«هیوندای» آینده نانوفناوری را در صنعت خودروسازی ترسیم می‌کند

«هیوندای» با کمک پیشرفت‌های حوزه نانوفناوری تلاش می‌کند تا آینده صنعت خودروسازی را شکل دهد.

آینده نانوفناوری با پتانسیل تحول در صنعت خودروسازی نویدبخش است. این سفری است که به سرمایه گذاری قابل توجه، نوآوری مداوم و هدایت دقیق نیاز دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از نانومگزین، صنایع خودروسازی همیشه برای بهبود عملکرد، دوام و بهره‌وری انرژی خودرو با رقابت رقابت می‌کنند. در میان پیشرفت‌های سریع فناوری، نگرانی‌هایی در مورد فرسودگی سریع قطعات خودرو و اثر خودروها در محیط زیست وجود دارد.

یکی از نوآوری‌های رونمایی‌شده، یک پوشش پلیمری خودترمیم‌شده است که می‌تواند خراش یا آب را از روی دوربین‌ها و حسگرهای لیدار خودروهای خودران کند کند. این فناوری به طور مداوم دستگاه‌های تشخیصی را بازیابی می‌کنند و می‌توانند آن‌ها را برای شناسایی شناسایی یا ابران پیاده‌سازی می‌دهد.

نانوفوری، راه‌حل‌های امیدوارکننده‌های را می‌دهند، اما می‌توانند مانع شوند. بررسی‌های بالای پژوهش و توسعه، نتایج آزمایش‌شده، چالش‌های نظارتی و مقاومت در برابر تثبیت‌شده، مهم‌ترین عامل ایجاد می‌کنند. انتقال دادن این فناوری‌ها از نمونه‌های اولیه آزمایشگاهی به قطعات تولید انبوه و آماده بازار، کار پیچیده‌ای است.

«گروه هیوندای موتور» (Hyundai Motor Group) مجموعه‌ای از مجموعه‌های متشکل از شش نمونه نانوفناوری را معرفی کرده است که می‌تواند در آینده حرکت کند. این فناوری‌ها می‌توانند پیشرفت هیوندای را در تولید خودروهای خودران و دارای نرم‌افزار سرعت بخش کنند.

یکی دیگر از پیشرفت‌های مهم، معرفی سلول‌های خورشیدی با انرژی کارآمد است. سلول‌های سلول‌های سنتی بر سیکلون، در ساخت سلول‌های خورشیدی هیوندای از مواد معدنی طبیعی به نام پروسکایت استفاده می‌شود. این سلولهای خورشیدی برای جذب انرژی خورشیدی تا ۱۰ برابرتر طراحی شده اند.

بخوان  تصویر جدید «جیمز وب» از یک کهکشان بسیار درخشان

پیشرفت های پیشگامانه در نانوفناوری هیوندای

«لی جونگ سو» (Lee Jong-soo) معاون مؤسسه توسعه فناوری پیشرفته هیوندای گفت: تنها زمانی که مواد فناوری را در و انتقال تضمین کنیم، می‌توانیم عملکرد و دوام قطعات خودرو و وسایل نقلیه را بهبود بخشیم. این امر، رقابت را در بازار پویا و در حال توسعه آینده به‌سرعت می‌کند.

چالش های پیش رو

چگونه می‌توانیم طول عمر، عملکرد و بهره‌برداری از انرژی خودرو را به طور هم‌زمان افزایش دهیم؟ پاسخ ممکن است در حوزه نانوفناوری نهفته باشد که به سرعت در حال پیشرفت است و موادی را در تولید یک میلیارد متر اصلاح و می‌کند. از نوآوران این حوزه در حال حاضر راه‌حل‌های پیشگامانه‌ای را برای استفاده از پتانسیل این علم اجرا می‌کنند.

به‌رغم این چالش‌ها، پیشرفت‌های جدید هیوندای بر پتانسیل قابل توجه نانوفناوری برای ساخت صنعت خودروسازی و رفع نوآوری‌های زیست‌محیطی تاکید می‌کنند.

انتهای پیاممنبع

این نوآوری نشان‌دهنده یک گام مهم در شیوه‌های پایدار صنعت است که به توسعه پیش‌بینی شده آن کمک می‌کند. پژوهش‌های انجام‌شده در بازار آینده نشان می‌دهند که انتظار می‌رود صنعت خودرو تا سال ۲۰۳۰ به ارزش ۶۰۷۰.۴ میلیارد دلار برسد و با نرخ رشد مرکب سالانه ۶.۹ درصد همراه شود.