کفش‌هایی برای راه رفتن سریعکفش‌های چرخدار شگفت انگیزی که در نمایشگاه CES 2024 معرفی شدند، به سریع‌تر راه رفتن افراد کمک می‌کنند.

به گزارش ایسنا، می‌گویندِ سوار بر دوچرخه کارآمدترین حیوان روی زمین است. اکنون شرکت شیفت روبوتیکس(Shift Robotics)، استارت‌آپی که از دانشگاه کارنگی ملون(Carnegie Mellon) بیرون آمده است، امیدوار است با کفش‌های مخصوص خود موسوم به مونواکرز(Moonwalkers) که کفش‌هایی چرخ‌دار هستند، راه رفتن انسان را به سرعت ببخشد.

این شرکت در نمایشگاه CES 2024 در لاس وگاس آمریکا با مدل جدید خود به نام Moonwalkers X به میدان آمده است.

به نقل از انگجت، در اصل آنها کفش‌هایی هستند که وقتی پای شما در هنگام گام برداشتن به زمین برخورد می‌کند، چرخ‌هایش می‌چرخد تا شما را کمی جلوتر ببرد. بنابراین با هر گام فقط یک مسافت اضافه اندک را می‌دهد، اما اثر کلی این کار می‌تواند راه رفتن کاربر را تا برابر سریع‌تر کند.

باتری این کفش‌ها حدود 10 کیلومتر طول دارند و پس از شارژ آن تنها کافی است تا کابل USB-C آن را بردارید و 1.5 ساعت صبر کنید تا شارژ کامل شود.

مدل قبلی این شرکت که برای پیاده‌روی ایالات متحده آمریکا طراحی شده بود، برای همه محیط‌ها ایده آل نبود. به همین دلیل این مدل Moonwalkers X را توسعه داده است که در آن یک پوند از وزن آنها و تعداد چرخ‌ها را کاهش داده است.

به نظر می‌رسد استفاده از چنین کفش‌هایی یک راه ایده آل برای سرعت بخشیدن به راه رفتن، به‌ویژه برای کارگران به منظور کاهش خستگی آنها در محیط‌های صنعتی است.

در حالی که قیمت مدل قبلی این شرکت 1399 دلار بود، هنوز قیمتی برای مدل جدید اعلام نشده است، اما انتظار می رود تا قبل از عرضه آنها در سال جاری قیمت آن اعلام شود.

بخوان  روش جدید سنگاپور برای تبدیل کاغذ باطله به باتری

انتهای پیاممنبع