هوش مصنوعی BBC News فارسی | 1biti

كليه سرورهای ايران هاست از نظر نرم افزار و سخت افزار از آخرين تکنولوژی روز بهره مند می باشند بنابراين شما با ما آنچه را که از وب سايت خود انتظار داريد درمي يابيد. با ردیابی رفتار مشتری در وب سایت خود، می‌توانید محصولاتی را به مشتریان خود ارائه دهید که مشابه محصولاتی هستند که قبلاً مشاهده کرده اند. این یک تاکتیک بسیار مفید برای شرکت‌هایی است که در فضای تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کنند. در زیر چند نمونه از نحوه استفاده از هوش مصنوعی در تجارت آورده شده است.

  • همچنین پلتفرمی هم برای تقویت و افزایش خلاقیت ارائه می‌ دهد، زیرا هوش مصنوعی می‌ تواند بسیاری از ایده‌ ها و مفاهیم جدید که می ‌تواند الهام بخش و تقویت کننده فرآیند خلاقیت باشد را توسعه دهد.
  • دیکشنری آنلاین آبادیس از ابتدا تاکنون تغییرات بسیاری کرده و ویژگی های مختلفی به آن اضافه شده است.
  • این کتابخانه محاسبات و ساخت نمونه را با سرعت بسیار بالا انجام می‌دهد.
  • برخی از مردم نگران این هستند که هوش مصنوعی باعث شود ما احساس حقارت کنیم، اما در این صورت، هر شخص عاقلی هر بار که به یک گل نگاه می کند، عقده حقارت خواهد داشت.
  • با افزایش وابستگی انسان به ماشین‌ها، به دوره‌ای می‌رسیم که کار کردن بدون کمک ماشین برای انسان دشوار می‌شود.
  • منظور از هوش مصنوعی، ماشینی است که همانند انسان فکر کند و توانایی تقلید رفتار انسان را داشته باشد.

بینایی رایانه‌ای به تشخیص الگو و یادگیری عمیق برای تشخیص آنچه در تصویر یا فیلم وجود دارد متکی است. وقتی ماشین‌ها می‌توانند تصاویر را پردازش، تجزیه و تحلیل و درک کنند پس این توانایی را دارند که در زمان واقعی تصاویر یا فیلم‌ها را ضبط کرده و محیط اطراف خود را تفسیر کنند. شبکه عصبی مصنوعی مانند سیستم عصبی انسان اطلاعات را بررسی می‌کند و تجربیات جدید را می‌آموزد طبق داده‌های خود اطلاعات را طبقه‌بندی می‌کند. در سیستم زیستی انسان‌ها اتصالات به واسطه‌ی رشته‌های عصبی سیناپسی برقرار می‌شوند اما در شبکه عصبی مصنوعی اتصالات از طریق گره‌ها ‌برقرار می‌شوند.

بخوان  هفت چیز مشترکی که با اینترنت دارید

۵- هوش اجتماعی:

توسعه‌‌ی زیرساخت‌های پردازش ابری و امکانات بیشتر داده‌ای که در اختیار محققان بود، شبکه‌های عصبی را به ابزارهای قابل دست‌رس همگان تبدیل کرد که توسعه‌ی فناوری را آسان‌تر کرده بود. در سال ۲۰۱۷، نتایج یک نظرسنجی ادعا کرد که یک‌پنجم شرکت‌های حاضر، هوش مصنوعی را به‌گونه‌ای در فعالیت‌های خود به‌کار گرفته‌اند. درنهایت امروز به وضعیتی رسیده‌ایم که شاید زندگی بدون حضور کارگزارهای هوشمند، برای بسیاری از ما غیرممکن باشد. ازطرفی روز‌به‌روز نگرانی‌ها درباره‌ی توسعه‌ی بی‌ حد و حصر هوش مصنوعی نیز افزایش می‌یابد. تا به اینجا تمامی شاخه‌های هوش مصنوعی که مورد بررسی قرار دادیم، بر روی اطلاعات و داده‌ها کار می‌کردند اما سامانه های خبره، نرم‌افزارهایی هستند که آگاهی، فهم و دانش انسانی را در پایگاه داده‌های خود نگهداری و ذخیره می‌کنند.

آمریکا لوح باستانی ۳۵۰۰ ساله گیلگمش را به عراق پس می‌دهد

ربات‌ها دارای ساختار و فرم مکانیکی و اجزای الکتریکی هستند که ماشین‌ها را کنترل می‌کنند. آنها حاوی سطوح مختلفی از برنامه‌های کامپیوتری‌اند که تعیین می‌کنند ماشین‌ها چه چیزی را چه زمانی و چگونه انجام دهند. روبات‌ها انواع بسیار گوناگون و خاصی دارند که در حوزه‌های وسیع و مختلفی به کمک انسان می‌آیند. افرادی که علائمی از خود نشان نمی‌دهند، کمتر تحت آزمایش قرار می‌گیرند.

البته این بدان معنا نیست که محققان مجله خبری 1 بیتی نیز در حال بررسی توسعه آن نیستند. هوش مصنوعی جزء لاینفک بازی‌های ویدئویی از زمان شروع آن در سال ۱۹۵۰ بوده است. این فناوری انقلابی در سبک بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی به وجود آورده است. هوش مصنوعی در بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی با ایجاد استراتژی‌های هیجان‌انگیزتر و بازیکنان را نسبت به این بازی‌ها متمرکزتر و علاقه‌مندتر از پیش کرده است. موجودات باهوش‌تری که در دنیای بازی‌های خود زندگی می‌کنند و رفتارهای هوشمندانه‌تر و جالب‌تری از خود بروز می‌دهند. هدف اصلی در این صنعت این است که با مدل‌سازی رفتار انسانی از کسالت و تکرار در بازی‌ها جلوگیری شود.

بخوان  کتاب فلسفه تکنولوژی چیست ~کارل میچم، مصطفی تقوی مترجم نشر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سروش آدینه بوک | 1biti

http://118amoozesh.ir