کشفی جدید برای پاک شدن اتمسفر زمین

نتایج این پژوهش به مجموعه مقالات National Academy of Sciences منتشر شده است.

شیمیدان دانشگاه ایروین کالیفرنیا، در پژوهشی به ایجاد یک مولکول پاک کننده هوا پرداخت. در این پژوهش، علم مکانیزم را کشف کردند که از طریق میدان الکتریکی در سطح بین قطرات آب موجود در هوا و هوای اطراف، هیدروکسید (OH) ایجاد می‌کند. این کشف جدید می‌تواند به اتمسفر کمک کند تا خود را از آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌های پاک کند. این باورهای قبلی را به چالش می‌کشد و می‌توان هوای هوا را به طور قابل توجهی تغییر داد.

ایسنا/اصفهان تحقیقات جدید نشان می‌دهد که یک میدان الکتریکی قوی در سطح بین قطرات آب موجود در هوا و هوای مجاور می‌تواند از طریق مکانیسمی که پیشتر ناشناخته بود، هیدروکسید(OH) ایجاد کند. انتظار می‌رود که این کشف، شناخت علمی مبنی بر پاکسازی اتمسفر از آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای را تغییر دهد.

این یافته‌ها را می‌توان درک و شناخت را نسبت به این موضوع دانست که چگونه هوا می‌تواند خود را از موادی مانند آلاینده‌های منتشر شده توسط انسان و گازهای گلخانه‌ای پاک می‌کند، تغییر دهد. در واقع، این یافته می‌دهد که OH می‌تواند با این آلاینده‌ها و همچنین با گازهای گلخانه‌ای واکنش نشان دهد و آن‌ها را از بین ببرد. در این رابطه، نیزکورودوف می‌گوید: «برای تشخیص هیدروکربن به OH نیاز است، در غیر این صورت، آن‌ها به طور نامحدود در جو جمع می‌شوند.»

در واقع، نحوه تشکیل OH در اتمسفر، موضوعی است که به تنهایی، خود را بسیار مهم است، اما در پژوهشی که در آوریل سال جاری در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد، یک تیم تحقیقاتی شامل Sergey Nizkorodov، استاد. دانشگاه شیمی ایروین کالیفرنیا اعلام کرد که یک میدان الکتریکی قوی است که در سطح بین قطرات آب موجود در هوا و هوای اطراف وجود دارد، می‌تواند با مکانیسمی که پیشتر ناشناخته بود، OH ایجاد کند.

بخوان  میکروب‌های باستانی، سرنخ‌هایی برای یافتن اشکال حیات بیگانه

به گزارش ایسنا و به نقل از سی تک دیلیپیش از این، پژوهشگران بودند که نور عامل اصلی تشکیل OH است، اما یافته‌های جدید می‌تواند مدل‌های هوا را به طور قابل توجهی تغییر دهد، که OH نقش مهم و کلیدی در تجزیه هیدروکربن‌ها و حذف مواد شیمیایی مضر از جو دارد. دارد.

انتهای پیاممنبع

Nizkorodov، همچنین معتقد است که به طور کلی تصور بر این است که OH باید از طریق فتوشیمی یا واکنش اکسایش-کاهش (Redox) تشکیل شود و لازم است نور خورشید یا فلزات به عنوان کاتالیزور عمل کنند. اما «آنچه که این مقاله می‌گوید این است که «برای ایجاد OH، شما به هیچ وجه از این موارد نیاز ندارید، که در خودِ آب خالص، OH می‌تواند به خودی خود با شرایط خاص بر روی سطح قطرات ایجاد شود.»

به واسطه فعالیت‌های انسانی، انواع مختلفی از آلاینده‌ها در هوا منتشر می‌شوند و بدون مولکولی به نام هیدروکسید (OH)، بسیاری از این آلاینده‌ها در اتمسفر جمع می‌شوند.

از این رو، پژوهشگران معتقدند که در داستان شیمی اتمسفر، OH به‌عنوان یک کاراکتر کلیدی عمل می‌کند. کریستین جورج، شیمیدان اتمسفر در دانشگاه لیون فرانسه و نویسنده اصلی این مقاله می‌گوید: «اوه واکنش‌هایی را آغاز کرد که آلاینده‌های موجود در هوا را تجزیه می‌کند و به حذف مواد مضر و نیز گازهای شیمیایی مضر مانند اکسید گوگرد و ناتوانی نیتریک از جو کمک کمک می‌کند. می‌کند.». در نتیجه، انتظار می‌رود که این کشف، روش‌های پاکسازی اتمسفر را از آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای را تغییر دهد، می‌فهمد.

بخوان  رئیس پنتاگون از بشقاب‌پرنده‌ها خبر دارند!

پیش از این، تصور می‌کردند که نور خورشید عامل اصلی تشکیل OH است.