گوشی هوشمند اندرویدی شما ممکن است یک ویژگی دوربین محبوب iOS 16 را دریافت کند

برنامه‌های شخص ثالث می‌توانند به بهترین تلفن‌های اندرویدی اجازه دهند که به روشی مشابه استفاده شوند، اما بر اساس تغییرات پروژه منبع باز گوگل (در برگه جدید باز می شود)، به نظر می رسد که یک ویژگی شبیه به Continuity Camera می تواند به یک ویژگی آماده برای نسخه آینده اندروید تبدیل شود (از طریق مشعل رحمان در توییتر (در برگه جدید باز می شود)).

معمولاً دستگاه‌های اندرویدی بستر آزمایشی برای ویژگی‌های نوآورانه گوشی‌های هوشمند هستند که طراحان اپل در نهایت آن‌ها را بهبود بخشیده و در دستگاه‌های خود گنجانده‌اند. اما به نظر می رسد که برای تغییر، گوگل می خواهد از یک ویژگی محبوب iOS 16 برای نسخه آینده سیستم عامل خود استفاده کند.

باید منتظر بمانیم و ببینیم گوگل در Google I/O 2023 چه چیزی را اعلام می کند – این کنفرانس سالانه بزرگ توسعه دهندگان است که انتظار داریم در ماه مه برگزار شود – اما در میان لیست ابزارهای جدیدی که برای تلفن های هوشمند اندرویدی ما ارائه شده است، مراقب DeviceAsWebcam باشیم. .

منبع

علاوه بر این، هیچ تضمینی وجود ندارد که به زودی شاهد نمایش DeviceAsWebcam باشیم. در حالی که مطمئناً این امکان وجود دارد که با اندروید 14 راه اندازی شود، بسته به میزان توسعه این ابزار، می توانیم شاهد تاخیر آن تا اندروید 15 باشیم، یعنی حداقل یک سال دیگر، یا حتی اندروید 16.

این دستگاه که در حال حاضر «DeviceAsWebcam» نام دارد، (همانطور که احتمالاً از نام آن حدس می زنید) «دستگاه اندرویدی را به یک وب کم» تبدیل می کند. با این حال، در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد این ویژگی وجود دارد.

به نظر می‌رسد که امکان اتصال USB با سیم را فراهم می‌کند – که نشان می‌دهد مانند دوربین پیوسته به یک سیستم‌عامل کامپیوتر محدود نمی‌شوید – هرچند مشخص نیست که آیا دوربین پیوسته دارای ویژگی‌هایی مانند Desk View است (که به شما امکان می‌دهد شما را ببینید میز و صورت همزمان) یا Center Stage و Studio Light (که شما را در عکس نگه می‌دارند و به ترتیب روشن‌تر از پس‌زمینه ظاهر می‌شوید) در تکرار اندروید ظاهر می‌شوند.

در WWDC 2022 اپل از آپدیت iOS 16 و macOS Ventura 13 به نام Continuity Camera رونمایی کرد. به جای تکیه بر وب‌کم داخلی مک خود، می‌توانید از یکی از بهترین آیفون‌های دارای آخرین سیستم‌عامل استفاده کنید و از دوربین‌ها، میکروفون و جلوه‌های ویدئویی آن بهره ببرید.