گوگل یک ابزار هوش مصنوعی دیگر را به Workspace اضافه می کند تا با مایکروسافت پیشی بگیرد

با این حال، بزرگترین پیشرفت برای کسب‌وکارها این است که برنامه‌ها مطابق با مجموعه ویژگی‌های خود ChatGPT کشیده می‌شوند و می‌توانند درخواست‌هایی مانند «پست شغلی برای نماینده فروش منطقه‌ای» یا «دستور پخت ماکارونی گیاهی» را دریافت کرده و آنها را به متن تبدیل کنند.

پرونده های گوگل قبلاً به طور خودکار خلاصه‌هایی را برای اسناد تولید می‌کند و Smart Compose را وارد می‌کند جیمیل قبلاً نام گیرندگان و کلمات دیگر را پیش بینی می کند.

او همچنین گفت که ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی در Google Workspace به کاربران کمک می‌کند تا بهتر ایجاد کنند همکاری روی محتوا

سرمایه گذاری های هوش مصنوعی گوگل

در حالی که مایکروسافت سرمایه گذاری در OpenAI را انتخاب کرد (دوبار، حتی) برای آوردن ChatGPT به موتور جستجوی Bing خود، Google راه حل های خود را برای مشتریان Google Cloud و Google Workspace توسعه داده است.

با توجه به اینکه هوش مصنوعی مولد مبتنی بر فوریت های انسانی در محصولاتی مانند ChatGPT و DALL-E از OpenAI طوفانی به خود گرفته بود، ورود گوگل به معارضه فقط یک مسئله زمان بود.

بنابراین، با وجود آن “کد قرمز” در دسامبر 2022کاملاً اینطور نیست که Google Cloud، زیرمجموعه غول فناوری با نرخ اجرای سالانه (ARR) حدود 29 میلیارد دلار، دنبال یک روند است یا در یک مسابقه تسلیحاتی با رقبای اصلی خود گرفتار شده است.

و شاید خوب باشد که به نظر می‌رسد گوگل زمان خود را صرف اجرای درست هوش مصنوعی برای Workspace می‌کند، با توجه به اینکه اجرای ChatGPT توسط Bing کاربران را تا قبل از آن تهدید می‌کرد. مایکروسافت وارد عمل شد.

بخوان  نسل آینده هواهای آتش‌نشان چگونه گردند؟

کوریان انجام داد اعلام (در برگه جدید باز می شود) در فوریه 2023 (به ویژه پس از اعلام همکاری خود مایکروسافت با OpenAI) که گوگل بیش از 300 میلیون دلار در Anthropic سرمایه گذاری کرده است – یک استارت آپ هوش مصنوعی متشکل از چندین مدیر ارشد سابق OpenAI اما ادعا می کند که سرمایه گذاری های مشابه “سال هاست” اتفاق افتاده است.

توماس کوریان، مدیرعامل Google Cloud در مصاحبه ای گفت: «توسعه دهندگان و کسب و کارها اکنون می توانند API ها و محصولات جدیدی را امتحان کنند که شروع ساخت با بهترین مدل های هوش مصنوعی گوگل را از طریق Google Cloud و یک محیط نمونه سازی جدید به نام MakerSuite آسان، ایمن و مقیاس پذیر می کند. پست وبلاگ (در برگه جدید باز می شود).

منبع