هوش مصنوعی چیست؟ | 1biti

در حال حاضر، هوش مصنوعی به آن شکلی که تصور می‌کنیم وجود ندارد؛ اما بسیاری از فعالیت‌هایی روزمره ما، همچون جست‌وجوی اینترنتی، گشت زدن در شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های ویدئویی، تبلیغات آنلاینی که دریافت می‌کنیم و… همگی متأثر از هوش مصنوعی هستند. به همین خاطر در ادامه قصد داریم ضمن پاسخ به این سؤال که هوش مصنوعی چیست، پاسخ سؤالات دیگری را نیز در دسترس قرار دهیم. اگر دریافت پاسخ این سؤالات برای شما نیز اهمیت دارد، می‌توانید با ما همراه باشید.

  • یوتیوب نیز مجموعه‌ای ای از ویدئوهای برچسب‌گذاری‌شده دارد که شامل هفت میلیون ویدئوی است.
  • کامپیوترهایی موسوم به سیستم خبره متولد شدند که توانایی شبیه‌سازی دانش و مهارت‌های تحلیلی متخصصان انسانی را داشتند.
  • هوش مصنوعی دیپ‌مایند گوگل نیز در سرویس سلامت ملی بریتانیا و در بخش بیماری‌های سر و گردن استفاده می‌شود که ناهنجاری‌های چشمی را در مسیر تشخیص بیماری، بررسی می‌کند.

این علم در صدد آن است که اولاً دریابد که انسان چطور با مغز خود فکر می‌کند، سپس تلاش کند تا این پروسه را در مغز ربات‌ها یا ماشین‌ها پیاده سازی کند. همه‌ی نظریه‌ها پیرامون آینده‌ی اشتغال با حضور هوش مصنوعی، بدبینانه نیست. برخی اعتقاد دارند که هوش مصنوعی در آینده به‌جای جایگزینی شغل ما، به بهبود فعالیت‌ها کمک می‌کند. به‌عنوان مثال می‌توان به ابزارهای هوشمند مانند عینک واقعیت مجازی اشاره کرد که به افزایش بهره‌وری کارگران می‌انجامند. دیتاست‌های آموزشی برای مدل‌های یادگیری ماشین، روز‌به‌روز بزرگ‌تر و در دسترس‌تر می‌شوند. گوگل دیتاستی به‌نام Open Images دارد که ۹ میلیون تصویر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

ارائه توصیه‌های محصول

چینی‌ها چند قدم فراتر رفته‌اند و برنامه‌ای در سطح ملی برای اتصال دوربین‌های مداربسته به هوش مصنوعی عظیم تشخیص چهره دارند. آن‌ها همچنین به‌دنبال تجهیز پلیس خود به عینک‌هایی با قابلیت تشخیص چهره هستند. در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ یک نظرسنجی در میان چهار گروه متخصص هوش مصنوعی توسط وینسنت سی مور و نیک بوستروم، متخصصان هوش مصنوعی و فلسفه انجام شد. نتایج نظرسنجی احتمال رسیدن به هوش عمومی مصنوعی را تا دهه‌های ۲۰۴۰ و ۲۰۵۰، حدود ۵۰ درصد بیان می‌کرد که تا سال ۲۰۷۵، به احتمال ۹۰ درصد می‌رسید.

بخوان  فناوری نانو تکنولوژی چیست ؟ + تمام فواید و کاربردهای نانو | 1biti

نقش هوش مصنوعی در تجارت چیست؟

بر اساس دو روند فوق، پژوهشگران مجله خبری 1 بیتی در تلاشند تا به سه هدف کلی دست پیدا کنند که عبارتند از Strong AI ،Applied AI و Cognitive Simulation. حال پرسش کلیدی این است که «آیا می‌توان گفت کامپیوتری که همچون یک انسان واقعی سخن می‌گوید، واقعاً آن زبان را فهمیده است؟» سؤال دشواری است و بر سر پاسخ آن اختلا‌ف‌نظرهای زیادی وجود دارد. این کتابخانه محاسبات و ساخت نمونه را با سرعت بسیار بالا انجام می‌دهد. به خاطر اینکه به جزء پردازشگر دستگاه از گرافیک هم برای تقسیم بار محاسباتی استفاده می‌کند. Keras از پایتون 2.7 تا 3.6 را پشتیبانی می‌کند و یکی از بهترین کتابخانه‌های یادگیری عمیق در پایتون است. هوش مصنوعی خلاقیت و تفکر مصنوعی که می‌ تواند به انسان در انجام بهتر وظایف کمک کند را ترویج می ‌دهد.

در چنین روشی، سیستم هوش مصنوعی با استفاده از مثال‌های متعدد برچسب‌گذاری‌شده، تحت آموزش قرار می‌گیرد. داده‌های آموزشی می‌توانند مجموعه‌ای از تصاویر باشند که محتوای آن‌ها، با برچسب اختصاصی مشخص شده باشد. در نمونه‌های دیگر، شاهد استفاده از متونی برای آموزش هستیم که با پاورقی‌های اختصاصی، موضوع اصلی آن‌ها تعیین می‌شود. مدل یادگیری با بهره‌گیری از همین برچسب‌ها، برچسب‌گذاری روی داده‌های جدید را می‌آموزد. یادگیری ماشین در تعریف ساده با ارائه‌ی داده‌های وسیع به ماشین شروع می‌شود.

http://118amoozesh.ir