ژل بزرگی که چاپ 3بعدی فلز را در شرایطی که امکان پذیر است

در مرحله، ریزذرات فلز دیگری موسوم به «آلیاژ یوتکتیک گالیوم ایندیم»(EGaIn) و همچنین اسید کلریدریک اضافه می‌شود که دومی، پی‌اچ آب را روی ۱.۰ تنظیم می‌کند، اکسیدها را از EGaln بیرون می‌کشد و به طور موقت آن را می‌سازد. حالت فلزی مایع درمی‌آورد. این کار باعث می‌شود که ذرات EGaln محکم‌تر به ذرات مس بچسبند و شبکه‌های از ذرات مس را تشکیل دهند که توسط پل‌های EGaln به هم متصل شده‌اند. «متیل سلولز» (Methylcellulose) نیز برای حجیم شدن مخلوط به آن اضافه می‌شود.

پژوهشگران آمریکایی، نوعی ژل جدید ابداع کرده‌اند که می‌تواند امکان چاپ سه‌بعدی اشیای فلزی را در محیطی که امکان پذیر است را فراهم کند.

انتهای پیاممنبع

ژل به دست آمده را می‌توان از نازل یک چاپگر سه‌بعدی معمولی در اتاق بیرون آورد و هر بار یک لایه را بالا برد. محصولی که در همان دما خشک شود، آب و اسید کلریدریک تبخیر می‌شوند. نتیجه نهایی، یک جسم سه‌بعدی صاف و بسیار رسانای الکتریکی است که تا ۹۷.۵ آن را فلز و بقیه را متیل سلولز تشکیل می‌دهد.

علاوه بر این، در اعمال گرما در حین خشک شدن، جسم به شکل قابل پیش بینی تغییر شکل می دهد. از این روش می‌توان در تولید چیزهایی استفاده کرد که در نهایت باید شکل‌های پیچیده‌ای را به خود اختصاص داد اما آنها را به عنوان یک الگوی مستطح، آسان‌تر کرد.

در ویدئوی زیر، می‌توانید ببینید که چگونه از این ژل برای چاپ سه‌بعدی یک عنکبوت استفاده می‌شود که هنگام خشک شدن و گرم شدن، روی پاهایش بالا می‌آید.

بخوان  محققان از هوش مصنوعی شکستند

این ماده که توسط گروهی از دانش «دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی»(NCSU) ابداع شده است، ابتدا به محل عناوین متشکل از ریزذرات مس معلق در آب می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، چندین روش برای چاپ سه‌بعدی اشیای فلزی وجود دارد اما در همه آنها باید از گرما استفاده شود که برای تولید برخی از تجهیزات الکترونیکی حساس به حرارت مفید نیست. شاید به زودی جدید از یک ژل برای چاپ سه‌بعدی چنین تجهیزاتی در اتاق استفاده کرد.

این پژوهش، در مجله «ماده» به چاپ رسید.