هوش مصنوعی ChatGPT جایگزین کدام مشاغل می‌شود؟ تهدید جدید برای مشاغل تولید محتوا تجارت‌نیوز | 1biti

این نکته را هم باید در نظر گرفت که ربات‌ها با گوناگونی بسیاری که دارند، میتوان در جاهایی که حضور انسان خطرناک است بکار کرد چون با پیاده‌سازی و شبیه‌سازی رفتارهای انسانی بر روی آن‌ها، میتوان حدااکثر استفاده مفید را کرد. از مثال‌هایی که میتوان در مورد کاربرد و نقش پردازش زبان طبیعی زد، این است که کامنت‌های یک فیلم را بررسی کند و بر اساس تجزیه و تحلیلی که از متن کامنت بدست می‌آورد، تشخیص بدهد که مثبت یا منفی بوده است. مثا‌ل دیگر از این تکنولوژی بررسی محتوای مطالب کاربران در فضای مجازی است که بتواند بر اساس قوانین آن شبکه اجتماعی، محتواهای منتشر شده را از یکدیگر شناسایی کند.

  • سامانه‌هایی که منطقی عمل می‌کنند، دارای محاسباتی می‌باشند، در اصل در این سامانه‌ها به طراحی عامل‌های هوشمند پرداخته می‌شود که میتوان رفتار هوشمندانه به کار رفته در سامانه‌های هواپیمایی را از این نوع دانست.
  • سیستم‌های هوش مصنوعی ضعیف، در واقع هوش کلی‌ای ندارند، بلکه زمینه فعالیت آنها، تخصصی است و تنها در یک زمینه، می‌توانند تصمیم گیری نمایند و این تصمیمات نیز بر مبنای آنچه قبلا به آنها آموزش داده شده است، می‌باشند.
  • برنامه‌ ریزی مبتنی بر هوش مصنوعی، مسیر عملی رویه ‌ای را برای یک سیستم به منظور دست یابی به اهدافش تعیین می ‌کند و عملکرد کلی را از طریق تحلیل‌ های قابل پیش ‌بینی، تحلیل داده‌ ها، پیش ‌بینی و مدل ‌های بهینه ‌سازی بهینه می ‌کند.
  • چنانچه در پایان آزمایش نتواند تشخیص دهد که با انسان یا با ماشین در تعامل بوده‌است، آزمون با موفقیت انجام شده‌است.
  • اما بسیاری از کارمندان، هوش مصنوعی را تهدیدی برای از دست‌دادن شغل خود دانسته‌اند.
بخوان  10 تکنولوژی سال 2022 که یک جهش بزرگ برای جهان خواهد بود 1 بیتی

جان مکارتی که واژه هوش مصنوعی را در سال ۱۹۵۶ استفاده نمود، آن را «دانش و مهندسی ساخت ماشین های هوشمند» تعریف کرده است. با این حال، الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند در وظایف طبقه بندی داده‌ها، کاهش هزینه و زمان برای ارائه بینش‌های تجاری کمک کنند. مجموعه داده‌های برچسب‌گذاری‌شده می‌توانند به دسته‌بندی داده‌های جدید از طریق الگوریتم‌های یادگیری نظارت‌شده کمک کنند. در حالی که یادگیری بدون نظارت می‌تواند به کسب‌وکارها در کشف خوشه‌های جدید داده کمک کند. هوش مصنوعی قوی از هوش عمومی مصنوعی و هوش مصنوعی فوق العاده تشکیل شده است.

یادگیری

حتی ممکن است دیگر هرگز غذایی که فقط چند سانت از محل اولیه خود فاصله دارد را پیدا نکند. شبکه‌ی Deep Q گوگل یکی از مثال‌های معروف در یادگیری تقویت‌شده محسوب می‌شود. این شبکه تاکنون بازیکنان حرفه‌ای را در مسابقه‌های گوناگون بازی ویدئویی شکست داده است. سیستم مذکور، پیکسل‌های مجله خبری 1 بیتی هر بازی را دریافت کرده و مواردی همچون فاصله‌ی المان‌‌ها را در نمایشگر، تشخیص می‌دهد. در ادامه، سیستم با مشاهده‌ی امتیاز هر بازی، مدلی از انتخاب‌ها می‌سازد که بیشترین امتیاز را به‌‌همراه دارند. یادگیری بدون نظارت، بدون نیاز به دیتاست‌های برچسب‌گذاری‌شده انجام می‌شود.

یادگیری بدون نظارت

علاوه‌بر‌این، این ابزار می‌تواند متون مشابه با انسان‌ها تولید کند که این موضوع می‌تواند باعث بیکاری خبرنگاران و نویسندگان در آینده شود. هر بار که به شبکه‌های اجتماعی سر می‌زنیم، اسپاتیفای را باز می‌کنیم تا موضوعی را در گوگل جست‌وجو می‌کنیم، در حال استفاده از آن هستیم. این حوزه‌ بسیار وسیع است و در صنایع مختلفی مانند IT، صنایع تولیدی، خودروسازی، مالی و تولید محتوا به‌کار گرفته می‌شود.

بخوان  معرفی نانو تکنولوژی | 1biti

سیستم‌های هوش مصنوعی قوی (Artificial General Intelligence) چه سیستم‌هایی هستند؟

شرکت نرم‌افزاری پیشگامان لوتوس با مشاوره و طراحی محصول ایده‌آل، شما را در مسیر رشد کسب‌و‌کارتان همراهی می‌کند. با خلق الگوریتم‌های دقیق می‌توانیم میزان فروش را براساس داده‌های گسترده‌ی موجود در اینترنت، پیش‌بینی کنیم. از این‌رو، برای رتبه‌بندی مقاله و یافتن موارد سرقت ادبی و کپی بودن محتوا به کمک نیاز داریم. به‌عبارت‌دیگر، اثر هوش مصنوعی زمانی رخ می‌دهد که مردم یک ابزار فناوری را دیگر به‌عنوان یک ابزار هوش مصنوعی معتبر به‌حساب نیاورند.

http://118amoozesh.ir