هوش مصنوعی چیست؟ منظور از هوش مصنوعی به زبان ساده ایران هاست | 1biti

حماسه گیلگمش یکی از کهن‌ترین و نامدارترین آثار ادبیات در دوران تمدن باستان است که برای اولین بار در حدود سال ۲۵۰۰ قبل از میلاد در منطقه میان‌رودان توسط سومریان به نگارش درآمده است. «حماسه گیلگمش» درباره تلاش برای دست یافتن به جاودانگی است و این اشتیاق را به تصویر می‌کشد. زمانی که قهرمان اسطوره‌ای آن، گیلگمش، مأموریتی را برای «غلبه بر مرگ» آغاز می‌کند که در آخر شکست می‌خورد اما در این راه معنای زندگی را کشف می‌کند. در هر نقطه، اطلاعات ابتدا بسته به موضوع و زمینه مشخص می‌شوند؛ اما زمینه‌هایی که بین و در امتداد مفاهیم انتزاعی جابه‌جا می‌شوند، نقش مهمی در تبدیل اطلاعات دارند. در این ویکی‌پدیا پیوندهای زبانی در بالای صفحه و هم‌تراز با عنوان مقاله قرار دارند.

  • فراهوش یا Super AI نسخه ای از هوش مصنوعی است که از هوش انسان پیشی می گیرد و می تواند هر کاری را بهتر از او انجام بدهد.
  • برای معرفی برخی از این APIهای هوش مصنوعی می‌توان از Wit.ai, Api.ai و ملیسا نام برد.
  • از مثال‌هایی که میتوان در مورد کاربرد و نقش پردازش زبان طبیعی زد، این است که کامنت‌های یک فیلم را بررسی کند و بر اساس تجزیه و تحلیلی که از متن کامنت بدست می‌آورد، تشخیص بدهد که مثبت یا منفی بوده است.
  • این کارگزاران هوشمند در شبکه‌های اجتماعی نیز کاربرد زیادی دارند و زندگی در این شهرهای جدید را آسان‌تر و سالم‌تر می‌کنند.
  • درباره‌ی لوتوس سرزمین فناوری پیشگامان لوتوس در سال ۱۳۹۸ فعالیت حرفه‌ای خود را در تمام زمینه‌های چرخه‌ی نرم‌افزاری در کلاس جهانی آغاز کرد و در همین مدت کوتاه توانست اعتماد مشتریان را در حوزه‌های مختلف کسب‌و‌کار جلب کند.
بخوان  طراحی داخلی مطب روانشناسی

تحقیقات پژوهشگران و محققان در زمینه مجله خبری 1 بیتی نشان می‌دهد در آینده‌ای نه چندان دور، فعالیت‌های انسانی مثل ترجمه متون (تا سال ۲۰۲۴) و انجام جراحی‌های پزشکی (تا سال ۲۰۵۳) توسط الگوریتم های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی بهبود پیدا می‌کند. زمانی که آلمانی‌ها قطب علم در جهان بودند از دستگاهی به نام ماشین انیگما برای رمز نگاری پیام‌های خود استفاده می‌کردند. در آن زمان این تکنولوژی، بازی جنگ را عوض کرد و نام آلمان‌ها را به عنوان پیشرو در جنگ بر سر زبان‌ها انداخت. آلن تورینگ با کمک گروه خود دستگاهی را ساخت تا کدهای ایجاد شده توسط enigma را بشکند و قابلیت شنود این اطلاعات را در اختیار انگلیس‌ها قرار داد.

رهبری با کمک تحلیل تصمیم‌محور داده

خوشبختانه این رشته در برخی از دانشگاه‌های کشور در زیرشاخه علوم کامپیوتر ارائه می‌شود. البته این رشته بیشتر در مقطع ارشد مورد توجه قرا گرفته است و دانشجویان برای گرایش ارشد خود در شاخه کامپیوتر می‌توانند به هوش مصنوعی بپیوندند. اگر شما نیز به این رشته علاقه دارید، می‌توانید در مقطع کارشناسی ارشد خود به تحصیل در آن مشغول شوید و با مفاهیم اصلی آن آشنا شوید و آن را به کار بگیرید.

فرانت اند (Front End) چیست؟ قسمت اول

ربات‌ها فقط یکی از شاخه‌های هوش مصنوعی هستند و صرفاً یک بعد از آن به نمایش می‌گذارند. در حالی‌که هوش مصنوعی مفهومی بسیار گسترده‌تر و کاربردی‌تر از ربات‌ها را در بر می‌گیرد. به نظر شما آینده هوش مصنوعی چگونه خواهد بود؟ نظرات خود را در کامنت‌ها به ما و دیگران کاربران بگویید.

بخوان  قیمت پیراهن مردانه لی LEE امروز ۳۰ آبان ترب

البته همه تعریفی که از هوش مصنوعی وجود دارد در ربات‌های هوشمند خلاصه نمی‌شود و این موضوع بسیار فراتر از ربات‌های تصمیم گیرنده است. هوش مصنوعی بر اساس میزان دقت یادگیری از مفاهیم و عملکردی که دارد دسته‌بندی می‌شود، در حال حاضر علم هوش مصنوعی سه نوع دارد که چشم انداز و ماموریت این علم را مشخص کرده است. سرمایه‌گذاران به این حوزه حس خوبی نداشتند چون در حدود ۲۰ سالی که به این صنعت اجازه فعالیت دادند، خروجی قابل توجهی نگرفته بودند تا آن‌ها را ترغیب به سرمایه‌گذاری مجدد کند. متخصصان هوش مصنوعی توانستند با سرمایه‌گذارانی نه‌چندان قوی محصولاتی بر پایه هوش مصنوعی بسازند و ابعاد بازار هوش مصنوعی را در سال ۱۹۸۰میلادی به چند صد میلیون دلاری برسانند.

http://118amoozesh.ir