که ما در هنگام عکس برداری از یک ویژگی مانند حالت پرتره استفاده می کنیم, هیچ وقت تصور این را نمی کنیم که هوش مصنوعی هم پشت این قضیه باشد.

خوب چه بدانید و چه ندانید, اگر از تلفن های هوشمند استفاده می کنید پس شما هم با هوش مصنوعی سر و کار دارید. توی همین مقاله اگر دقت کنید در یک بخش به موضوع بازار کار هوش مصنوعی در ایران پرداختیم. طبق گزارش این خبر شرکتای هوش مصنوعی زیادی توی ایران فعل هستن. در همان سال، نرم افزار شناسایی گفتاری که توسط Dragon Systems بر روی سیستم عامل های Windows پیاده سازی شد و این امر این یک گام بزرگ دیگر رو به جلو در راستای پردازش زبان گفتاری بود. توانایی سنجش افکار با نظریه ذهن میتواند منجر به شناخت سلایق مخاطب در امور مختلف شود. ربات توسط یک ذهن باهوش و منفی ایجاد میشد تا کشتار، بیکاری افراد و از بین رفتن جامعه انسانی را به دنبال بیاورد. مطمئناً هیچکس بودجه نامحدود ندارد تا آن را در اختیار یک دپارتمان خاص قرار دهد. تا پیش از کاربست هوش مصنوعی در مکانیزمهای احراز هویت، فرایندهای شناسایی کاربران فضای مجازی آنچنان که باید هوشمندسازی نبود. فزونی کاربران فضای مجازی و راحتی دسترسی برای خرید و استفاده از خدمات آنلاین، تقریباً تمامی مردم جهان را بهسوی پلتفرمهای فروشگاه و شرکتهای آنلاین کشانده است.

هوش مصنوعی و اتوماسیون صنعتی در طول سال ها پیشرفت قابل توجهی داشته اند. «جیدو» به مفهوم اتوماسیون است و جیدوکا یعنی اتوماسیون با نگرش انسانی؛ یعنی ماشینی که به آسانی حرکت می کند و تحت پایش و نظارت یک اپراتور است. خودروهای خودران نیز با بهرهگیری از فناوریهای نوین و پیشرفتهای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود، بدون نیاز به کنترل هوشیارانه راننده، در خیابان و جادهها تردد و سرنشینان خود را جابجا کنند. دولت ها معمولا مجبور می شوند یکی را فدای دیگری کنند. یکی از فناوریهای متکی به AI که تقریباً هر روز از آن استفاده میکنیم و برایمان عادی شده است، سیستمهای پیشنهاددهنده است. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که میخواهد به طور کامل با از فناوری راداری مستقل شده و از قویترین پردازشگرهای هوش مصنوعی در شاخه بینایی ماشین برای حالت Autopilot خودروی تسلا استفاده کند. در مرتبه پیشرفتهتر از مشخصههای بیومتریک مانند حالت چهره برای تشخیص هویت افراد استفاده میشد. کل دنیای فناوری در مورد پیامدهای منفی که هوش مصنوعی و بخشی از آن در شکل گیری آینده ی ما نقش خواهد داشت, صحبت می کند. رویکرد دیگری برای دستهبندی الگوریتمهای یادگیری در هوش مصنوعی وجود دارد. دومین جنبه ای که در رابطه با بهره برداری تکنولوژی ارزش پرداختن دارد، مفهوم ادغام تکنولوژی است.این بدان معنی است که چگونه می توان در نتیجه تلفیق دو یا چند تکنولوژی کاملاً مجزا به عملکردی نو و در نتیجه محصولی جدید دست یافت.اهمیت این شیوه از بهــــره برداری زمانی بیشتر می شود که شرکتها مایل به کشف هزینه های بالای ناشی از سرمایه گذاری تکنولوژی باشند.آنچه بیش از هرچیز دیگر در این فرایند اهمیت دارد این است که شرکت از یک سازوکار مشخص برای حفظ تکنولوژیهای خود برخوردار باشد.در نتیجه باید از منسوخ شدن تکنولوژیهای حیاتی جلوگیری کرد و از انتشار آنها به بیرون سازمان نیز ممانعت ورزید.

بخوان  انتخاب موبایل ساده است

یکی از مشکلات اساسی این حوزه آسیبهای جانی و مالی فراوانی است که هر ساله به بسیاری وارد میشود. یکی از جالبترین کاربردهای هوش مصنوعی در حوزهی محیطزیست، استفاده از آن برای محافظت از گونههای در خطر انقراض است. پس چرا آگهی استخدام در زمینه هوش مصنوعی انقدر کمه؟ پس هوش مصنوعی در زندگی روزمره ی ما تاثیر گذار خواهد بود. این هوش مصنوعی پس از آموزش میتواند نیروی بین اتمها را که پیش از آن ندیده است، با دقت مکانیک کوانتوم محاسبه کند. هوش مصنوعی را بسیاری جدیدترین انقلاب در زندگی بشر میدانند. تکنولوژي را مي توان تمام دانش، کالاها، فرايندها، ابزارها، روش ها و سيستم هايي تعريف کرد که در جهت خلق و ساخت کالاها و ارائه خدمات به کار گرفته مي شوند. با استفاده ی هر چه بیشتر از این ابزارها، دقت آن ها نیز افزایش می یابد. این روزها مانند گذشته اگر رباتی در رستوران از ما پذیرایی کند و یا به صورت آنلاین مواد اولیه غذای خود را انتخاب کنیم، شگفتزده نمیشویم!

نکته: در پست راهکار های دانلود رایگان از وبسایت های آموزشی خارجی نحوه دانلود کتاب و کورس های Udemy رو توضیح دادم. در بخش پایانی این مقاله، فیلمها و دورههای آموزشی مرتبط با درس هوش مصنوعی برای علاقهمندان و دانشجویان معرفی شدهاند. در اوایل ۱۹۸۰ و اواخر ۱۹۹۰، پژوهشگران هوش مصنوعی با بهرهگیری از مفاهیم احتمالات و اقتصاد، راهکارهایی جهت شرایطی ارائه کردند که عامل هوشمند با اطلاعات غیر قطعی (عدم قطعیت) و ناقص سر و کار داشت. جایگاه تکنولوژی دینی در نظام دینی، رابطه میان تکنولوژیهای دینی و غیر دینی، شیوههای مناسب برای کمک به رشد تکنولوژیهای دینی، از جمله مواردی است که در کنار شمار دیگری از پرسشها در مقاله مورد بحث قرار گرفته است. در ایران، در سال ۱۳۹۸ دانشگاههای بوعلی سینا همدان، اصفهان، تبریز، زنجان، شهید بهشتی، سمنان، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، علم و صنعت، خواجهنصیر، فردوسی مشهد، یزد، شهید باهنر کرمان، تهران، صنعتی شاهرود و غیر انتفاعی علوم شناختی به جذب دانشجوی دکتری پرداختند. تلفن های هوشمند به ضروری ترین محصول تکنولوژی تبدیل شده اند که ما امروزه آن را داریم و تقریبا در همه اوقات از آن استفاده می کنیم.

یکی از موفقیتهای چشمگیر آنها طراحی سامانهای است که میتواند آلودگیهای موجود در عمق ظروف را تشخیص دهد. با استفاده از کلان دادهها وظایف بسیاری در شرکتها انجام میشوند که یکی از روشهای اصلی مدیریت آنها استفاده از هوش مصنوعی است. از دیگر موارد موفق کاربست هوش مصنوعی در صنایع غذایی کشور است. برخی از افراد معتقدند تنها ماشینهایی که توانایی فکر کردن و اتخاذ تصمیم دارند، ربات محسوب میشوند. یا مثلاً روزی را تصور کنید که رباتها و ماشینها به آن حدی از تکامل برسند که دیگر در تصمیمگیریها و بهبود و تقویت خود نیازی به انسانها نداشته باشند. میتوانید با گسترش آن به ویکیپدیا کمک کنید. اما دادهکاوی محدود این به بازاریابی نیست. در واقع، میتوان این قابلیت را از هوش مصنوعی انتظار داشت که بتواند به فرهنگ و هنر تمدنهای انسانی خدمت قابلتوجهی بکند و محصولات فرهنگی عمیقی را ارائه دهد.

اغلب مطالعات نشان داده است که انتشار گازهای گلخانه ای اضافی می تواند باعث بیش از 1200 مرگ زودرس در اروپا شود و منجر به کاهش بهره وری به ارزش 2.4 میلیون دلار شود. هوش مصنوعی از جمله فناوریهایی است که تا به امروز توانسته به نحو بسیار منعطفی با صنایع بسیاری ادغام شود. در عصر جدید، همهروزه پیشرفتهای زیادی در زمینه رباتیک، زیستفناوری، هوش مصنوعی، محاسبات کوانتومی، سیستمهای فیزیکی-سایبری و فناوری نانو در حال اتفاق است که همه این رویدادها، انقلابی بزرگ در شیوههای زندگی ما به وجود خواهد آورد و به تبع، روابط میان ما و عزیزانمان را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. ژل ضد خونریزی یک چهارچوب مصنوعی، شبیه به ماتریکس خارج سلولی می سازد. این فرادرس در دوازده درس فراهم شده است و مفاهیم آن به همراه مثالهای فراوان آموزش داده میشوند. سال ۹۸ به عنوان سرویسدهنده به دیجیکالا وارد شدیم و آغاز این همکاری بر پایه­ی اعتماد به نیروی متخصص داخلی بنا شد و تولیدات ما به مرور جایگزین سرویس دهنده معروف خارجی شد. در این وضعیت، نیروی انسانی نمیتواند پاسخگوی نیازهای آنلاین کاربران و مدیریت سؤالات و درخواستهای ایشان باشد. از نقاط ضعف سیستم آموزشی امروز این است که برای همهی دانشآموزان محتوای درسی یکسانی تدارک میبیند و به تفاوتهای فردی دانشآموزان توجهی ندارد.

بخوان  تکنولوژی پزشکی هسته ای | 1biti

با استفاده از این فناوری، پزشک متخصص میتواند به دورترین نقاط کشور و جهان، خدمات خود را صادر کند و بهصورت آنلاین و از طریق ربات، جراحی انجام دهد. اخیراً دانشمندان دانشگاه MIT آمریکا به همراه بتهوون شناسان مشهور، توانستهاند به کمک هوش مصنوعی فقرات مفقود شده سمفونیهای این آهنگساز مشهور آلمانی را ترمیم کنند. از جمله اینکه به کمک پلتفرمهای عمومی مانند گوگل میت، مایکروسافت تیمز، اسکایپ و ماندی یا انواع اختصاصی میتوانند جلسات سراسری میان همه نیروها و اعضای تیم خود را که هر یک در گوشهای از کره خاکی ساکن هستند برگزار و مدیریت کنند. این الگوریتم فرآیند انتخاب طبیعی را منعکس میکند که در آن بهترین افراد برای تولید مثل انتخاب میشوند تا فرزندان نسل بعدی به وجود بیایند. البته توجه به این نکته لازم می باشد که یک سیستم ترکیبی هوشمند نباید الزا ما از روشهای هوشمند در پیاده سازی استفاده کند. این شامل سفر شما از آغاز روز تا پایان روز است. با توسعه هوش مصنوعی در کشور، علم بازاریابی بهخوبی توانسته است از فناوریهای این رشته از دانش استفاده کند. در فصل چهارم درس هوش مصنوعی ، فرضیات ساده فصل قبل سستتر و بنابراین رضیات به دنیای واقعی نزدیکتر شدهاند. بنابراین ما باید جنبههای خوب فناوری را در زندگی خود بپذیریم و در عین حال از اثرات نامطلوب آن اجتناب کنیم.

حمله نظامی روسیه به اوکراین تمامی نگاهها را به سمت این کشور خیره کرده است و کوچکترین تحولی در این کشور مورد توجه قرار میگیرد در این شرایط فقط اخبار جنگ نیست که اهمیت مییابد بلکه اخبار شرکتهای فناوری فعال در این کشور نیز اهمیت پیدا میکنند از همین روست که بنیانگذاران اوکراینی اپلیکیشنهای پرکاربرد این روزها مورد توجه قرار گرفتهاند. در بخش رویدادهای هوش مصنوعی که در منوی وبسایت هوشیو درج شده شما میتونید از تمامی دوره ها و رویدادهای رایگان که در حوزه هوش مصنوعی و در سطح ایران و جهان برگزار میشن مطلع شین. صنعت مالی برای تصمیمگیری به دقت، گزارشدهی بیدرنگ و پردازش حجم بالایی از دادههای قابل اندازه گیری متکی است، هوش مصنوعی نسبت به انسان در همه مهارتهای مورد نیاز برتری دارد و میتواند تمام عملیاتها را با دقت و سرعت بالا انجام دهد.

«یادگیری انتقال» (Transfer Learning) یکی از مسائل تحقیقاتی و در حال مطالعه در حوزه یادگیری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. یکی از راهکارهای توسعه در این حوزه، در اختیار گذاشتن داده برای عموم است. با وجود تمام مزیتهای تکنولوژی هایپرلوپ که پتانسیل ایجاد یک انقلاب در صنعت لجستیک و حمل و نقل را دارد، انتقادات زیادی در مورد خطرات احتمالی استفاده از این سرویس از سوی کارشناسان به آن وارد شده است. آیندهی خوشایندتری را نیز میتوان تصویر کرد. روشهای سنتی کشاورزی مشکلاتی دارند که میتوان با کمک AI آنها را رفع کرد. آخرین نسخه از فناوریهای جدید که به پشتوانهی هوش مصنوعی ممکن شده است کمکم راهش را به کشاورزی باز میکند. هزاران سال قبل، ابداع کشاورزی و کشت روشمند محصولات زراعی باعث انقلابی در زیست انسانها شد که به انقلاب کشاورزی معروف است. پیش بینی میشود که تا سال 2030، 20 تا 25 درصد آمار خرید و فروش خودرو در آمریکا و 35 درصد این عدد در چین، متعلق به خودروهای الکتریکی باشد. در یکی از این موارد، از فناوری تشخیص چهره برای حفظ گونهای از میمونها استفاده شده است. یکی از پیشرفتهای ویژهای که کسبوکارها میتوانند داشته باشند، استفاده از Artificial Intelligence است که موجب تمایز و بهدنبال آن افزایش کارآمدی و سودآوری آنها میشود.