چه کاری می توانید انجام دهید برای جلوگیری از اتلاف اینترنت خود را از تخریب توسط رسانه های اجتماعی؟

فردانش، هاشم، مبانی نظری تکنولوژی آموزشی، سمت، یک بیتی ۱۳۸۰. متخصصان هوش مصنوعی مجموعهای از مهارتهای عملی و دانش نظری در ریاضیات و آمار را در کنار درک کاری از ابزارها و فرآیندهای خاص نقش به اشتراک میگذارند. نقشهای تجربه کاربر (UX) شامل کار با محصولات از جمله محصولاتی است که هوش مصنوعی را در خود جای دادهاند تا اطمینان حاصل شود که مصرفکنندگان عملکرد آنها را درک میکنند و میتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند. انتظار می رود رشد شغل در این صنعت تا سال 2022 به میزان 22.1 درصد افزایش یابد و به طور موثر فرصت ها را برای کسانی که آموزش و تجربه مناسب دارند افزایش دهد. از چت بات ها گرفته تا دستیارهای مجازی تا پیامرسان پیشبینیکننده در گوشیهای هوشمند، ابزارهای هوش مصنوعی برای تکرار گفتار انسان در قالبهای مختلف استفاده شدهاند. علاوه بر این، او تاکید میکند که شادی انسان نباید بعد از توسعه فنآوری باشد.

واقعاً بزرگ است، اما بسیاری از افراد برای آن آموزش ندیدهاند، و در نتیجه چشمانداز شغلی بالاتر از حد متوسط برای کسانی که مهارتهای لازم برای کار در این زمینه را دارند، ایجاد میکند. کسانی که در هوش مصنوعی هستند اغلب کارشناسان یادگیری ماشینی را میبینند که تواناییهای علوم رایانه و آمار سطح بالایی دارند، اما بدون درک بیشتر در حوزه خاصی. ادموندز همچنین مشاهده کرده است در حالی که یک دانشمند کامپیوتر با پیشینه دوگانه برای انواع جدید کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع ایده آل است، در حال حاضر تعداد بسیار کمی وجود دارد. از آنجایی که هدف از تحقیقات هوش مصنوعی ایجاد ماشین هایی با قابلیت شبیه سازی کارکردهای مشابه به انسان است، میزانی که یک سیستم هوش مصنوعی بتواند قابلیت های انسان را تقلید کند به عنوان معیاری برای طبقه بندی انواع هوش مصنوعی به کار می رود. هوش مصنوعی توانایــی یک سیستم یا یک برنامه برای تفکر و یادگیری از تجربه است.

ست ایرلی ، نویسنده کتاب The AI-Powered Enterprise و مدیرعامل علم اطلاعات ایرلی، گفت: ارائه تجربه مثبت از مشتری به قیمت انجام تجارت تبدیل شده است . با این حال، کسانی که درک پیچیده ای از علم کامپیوتر و آمار دارند، می دانند که تأثیر بالقوه این عملکرد بی پایان است. تخمین زده می شود که تا سال 2020 ، 85 درصد از کل تعاملات مشتری توسط ماشینهای هوشمند که قادر به تکرار عملکردهای انسانی هستند ، انجام می شود. ما مقدار مناسب داده و ماشینهای پیشرفتهای داریم که میتوانند آن دادهها را پردازش کنند. اما اوبر (Uber)، معروف ترین تاکسی اینترنتی در دنیا، با انجام این کار به یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان تبدیل شد که توانست از هوش مصنوعی برای ارتباط با رانندگان تاکسی ها استفاده کند. به عنوان مثال، در صنعت حمل و نقل شرکت های اتوبوس، قطار و خطوط هوایی که می توانند میلیون ها مسافر در روز داشته باشند، می توانند از هوش مصنوعی برای تعامل در زمان واقعی برای ارسال اطلاعات شخصی سفر مانند اطلاع از تاخیرها استفاده کنند.

هوش مصنوعی همچنین برای مشاغلی که نیاز به ارتباط مداوم با حجم بالایی از مشتریان در طول روز دارند مفید است. در زیر، ما در مورد اینکه هوش مصنوعی چیست، چه مشاغلی در حال حاضر این صنعت را تعریف میکنند و چگونه میتوانید خود را برای موفقیت در بخش هوش مصنوعی آماده کنید توضیح می دهیم. هوش مصنوعی (AI) امروز جامعه را به گونهای تعریف میکند که ما هرگز پیشبینی نمیکردیم. هوش مصنوعی هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد و با توجه به پیشرفتهایی که در حوزه ماشین و یادگیری عمیق اتفاق افتاده است باید واقعبینانهتر در مورد دستیابی به هوش عمومی مصنوعی در آیندهای نزدیک برخورد کنیم. با توجه به محدودیتهای هوش مصنوعی در حوزه انجام کارهای مخصوص انسان، کارهای شخصی، خلاقانه و احساسی، شغلهایی وجود دارند که نمیتوان آنها را از طریق ماشینها انجام داد.

همه میدانیم که هوش مصنوعی اکنون بسیاری از اپلیکیشنها و وبسایتهای مورد علاقه ما را توانمندتر کرده است و در آینده نه چندان دور قدرت بیشتری نیز خواهند گرفت. اپل نیز به همین منوال به توسعه آیفون پرداخت. با این حال ، هوش مصنوعی به شرکت ها این امکان را می دهد تا این ارتباطات را خودکار کنند. مشتریان این اطلاعات را در برنامه شرکت اتوبوسرانی دریافت می کنند. که موانع و پیش بینیهای موجود بر سر راه ساختن یک سازه را میتواند بررسی کرد. بین لپ تاپ هایی که مدنظرتون هست، لپ تاپ Asus ROG G531GT Core i7 9750H/8GB/1TB/4GB Geforce GTX1650 نسبت به دو گزینه دیگر بهتر هست اما وقتی صحبت خرید لپ تاپ استوک یا دست دوم می شود ریسک خرید بالا میرود.

خرده فروشان می توانند از AI برای هدف گیری بهتر تلاش های بازاریابی خود ، توسعه زنجیره تأمین کارآمدتر و محاسبه قیمت مناسب برای بازدهی مطلوب استفاده کنند. تصور آیندهای که در آن ماشینها در ویژگیهایی که هویت انسانی ما است بهتر عمل کنند ترسناک است. به همین دلیل لپ تاپهایی که از مارکهای معتبر بازار خریداری میکنید، با شانس بیشتری به یک خرید ارزشمند و راضی کننده بدل خواهند شد. قبل از خرید حتما رابط کاربری را در نظر بگیرید و ترجیحا آن را امتحان کنید. ریسککردن بهجای انسانها: با استفاده از هوش مصنوعی میتوان بر روی بسیاری از محدودیتهای انسانی غلبه کرد و کارهای خطرناکی را انجام داد، مانند رفتن به مریخ یا خنثیکردن بمب. 1. هوش مصنوعی خلاق نیست، نمیتواند مفهومسازی کند یا برنامهریزیهای استراتژیک پیچیده را مدیریت کند.

با قرار دادن رم در حافظههای مختلف میتوانید بعضی از فایلها را در آنجا ذخیرهسازی کنید. مراقبتهای امنیتی: چک کردن چندین نمایشگر که به دوربینهای کنترلکننده امنیتی متصل هستند کار خستهکنندهای است به نحوی که فرد پس از مدتی دقت اولیهٔ خود را عملاً از دست میدهد و از همین روی آموزش دادن کامپیوترها در این زمینه کار بسیار معقولی به نظر میرسد و این در حالی است که امروزه کامپیوترها قادرند تا خطرات امنیتی را تشخیص داده و در صورت نیاز به مراجع ذیربط اطلاع دهند. با داده هایی که در قلب عملکردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین قرار دارند، کسانی که برای مدیریت صحیح آن داده ها آموزش دیده اند، فرصت های زیادی برای موفقیت در صنعت دارند. قابلیت های مانیتورینگ هوش مصنوعی می تواند در زمینه های دیگر نیز موثر باشد، مانند عملیات امنیت سایبری شرکت ها که در آن حجم زیادی از داده ها نیاز به تجزیه و تحلیل و درک دارند.

با توسعه هوش مصنوعی، بسیاری از ما افراد عادی از این میترسیم که در آینده و در سطح وسیع کارهای ما را بر عهده ماشینها بگذارند و البته این کار عاقلانه نیز به نظر میرسد. بازشناسی چهره (Facial Recognition)، با استفاده از دیتابیسِ چهرهها (که از قبل وجود داشته است) یک چهره را در یک عکس یا فیلم شناسایی میکند. در آینده و هنگامی که هوش مصنوعی اغلب ما را بیکار خواهد کرد، همچنان به مدیران، نویسندگان و معلمها نیاز خواهد بود. شرکت هایی که سیستم های آنها در فضای ابری هستند می توانند به هیچ وجه از آنها سود ببرند. با این حال، به طور کلی، افراد در این نقش ها از درک پیچیده خود از زبان و فناوری برای توسعه سیستم هایی استفاده می کنند که از طریق آن رایانه ها می توانند با موفقیت با انسان ها ارتباط برقرار کنند. گاکوتنسوکو به معنی “یادگیری از قوانین طبیعت” است که نشان میدهد ذهن هوشمند مصنوعی ربات میتواند دانش را از مردم و طبیعت دریافت کند.

با تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده از ارتباطات قبلی، می توان رایانه ها را طوری برنامه ریزی کرد که به طور دقیق به مشتریان پاسخ دهند و به سوالات آنها رسیدگی کنند. در دسامبر ۲۰۱۸، پژوهشگاه IBM مدل NeuNetS را معرفی نمود که دارای یک قابلیت جدید بود که سنتز مدل شبکه عصبی را بهعنوان بخشی از توسعه و استقرار مدل خودکار هوش مصنوعی، خودکار میکند. نویسندگان داستانهای علمی تخیلی، از واژه برای توصیف ویژگی ذاتی ی مان که ما را به انسان مبدل کردهاست، استفاده میکنند. فقدان نسبی آمادگی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه این نگرانی را ایجاد کرده است که این انقلاب به افزایش شکاف تکنولوژیکی بین کشورهای صنعتی پیشرفته و کشورهایی که سطح تولید و توانمندیهای تکنولوژیکی پایینتری دارند، دامن زند. هوش مصنوعی چرخه های توسعه کوتاه تری را ممکن می سازد و زمان لازم برای حرکت از طراحی به تجاری سازی را کاهش می دهد و بازگشت سرمایه در زمان کوتاهتری اتفاق می افتد.

او در کنفرانس طراحی زندگی دیجیتال ۲۰۲۰ (DLD) در مونیخ آلمان گفت: ” هوش مصنوعی چه چیزی به زندگی ما افزوده است؟ ما نمیتوانیم تأثیرات پیشرفت هوش مصنوعی را بر دنیای خود بطور دقیق پیشبینی کنیم، اما ریشهکنکردن مواردی مانند بیماری و فقر دور از دسترس نیست. همگان ترس از هوش مصنوعی را به عنوان چیزی که شغلشان را از آنها خواهد گرفت به وضوح احساس میکنند. امانات گفت، ظرفیت هوش مصنوعی برای دریافت و پردازش حجم عظیمی از داده ها در زمان واقعی به این معنی است که سازمان ها می توانند قابلیت های نظارتی نزدیک به لحظه ای را داشته باشند که توانایی هشدار آنها را نسبت به مسائل داشته باشد، اقدامات را توصیه کرده و در برخی موارد حتی پاسخ را نیز آغاز کند.

برخی از دانشمندان رایانه متمرکز بر هوش مصنوعی نیز ممکن است به دنبال درک اخلاق و فلسفه باشند که به رایانه توانایی «فکر کردن» و نتیجهگیری را میدهد. در عین حال ، با حذف چنین وظایفی از وظایف کارگران انسانی، هوش مصنوعی به آن کارگران اجازه می دهد تا به کارهای با ارزش تری بروند که فناوری قادر به انجام آنها نیست. برخی هنوز ممکن است مسئول نظارت بر اخلاقیات و مسئولیت پذیری ناشی از ایجاد چنین ابزارهایی باشند. از طراحی، رابط کاربری گرفته تا عملی بودن، قیمتگذاری و رقابت، فهرستهایی تهیه میکنند تا به شما کمک کنند تصمیم بگیرید به چه ابزارهایی نیاز دارید (یا نه). بطور کلی برای برنامه نویسی نیاز به لپ تاپ های گران قیمت نیست و با یک لپ تاپ معمولی میشه کارهای برنامه نویسی رو انجام داد. یادگیری صفر تا صد تعویض گلس حرفه ای انواع گوشی هوشمند با تایید هنرجو و استاد به پایان می رسد.

انعطافپذیری این زبان شامل استفاده از انواع شیوهها و سبکهای برنامه نویسی نیز میشود که پایتون از آن پشتیبانی میکند. در این مطلب میخواهیم شما را بطور کامل با Artificial intelligence، انواع آن و کاربردهایش آشنا کنیم و همچنین ببینیم چه آیندهای در انتظار AI است. هوش مصنوعی دیپ بلو IBM را میتوان از نمونه های محبوب و بارز هوش مصنوعی دانست که در سال ۱۹۹۷ موفق شد گری کاسباروف استاد بزرگ شطرنج دنیا را شکست دهد. در حالی که مردم لزوماً نمی دانند Google Drive چگونه کار می کند، آنها مفهوم را درک می کنند و سریعتر در قرار دادن اطلاعات خود در فضای ذخیره سازی ابری شرکت می کنند. افزایش بهره وری و اثربخشی دو مورد از مزایای متداول پیاده سازی هوش مصنوعی در شرکت است. هنگامی که هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی با فناوری ای مانند ՀՀԿ یکپارچه می شوند که وظایف تکراری و مبتنی بر قوانین را به صورت خودکار انجام می دهد ، این ترکیب نه تنها باعث تسریع فرایندها و کاهش خطاها می شود بلکه می تواند برای بهبود خود و انجام وظایف وسیع تربیت شود.