پردازنده‌های گرافیکی انویدیا با اشکال مرموز Discord مواجه شدند که نرخ فریم را کاهش می‌دهد

تنها وجه مشترک بین کارت‌های گرافیکی آسیب‌دیده این است که سیستمی که در آن قرار دارند آخرین نسخه Discord را اجرا می‌کند (انویدیا اشاره نمی‌کند که آیا نسخه درایور گرافیک هم تأثیری بر وضعیت دارد یا خیر).

بهترین معاملات کارت گرافیک امروزمنبع

برنامه چت گروهی محبوب Discord، پردازنده‌های گرافیکی انویدیا را به هم می‌زند و گیمرها می‌بینند که سرعت ساعت حافظه کارت گرافیک‌شان با فرکانس‌های پایین‌تری اجرا می‌شود.

معلوم نیست ساعت های VRAM چقدر کند شده اند، انویدیا فقط می گوید که به سرعت کامل نمی رسند. از آنچه ما می توانیم به صورت آنلاین مشاهده کنیم، گزارش ها (مانند این Reddit (در برگه جدید باز می شود) thread) کاهش سرعت ساعت متفاوت از 75 مگاهرتز تا 250 مگاهرتز را نشان می دهد، که همانطور که پیشنهاد شد تأثیر زیادی بر تجربه بازی شما نخواهد داشت (با در نظر گرفتن سرعت حافظه، نه GPU).

انویدیا قصد دارد به‌روزرسانی‌ای را برای پردازنده‌های گرافیکی خود در دسترس قرار دهد که این مشکل نسبتاً عجیب را حل می‌کند، اما در این بین، تیم گرین نیز راه‌حلی را در یک پست پشتیبانی مشتری به اشتراک گذاشت که می‌توانید آن را دنبال کنید. اینجا (در برگه جدید باز می شود) (اگرچه این یک چسب زخم کمی بدقواره است).


تجزیه و تحلیل: مطمئناً یک اشکال عجیب – اما ممکن است تأثیر زیادی نداشته باشد

این مطمئناً یک مورد عجیب است و انویدیا به ما چیزی در مورد آنچه ممکن است باعث این مشکل شده باشد گفته نشده است. تامز سخت‌افزار این نظریه را مطرح می‌کند که Discord به تازگی پشتیبانی AV1 را برای پردازنده‌های گرافیکی Nvidia RTX 4000 فعال کرده است، بنابراین می‌توان این اشکال را در کدهای مربوط به آن جمع‌بندی کرد.

انویدیا خود این مشکل را برجسته کرده است – کارت‌های گرافیک AMD یا اینتل تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند – اما این شرکت نگفته است که کدام مدل‌ها تحت تأثیر کند شدن سرعت قرار می‌گیرند، که باعث می‌شود فرض کنیم که احتمالاً همه مدل‌ها هستند.

همین دیشب از Discord برای چت کردن با خانواده در حین بازی Sea of ​​Thieves استفاده می کردیم و باید بگوییم که هیچ کاهش سرعتی در دریاهای آزاد (با استفاده از GPU Nvidia، RTX 2060 Super به طور دقیق) مشاهده نکردیم.

البته، وضعیت می تواند بدتر باشد – فرکانس ساعت خود GPU ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. و وجود یک راه حل، و راه حل ورودی، نیز شنیدن خوب است.

به طور حکایتی، برخی از افراد مشاهده کرده‌اند که بازی‌ها از کار می‌افتند، با این حال، و همیشه ممکن است برخی از پردازنده‌های گرافیکی با کاهش سرعت بیشتر VRAM کمی سخت‌تر از سایر پردازنده‌ها آسیب ببینند – و هر گونه از دست دادن فریم، حتی جزئی، طبیعتاً خبر خوبی نیست.