چین موفق به همگام سازی مغز یک میمون با رایانه شد

به گزارش پکن دیلی به نقل از یونگجی، روش مداخله‌ای برای استفاده از بالینی برای پنج سال آینده یا بیشتر از آن آماده نمی‌شود.

یونگجی که بخشی از گروهی بود که این آزمایش را انجام داد، افزود: فناوری مغز و سیستم‌های کنترل‌های الکتریکی را به دستورات می‌کند و به بیماران مبتلا به اختلالات عملکردی کمک می‌کند تا با محیط خود ارتباط برقرار کنند و کیفیت زندگی خود را حفظ کنند. بهبود بخشند.

سه فناوری اصلی رابط مغز و رایانه که اکنون در حال توسعه هستند، مغز و رایانه مداخله‌ای، تهاجمی و غیرتهاجمی هستند.

متخصص‌های چینی‌های نوار مغزی (EEG) را برای قرار دادن یک الکترود مداخله‌ای بر روی دیواره‌های مغزی میمون با استفاده از جراحی کم‌تهاجمی شناسایی و جمع‌آوری کردند. این تکانه‌ها به میمون اجازه می‌دادند تا با افکار خود یک بازوی رباتیک را کنترل کند.

نورالینک در برابر چین؟

به گفته‌ها، چنین روش تهاجمی مطمئناً به بدن انسان آسیب می‌رساند و می‌تواند به پاسخ پاسخی بدهد.

اپی‌کرانیوم (epicranium) که سازواره‌هایی هستند که جمجمه‌ها را در فناوری غیرتهاجمی می‌پوشانند برای جمع‌آوری نوار مغزی استفاده می‌کنند که ایمان‌تر از فناوری تهاجمی است اما نوار مغزی با کیفیت پایین‌تر تولید می‌کند.

ما یونگجی(Ma Yongjie)، جراح مغز و اعصاب در پکن گفت: موفقیت اولین آزمایش حیوانی یک پیشرفت از صفر به یک است، اما رسیدن به موفقیت در بخش بالینی یک پروسه از یک تا 100 است، بنابراین ما هنوز تعداد زیادی در پیش داریم. .

رابط مغز و رایانه مداخله‌ای

یکی از مدیران شرکت‌های تجهیزات مغزی و رایانه‌های چین به گلوبال تایمز گفت: ایالات متحده به نمایندگی از شرکت فناوری نورالینک که توسط ایلان ماسک، سرور تسلا ارائه شده است، دارای برتری واضحی در فناوری فناوری تهاجمی مغز و رایانه است.

بخوان  جستجوی ایمیل‌ها در جیمیل سریع‌تر می شود

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، محققان چینی ادعا می‌کنند که با موفقیت اولین آزمایش مغز و رایانه (BCI) در جهان را بر روی یک میمون انجام داده و در این فناوری را به نمایش گذاشته‌اند.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های دولتی چین، این نتایج را به سوی کاربردهای تحقیقات علمی بر مغز سوق می‌دهد و می‌دهد که چین ظاهرا در مقدمه «جنگ فناوری بین چین و ایالات متحده آمریکا» قرار دارد.

چین در آزمایشی برای اولین بار موفق به همگام سازی مغز یک میمون با رایانه می شود.

در این پروسه مغز با جراحی کم تهاجمی که بسیار شبیه به قرار دادن این استنت در قلب است به رایانه متصل می‌شود. این روش کمتر از فناوری تهاجمی به افراد آسیب می‌رساند و کیفیت نواز مغزی بالاتری نسبت به فناوری غیرتهاجمی دارد.

گفته می‌شود پس از این عمل، می‌شود که از طریق تکانه‌های مغزی عادی بازوی خود را کنترل کند. بر اساس گزارش‌ها، این اولین روش موفقیت آمیز مغزی و رایانه‌ای در چین بر روی یک بیمار مسن بود.

فناوری تهاجمی رابط مغز و رایانه به طور معمول مستلزم انجام جراحی برای قرار دادن الکترودها در سراسر قشر مغز است که باعث ایجاد دقیق‌ترین نوار مغزی بین این سه روش می‌شود.

انتهای پیاممنبع

در سال ۲۰۲۰، چینی با موفقیت دو میکروالکترود را در مغز یک بیمار مرد ۷۲ ساله که بدنش به پایین فلج شده بود، قرار داد و سیستم عصبی مرکزی او را به یک بازوی مکانیکی متصل کرد.

در همین راستا، اولین آزمایش مداخله‌ای با مغز و رایانه در چین بر روی پستانداران غیرانسانی انجام می‌شود.

بخوان  تشخیص سرطان با آزمایش خون تولید بر هوش مصنوعی

با این حال چین در فناوری غیرتهاجمی بهتر است، زیرا در رمزگشایی و برنامه‌های کاربردی سیستم‌های مغز و رایانه پیشرو است.

بر اساس این گزارش، نتیجه‌ی موفقیت‌آمیز آزمایش نشان‌دهنده یک جهش به سوی جلو در فناوری‌های نوار مغزی برای چین و همچنین نویدبخش پیشرفت در فناوری‌هایی مانند تشخیص نوار مغزی مداخله‌ای و جمع آوری نوارمغزی در رگ‌های خونی است.