گوشی Pixel ۶a گوگل در چند سال آینده کجا قرار می‌گیرد؟

گوگل در زمان راه اندازی دستگاه به شدت به قابلیت‌های دوربین پیکسل متمایل شد و نوار دوربین مطمئنی ایجاد کرد با این پیام که «این دوربین متفاوت است»؛ با این حال، بزرگترین مزیت نوار دوربین این است که پیکسل را در فرهنگ عامه شناسایی می‌کند، همانطور که آیفون ناچ اپل یک شبح قابل توجه بود؛ که منجر به پیکسل ۶A می‌شود. در حالی که به طور قابل توجهی برای خانواده پیکسل ۶ دیر شده است، اما در اواخر جولای در مقایسه با عرضه پیکسل ۶ و ۶ پرو در ۹ ماه قبل، به فروش می‌رسد، زیرا پیکسل ۷ پرو و ​​پیکسل ۷ به طور کامل راه اندازی شده‌اند و در قفسه‌ها عرضه می‌شوند. با توجه به اینکه پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو احتمالا از خط تولید بازنشسته می‌شوند، گوگل یک نمایه پله‌ای محکم از یک دستگاه کوچکتر در ۶a، دستگاه معمولی در پیکسل ۷ و پرچمدار پیکسل ۷ پرو خواهد داشت.

پیکسل ۶a بخشی از شش موفقیت است

مطمئنا ارزش زیادی برای پول به مصرف‌کنندگان ارائه می‌کند، زیرا گوشی‌هایی را انتخاب می‌کنند که واضح‌ترین پیاده‌سازی دیدگاه گوگل از اندروید است. مطمئنا هر سازنده‌ای قرار است دستگاه‌های خود را در مسیر‌های خاص خود قرار دهد، اما نمی‌توانند از مسیری که توسط تیم Mountain View تعریف شده است، دور شوند.

پس از آپدیت ماه سپتامبر، پیکسل ۶a با اندروید ۱۳ و وعده پشتیبانی از سیستم عامل به مدت سه سال و به روز رسانی‌های امنیتی مداوم برای پنج سال ارائه می‌شود. گوگل می‌خواهد پیکسل ۶a نشان دهد که پشتیبانی طولانی‌مدت، به‌ویژه در مورد مسائل امنیتی، باید یک هنجار باشد و نه استثنا، حتی در این قیمت.

بخوان  تغییر موشها توسط ژنهای نئاندرتالها!

قبل از همه، این به وضوح یکی از گوشی‌های هوشمند گوگل است. با عرضه پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو، گوگل موفق شد ظاهر فیزیکی منحصر به فردی را برای گوشی‌های هوشمند خود تعریف کند. با ارائه نوار دوربین هم تقارن را در ساخت، هم چشم‌ها را به چیدمان مرتب لنز‌های دوربین جلب می‌کند و هم راه‌حلی ساده برای «تکان دادن روی میز» که در تلفن‌های دارای جزیره‌ای از لنز‌های دوربین دیده می‌شود، و یک برجستگی فیزیکی راحت برای کمک به نگه داشتن لنز‌های بزرگ ارائه می‌دهد.

Pixel ۶A نه برای خانواده شش، بلکه برای خانواده هفت

همچنین شایان ذکر است که گوگل ویژگی‌های دیگر را قربانی کرده است. صفحه نمایش قادر به تجدید ۶۰ هرتز نبوده و رم به ۶ گیگابایت کاهش می‌یابد، دوربین همچنین از نظر فیزیکی کاهش یافته است و حسگر ۵۰ مگاپیکسلی را برای گوشی‌های بزرگ‌تر باقی می‌گذارد و با همان سنسور ۱۲ مگاپیکسلی که در گوشی‌های پیکسل ۳، ۴ و ۵ دیده می‌شود، کار می‌کند؛ البته گوگل به پس پردازش متمایل است، از این رو تراشه قدرتمندتر را برای بهبود تصاویر به جای گزینه‌های فیزیکی حفظ می‌کند.

منبع:forbesمنبع

بیشتر بخوانید 


این پیکسل‌ها همچنین اولین تراشه Tensor موبایل خود را توسط گوگل معرفی کردند که به گوگل یک پلتفرم سیلیکونی داد که بتواند به روشی بسیار بیشتر شبیه اپل روی آن کار کند. این می‌تواند عملکرد داخلی چیپست را سفارشی کند تا امکان پردازش کارآمدتر در تعدادی از زمینه‌ها مانند یادگیری ماشین را فراهم کند. یکی از زمینه‌های آشکار با تاثیر مثبت، پردازش دوربین و ویرایش تصاویر پس از تولید بود.

بخوان  گام مهم دانش در جهت افزایش طول عمر

اما این فضا اساسا تحت نظارت گوگل است. این غیرعادی نیست، زیرا فضای رایانه شخصی رابطه‌ای مشابه با مایکروسافت و ویندوز دارد. سیستم عامل پایه و برخی از خدمات به صورت بسته‌ای ارائه شده است که تولیدکنندگان باید آن‌ها را انجام دهند، و باقی فرآیند طراحی و نوآوری در حال انجام است.

Pixel ۶a

از آنجایی که Pixel ۷ و Pixel ۷ Pro برای عرضه کامل در ماه اکتبر آماده شده است، Pixel ۶a در ژوئیه (حدود ۹ ماه پس از Pixel ۶ و Pixel ۶ Pro) به نظر می‌رسد اواخر سال گذشته به مجموعه محصولات اضافه شده است. Pixel ۶a در برنامه‌های گوشی‌های هوشمند گوگل در چند سال آینده کجا قرار می‌گیرد؟ چگونه داستانی را که گوگل می‌خواهد به تصویر بکشد بیان می‌کند؟ و چگونه می‌تواند دستگاهی را بسازد که مصرف کنندگان مایل به خرید آن باشند؟

پیکسل ۶a به عنوان یک نشانگر

این ترکیب بهتری نسبت به Pixel ۶ Pro و Pixel ۶ با تخفیف دارد که به پایان عمر خرده‌فروشی نزدیک می‌شوند و از نظر قیمت با Pixel ۶a رقابت می‌کنند.

اکنون می‌توانید شاهد آن باشید که گوگل از Pixel استفاده می‌کند تا به طور غیرمستقیم با سازندگان درباره آنچه که یک گوشی هوشمند باید باشد صحبت کند. پیکسل ۶ پرو سال گذشته به عنوان پرچمدار را تعریف شد.

گوشی Pixel ۶a گوگل

Pixel ۶a به همان اندازه که یک تلفن هوشمند است به عنوان یک تابلوی راهنما مهم است.


برند پیکسل، سال گذشته در بسیاری از زمینه‌ها به خوبی تثبیت شده است. Pixel ۶a این موفقیت را به دست آورده و به دنبال آن است که آن را به بازار میان رده منتقل کند. پیش از این بازار میان رده جایی بود که گوشی‌های پیکسل ۴ و پیکسل ۵ در آن قرار داشتند. این مورد تاکنون در مورد خانواده پیکسل ۶ نبوده است. 

بخوان  خانه کهکشانی ما کجاست؟ - ايسنا

نکته قابل توجه این است که پیکسل ۶a از همان پردازنده پیشرفته پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو بهره می‌برد، اگرچه گوگل این مزیت را دارد که از طراحی تراشه خود استفاده می‌کند و SKU بزرگی برای انتخاب ندارد. با این وجود، ایده حفظ هر چه بیشتر قدرت پردازش در گوشی (مفید برای کار‌های فشرده مبتنی بر یادگیری ماشینی) در کانون توجه قرار دارد.

برخلاف تیم آیفون اپل که فقط باید هرگونه تغییر در برد را توجیه کند، اندروید چشم انداز بسیار جالب تری است. اکثریت قریب به اتفاق تولیدکنندگان قبل از افزودن لایه رابط کاربری، برنامه‌ها و سرویس‌ها به گوشی‌های خود، به سرویس‌های اضافی Google روی می‌آورند تا پیشنهاد منبع باز اندروید را کامل کنند.

پیکسل ۶a گوگل بیش از یک گوشی هوشمند میان رده خوب است، احتمالا بهترین گوشی هوشمند زیر ۳۹۹ دلار در سال جاری است و رقبا را به چالش می‌کشد.

با این حال Pixel ۶ و Pixel ۶ Pro بخش مهمی از داستان Pixel ۶a هستند. این احساس وجود داشت که Pixel ۶ و به خصوص Pixel ۶ Pro که سال گذشته عرضه شدند، به رسمیت شناختن عمومی بیشتری داشتند. در برخی موارد، پیکسل ۶ پرو به جای گلکسی اس ۲۱ سامسونگ به مقایسه طبیعی با آیفون تبدیل شد.