پهپاد جاسوسی ۱۸۰ میلیون دلاری در راه استرالیا

این هواپیما از قلمرو شمالی پرواز خواهد کرد و در یک ماموریت واحد قادر است هشت میلیون کیلومتر مربع در استرالیا و جزایر اطراف آن را پوشش دهد. تریتون می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

اسکیپی دارای راداری با فناوری پیشرفته است که می‌توان هر فلزی را در آب تشخیص داد. همچنین یک دوربین با خود حمل می‌کند و قادر است بیش از ۲۴ ساعت در ارتفاع ۵۰ هزار فوتی (حدود ۱۵ کیلومتری) پرواز کند. این ارتفاع بیشتر از ارتفاع خطوط هوایی تجاری است.

این پهپاد در استرالیا در کنار هواپیمای نظامی پی-۸ پوسایدون(P8 Poseidon) برای نظارت بر ناوگان ماهیگیری و مهاجرت غیرقانونی کار خواهد کرد.

یک پهپاد جاسوسی جدید ۱۸۰ میلیون دلاری در حال آماده سازی برای حرکت به سوی استرالیا است.

برد چمپیون(Brad Champion) معاون مدیر برنامه این پهپاد می‌گوید که هدف از توسعه این هواپیما جمع آوری اطلاعات در لحظه است. او می‌گوید: دولت‌ها و ارتش می‌توانند از آن برای انجام قاطعیت و درک آنچه در حال حاضر استفاده می‌کنند، انجام دهند.

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا از سال ۲۰۰۸ از تریتون استفاده می‌کند و مدت‌هاست که توجه سایر کشورها را به خود جلب می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ۹نیوز، تریتون (Triton) در حقیقت یک پهپاد غول پیکر است که قادر است زیردریایی‌ها را از آسمان در زمان افزایش تنش در اقیانوس هند و اقیانوس آرام شناسایی کند.

این پهپاد سال‌هاست که در صحرای کالیفرنیا نگهداری می‌شود.

هواپیمای بدون سرنشین «تریتون» که با نام مستعار «اسکیپی» نیز می‌شود، یکی از پیچیده‌ترین هواپیماهایی است که ساخته شده است. این پهپاد جاسوسی به سفارش نیروی هوایی سلطنتی استرالیا در تاسیسات نورثروپ گرومن در پالمدیل در صحرای کالیفرنیا در دست ساخت بوده است.

بخوان  چگونه بفهمیم گوشی ما از G۵ پشتیبانی می‌کند؟

این پهپاد پس از فرود، تحت کنترل نیروی هوایی سلطنتی استرالیا(RAAF) در پایگاه ادینبورگ در استرالیای جنوبی خواهد بود.

اولین تریتون استرالیا در اواسط سال آینده تحویل خواهد شد و نیروی هوایی در حال حاضر به دنبال تعداد بیشتری از آن است.

نیاز به آگاهی از آنچه در مناطقی مانند اقیانوس آرام جنوبی در جریان است احساس می‌شود.

انتهای پیاممنبع