پس از ارائه پیشنهاد کمیته بین‌المللی المپیک برای پروژه بازی‌های ویدئویی، قرار است بازی‌های المپیک ورزشی راه‌اندازی شود

پس از ارائه پیشنهاد کمیته بین‌المللی المپیک برای پروژه بازی‌های ویدئویی، قرار است بازی‌های المپیک ورزشی راه‌اندازی شود

پس از ارائه پیشنهاد کمیته بین‌المللی المپیک برای پروژه بازی‌های ویدئویی، قرار است بازی‌های المپیک ورزشی راه‌اندازی شود

حلقه های المپیک در برج ایفل در جمعه 7 ژوئن 2024 در پاریس ظاهر می شوند. برگزارکنندگان المپیک پاریس روز جمعه در حالی که پایتخت فرانسه 50 روز از آغاز بازی های تابستانی می گذرد، حلقه ها را بر روی برج ایفل نصب کردند. این سازه پنج حلقه ای به طول 95 فوت و ارتفاع 43 فوت که تماماً از فولاد بازیافتی فرانسوی ساخته شده است، در ضلع جنوبی بنای تاریخی 135 ساله در مرکز پاریس، مشرف به رودخانه سن به نمایش گذاشته خواهد شد. اعتبار عکس: AP Photo/Aurelien Morisard

اولین المپیک ورزش‌های الکترونیکی به زودی به مجموعه رویدادهای کمیته بین‌المللی المپیک اضافه می‌شود زیرا به دنبال جذب و حفظ مخاطبان جوان است.

کمیته بین‌المللی المپیک روز جمعه اعلام کرد که از اعضای خود می‌خواهد که پیشنهاد ایجاد یک بازی ویدیویی المپیک را در ماه آینده در پاریس در آستانه بازی‌های تابستانی تصویب کنند.

این نهاد المپیک گفت که در حال “مذاکرات پیشرفته با کشور میزبان بالقوه” است که قرار است اندکی پس از نشست برنامه ریزی شده در پاریس در 23 تا 24 ژوئیه اعلام شود.

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین گفت: IOC گام بزرگی در راستای همگام شدن با سرعت انقلاب دیجیتال برمی‌دارد.

المپیاد Esports بر اساس هفته مسابقه بازی های ویدیویی تحت حمایت IOC که سال گذشته در سنگاپور برگزار شد، شکل می گیرد. این ترکیبی از شبیه سازی فیزیکی ورزش های المپیک و بازی های ویدئویی سنتی بود.

IOC اعلام کرد که 75 درصد از بینندگانی که با رویدادهای سنگاپور تعامل دارند بین 13 تا 34 سال سن دارند.

این پروژه جدید، پیروزی دیگری در محافل المپیک برای دیوید لاپارتین، مقام فرانسوی است که به طور فزاینده ای به عنوان یک نامزد بالقوه برای رهبری کمیته بین المللی المپیک دیده می شود.

Lappartient، رئیس هیئت حاکمه دوچرخه سواری، چندین سال پیش توسط باخ توضیحاتی در مورد ورزش های الکترونیکی ارائه کرد. سال گذشته، او همچنین به عنوان رهبری هیئت المپیک فرانسه انتخاب شد، که منجر به پیشنهاد آلپ فرانسه برای تبدیل شدن به پیشنهاد شگفت انگیز IOC برای میزبانی بازی های زمستانی 2030، سوئد شد.

باخ روز جمعه گفت که برای Lappartient “بی فکر” است که در پروژه ورزش های الکترونیکی المپیک شرکت کند.

باخ به دنبال اطمینان دادن به ورزش‌های المپیکی که حضور ورزش‌های الکترونیکی ندارند، گفت که رویداد بازی‌های ویدیویی مدل مالی جداگانه‌ای نسبت به تقسیم درآمد فعلی از بازی‌های تابستانی و بازی‌های زمستانی خواهد داشت.

باخ، با اشاره به ارگان های ورزشی المپیک که هر چهار سال یک بار از کمک های مالی IOC به ارزش صدها میلیون دلار دریافت می کنند، گفت: «ما درگیر ماجراجویی های مالی نمی شویم که یارانه های آنها را به خطر بیندازد.

© 2024 آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا دوباره توزیع کرد.

نقل قول: المپیک ورزشی پس از ارائه پیشنهاد پروژه بازی های ویدیویی IOC (2024، 14 ژوئن) راه اندازی می شود (2024، 14 ژوئن).

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. علی‌رغم هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.

منبع

بخوان  Adobe باعث می شود Express و Firefly برای Enterprise اتفاق بیفتد