چین سه ماهواره رصدی را به فضا پرتاب کرد


چین موشک حامل CERES-۱ Y۳ را روز گذشته از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در شمال غربی این کشور پرتاب کرد. این موشک دو ماهواره Jingtai ۱ و یک ماهواره East Sea ۱ را به مدار برنامه ریزی شده فرستاد.

به گزارش cgtn، دو ماهواره برای فعالیت‌های سنجش از راه دور تجاری به فضا ارسال شده اند و ماهواره سوم هم برای تأیید فناوری سنجش از دور چند حالته دوربین پلاریزه استفاده خواهد شد.

این پرتاب سومین ماموریت پروازی سری راکت‌های CERES-۱ بود. این شرکت گفت که این پرتابگر نرخ پرتاب موفقیت‌آمیز ۱۰۰ درصدی را حفظ کرده و رکورد جدیدی را برای توسعه موشک‌های خصوصی چین به ثبت رسانده است. همچنین نشان می‌دهد که CERES-۱ به طور فزاینده‌ای پیشرفت داشته و در مرحله جدید پرتاب‌های تجاری در مقیاس بزرگ پیشرو است.

ماهواره سنجش از راه دور

موشک CERES-۱ یک پرتاب کوچک چهار مرحله‌ای است که به طور مستقل توسط شرکت هوافضای گالاتیک انرژی توسعه یافته است. قطر این موشک ۱.۴ متر، طول آن حدود ۲۰ متر بوده و حدود ۳۳ تن وزن دارد.

به منظور پاسخگویی بهتر به نیاز‌های ماهواره‌های تجاری برای ظرفیت حمل و فضا، موشک CERES-۱ دارای توانایی بیشتری در سیستم قدرت کنترل موقعیت پرواز و مدار است. قطر نسخه ارتقا یافته این موشک به ۱.۶ متر افزایش پیدا کرده و طول آن به ۵.۲ متر رسیده که فضای بارگیری را بیشتر میسر کرده است.


بیشتر بخوانید


 منبع