کمک مصنوعی به کشاورزان آفریقایی برای مقابله با تغییرات اقلیمی

وی افزود: دو راه برای افزایش تولید محصولات غذایی وجود دارد. شما مدیریت محصول خود را در دست دارید، اما راه دیگری برای افزایش تولید، می‌تواند باعث کاهش تلفات و ضایعات شود. این همان نقطه‌ای است که AAgWa روی آن تمرکز کرده است.

انتهای پیاممنبع

دبورا اوسی-منسا که یک کشاورز غنایی است، می‌گوید: اگر بتوانیم با آنچه در حال حاضر است، بتوانیم از محصولات خود محافظت کنیم.

کانیسیوس کانانگیر، مدیر اجرایی بنیاد فناوری کشاورزی آفریقا می‌گوید: کاری که راسین انجام می‌دهد، فوق‌العاده است، زیرا در قره آفریقا، به ویژه در جنوب صحرای آفریقا، پیش‌بینی عملکردان بسیار دشوار است.

این مقام اجرایی همچنین تاکید می کند که محلی بودن این پروژه چقدر مهم است.

از آنجایی که بهره‌وری در مزارع آفریقا هر ساله کاهش می‌یابد، یک ابزار مصنوعی جدید به کمک کشاورزان آفریقایی می‌آید تا با تغییرات آب و هوایی مقابله کند.

راسین لی میگوید: گاهی اوقات ما با آن هستیم که پیش بینی های ما در آنها متفاوت است. در این صورت، کاری که می‌دهیم این است که مدلی را به‌روزرسانی می‌کنیم و پیش‌بینی‌ها را می‌توان آن رویداد به می‌کنیم.

این ابزار کاربردی ماشینی بسیار مورد استقبال کشاورزان آفریقایی قرار گرفته است.

وی در یک مصاحبه گفت: وقتی این کار توسط آفریقایی‌ها انجام می‌شود، ما دو نکته را نشان می‌دهیم. اول اینکه با شرایط قاره آفریقا سازگار است. دوم این که تضمینی است که این فناوری پایدار خواهد بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، خشکسالی‌های تاریخی و سایر رویدادهای آب و هوایی مرتبط با تغییرات اقلیمی، زندگی کشاورزان آفریقا را به دلیل کاهش بهره‌وری زراعت‌شان با آسیب‌های زیادی مواجه کرده است.

بخوان  نسخه اشتراکی اسنپ چت اولین خود را آغاز می کند

این ابزار توسط سازمان‌های غیردولتی محلی تحسین شده است.

راسین لی، مدیر داده در موسسه تحقیقاتی غیرانتفاعی پان‌آفریقایی آکادمی ۲۰۶۳ می‌گوید: هر گونه اختلالی که در شرایط رشد محصولات مشاهده می‌شود در مدل‌های ما منعکس می‌شود و سپس نشان می‌دهد که چه تاثیری در تولید خواهد داشت. بنابراین اساساً می‌توانید نقشه‌ای داشته باشید که در آن می‌توانید بهترین محصولات را که می‌توانید در یک منطقه خاص بر اساس روند روند رشد، توسعه دهید، بشناسید.

اکنون گروهی از دانشمندان در سنگال، ابزار هوش مصنوعی به نام مراقب کشاورزی آفریقا(Africa Agriculture Watch) یا AAgWa را برای کمک به کشاورزان این قره برای غلبه بر این اقلیمی توسعه داده‌اند.

این ابزار هوشمند مصنوعی جدید از داده‌ها و تصاویر ماهواره‌ای برای سنجش شاخص‌های بیوفیزیکی زمین و بررسی نقشه‌های تاریخی تولید زراعی به منظور پیش‌بینی شرایط رشد احتمالی استفاده می‌کند. همچنین شدت گرما و تأثیر آن بر محصولات، میزان بارندگی مورد انتظار و بدست آوردن خاک را تجزیه و تحلیل می‌کند.

ابزار AAgWa در حال حاضر در 47 کشور آفریقایی عملیاتی شده است و میزان دقت آن 94 درصد است.