چطور کش یک برنامه اندرویدی را پاک کنیم؟


وقتی صحبت از عیب یابی یک برنامه اندرویدی با عملکرد نادرست می‌شود، چندین مورد وجود دارد که ممکن است باعث بروز مشکل شده باشد که یکی از ساده‌ترین کار‌ها برای حل آن، پاک کردن کش برنامه است.

برنامه‌های اندروید دو نوع فایل مختلف را در دستگاه شما ایجاد می‌کنند، داده و کش. فایل‌های داده حاوی موارد مهمی مانند اطلاعات ورود به سیستم و تنظیمات برنامه و … هستند. یعنی وقتی فایل‌های داده را حذف می‌کنید، انگار برنامه را بازنشانی می‌کنید.

در مقابل فایل‌های کش، موقتی هستند. آن‌ها حاوی اطلاعاتی هستند که همیشه مورد نیاز نیستند. یک مثال رایج، یک برنامه پخش موسیقی است که از قبل یک آهنگ را بارگیری می‌کند تا بتواند بدون بافر آن را پخش کند. فایل‌های کش را می‌توان بدون اختلال در برنامه، پاک کرد.

فایل‌های کش در طول زمان ایجاد می‌شوند و با انباشته شدن آن‌ها در یک مدت طولانی، باعث اجرای ضعیف برنامه و کندی گوشی می‌شوند. به همین دلیل هرچند وقت یکبار باید آن‌ها را پاک کرد تا برنامه بتواند عملکرد بهتری را به نمایش بگذارد.

خالی کردن کش

نحوه پاک کردن کش برنامه در اندروید

  • به تنظیمات بروید
  • سپس به بخش برنامه‌ها بروید.
  • فهرستی از تمام برنامه‌های نصب شده در گوشی خود را مشاهده خواهید کرد. برنامه موردنظر خود را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
  • سپس از صفحه اطلاعات برنامه گزینه “Storage & Cache” (یا Storage) را انتخاب کنید.
  • در اینجا دو گزینه وجود دارد، “پاک کردن داده‌ها (Clear Data) ” و “پاک کردن حافظه پنهان (Clear Cache) “، که باید کلیر کش را انتخاب کنید.
  • کش گوشی فورا پاک می‌شود و می‌بینید که مقدار کش برنامه به صفر می‌رسد.

همه کاری که باید کنید همین است! این کار ممکن است مشکلاتی را که با برنامه دارید حل کند.


بیشتر بخوانید
منبع