هوش مصنوعی چیست؟ معرفی کتابخانه های پایتون برای هوش مصنوعی راهنمای جامع سون لرن | 1biti

می‌توان از هوش مصنوعی برای کمک به شرکت‌ها برای شناسایی و پاسخگویی به تهدیدات کلاهبرداری استفاده کرد. در صنعت مالی ابزارهای هوشمندی وجود دارند که تراکنش‌های مشکوک را با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین شناسایی می‌کنند. وقتی خطر تقلب شناسایی می‌شود، برنامه از انجام تراکنش جلوگیری می‌کند و به طرف‌های مربوطه هشدار می‌دهد. هوش مصنوعی قرار است روی برنامه‌های متمرکز باشد که در زمینه رشد دادن بیزینس‌ها فعالیت می‌کنند. با پذیرش هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، شرکت‌ها راه‌های نوآورانه‌ای برای کمک به عملکرد کسب‌وکار پیدا می‌کنند.

  • شرکت‌ها اکنون به حجم بی‌سابقه‌ای از داده‌ها، از جمله داده‌های تاریکی که تا به حال حتی متوجه نشده بودند، دسترسی دارند.
  • مهم‌ترین دغدغه دانشمندان این حوزه آن است که بدانند یک انسان هوشمند در موقعیت‌های متفاوت چطور فکر می‌کند؟ سپس چطور تصمیم می‌گیرد؟ اگر همین دو سوال پاسخ داده شود، هوش انسانی قادر به خلق هوش مصنوعی و ماشین‌های هوشمند واقعی خواهد بود.
  • هوش مصنوعی در سطوح بالا به دو نوع وسیع به‌نام‌های «هوش مصنوعی محدود » و «هوش عمومی مصنوعی » تقسیم می‌شود.
  • سحاب در سال ۱۳۹۳ با هدف حل مسائل جمع آوری، نگهداری و تحلیل داده تشکیل شد و امروز برای نیازهای مختلف داده‌ای کسب‌وکارها، راه‌حل‌های داده‌محور ارائه می‌کند.
  • در حقیقت هوش مصنوعی در اصل رفتار انسان را برای توسعه ماشین های هوشمند درک و معنا می کند.

سپس ماشین با استفاده از همان داده‌ها، چگونگی انجام وظایف خاص مانند درک صحبت یا برچسب‌گذاری تصاویر را می‌آموزد. داده، عنصر اصلی در توسعه‌ی یادگیری ماشین محسوب می‌شود و به‌همین دلیل در سال‌های اخیر شاهد افزایش جمع‌آوری داده توسط شرکت‌های فناوری بوده‌ایم. درواقع امروز کلان‌داده و یادگیری ماشین، دو مفهوم درهم تنیده‌شده هستند.

بخوان  تکنولوژی پزشکی هسته‌ ای چیست؟ معرفی پزشکی هسته ای تریتا | 1biti

فرانت اند (Front End) چیست؟ قسمت اول

اگرچه ممکن است این ماشین‌ها هوشمند به نظر برسند، اما به دلیل اینکه در عملکرد خود محدودیت دارند، از فناوری استفاده شده در آنها تحت عنوان هوش مصنوعی محدود یاد می‌شود. این سیستم‌ها فقط می‌توانند یاد بگیرند یا به آنها آموزش داده شود تا وظایف خاصی را انجام دهند. در یک دهه گذشته پیشرفت‌های بی‌شماری را تجربه کرده است که از دستاوردهای یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق نیز برخوردار است.

توسعه نرم‌افزار (Software Development) چیست؟ قسمت اول

شاید شکست خوردن قهرمان شطرنج جهان، گری کاسپاروف، از کامپیوتر Deep Blue در سال ۱۹۹۷، جرقه‌ی انفجار هوش مصنوعی بود. حوزه‌ی تحقیق پیرامون هوش مصنوعی، در سال ۱۹۵۶ و آزمایشگاهی در کالج دارتموث متولد شد. جان مک‌کارتی این حوزه را از زیرمجموعه‌ی سایبرنتیک و نظریه‌های سایبرنتیست‌هایی همچون نوربرت وینر خارج کرد و اصطلاح «هوش مصنوعی» به‌نوعی توسط او متولد شد.

هر چند نمونه بالا ممکن است کمی آرمانی به نظر برسد، ولی به هیچ عنوان دور از دسترس نیست. دانشمندان عموماً برای تولید چنین ماشین‌هایی از وجود مدل‌های زنده‌ای که در طبیعت وجود به ویژه آدمی نیز سود برده‌اند. فقط معمولا کراس و تنسورفلو مجله خبری 1 بیتی رو به دلیل حجم پردازشی بسیار بالا یا با هم استفاده نمیکنند یا اگر قصد استفاده دارند از سیستم های پردازش ابری یا کامپیوترهای قدرتمند کمک میگیرند. در این پست می‌خواهیم درباره یادگیری عمیق یا Deep Learning صحبت کنیم….

http://118amoozesh.ir