یک دانشجو ChatGPT را شکست داد

زمانی که اوپن‌ای‌آی (Open AI) با بنیانگذاری «ایلان ماسک» ربات مشهور ChatGPT خود را در ماه نوامبر ۲۰۲۲ معرفی کرد، این ابزار هوش مصنوعی حسابی جنجال به پا کرده است، چرا که ابزارهای فوق‌العاده‌ای از نوشتن گزارش خبری و مقاله‌ای گرفته شده است. گفتگو با انسان‌ها به مانند یک انسان واقعی و تسلط بر حوزه‌های دانش از خود نشان داده می‌شود و کمتر از یک هفته از یک میلیون کاربر عبور می‌کند.

ادوارد تیان، دانشجوی ۲۲ ساله کارشناسی ارشد در دانشگاه پرینستون، اپلیکیشنی به نام GPTZero ایجاد کرده است که تشخیص می‌دهد یک متن توسط ChatGPT نوشته شده است یا خیر.

این ربات در دسامبر 2022 با نظرات مثبت اعلام شد و به عنوان مثال نیویورک تایمز را «بهترین ربات چت هوش مصنوعی که تا به حال آن برای عموم معرفی شده است» نامید و گاردین نیز گفته است که می‌توان متنی را با جزئیات چشمگیر و مانند انسان تولید کرد. .

اخبار جدید منتشر شده است مبنی بر این شرکت مایکروسافت که سرمایه‌گذاری برای توسعه ChatGPT است، به دنبال استفاده از این فناوری برای تقویت موتور جستجوی خود موسوم به Bing و شکستن سلطه موتور جستجوی گوگل است.

این ربات می‌تواند برای پردازش زبان طبیعی مانند تولید متن و ترجمه زبان استفاده و با مدل GPT-3.5 آموزش دیده شود که یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین مدل‌های زبان موجود در حال حاضر است.

ChatGPT چیست و چگونه عمل می‌کند؟

آوازه ربات نویسنده و گفتگوگر ChatGPT در ماه‌های اخیر به دلیل هدف در خلاصه‌نویسی و تولید مقاله پژوهشی در یک چشم به هم زدن و همچنین تعداد زیادی برنامه‌های کاربردی جذاب دیگر، در سراسر جهان پیچیده است.

ادوارد تیان دانشجوی رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه پرینستون، بسیاری از تعطیلات زمستانی خود را در استفاده از نرم افزاری که GPTZero نام گرفته است. به گفته این دانشجو، این نرم افزار قادر است به شکل سریع و کارآمد، رمزگشایی کند که آیا یک مقاله توسط یک انسان نوشته شده است یا توسط ربات ChatGPT.

اما امروز معلمان و استادان می‌توانند از برنامه جدید توسعه یافته توسط این دانشگاه پرینستون دانشجو برای مقابله با افزایش تولید شده توسط استفاده از هوش مصنوعی استفاده کنند.

یک دانشجوی دانشگاه «پرینستون» اپلیکیشنی ساخته شده است که تشخیص می‌دهد یک مقاله توسط ربات مصنوعی مصنوعی ChatGPT نوشته شده است یا انسان.

نرم افزار GPTZero با مجموعه داده های مشابه با ChatGPT آموزش داده شده است، به این معنی که می تواند پیچیدگی قیاسی و تطبیقی ​​یک متن را اندازه گیری کند. بنابراین اگر متنی برای ربات GPTZero آشنا باشد، به احتمال زیاد توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

وی در توییت نوشت: هیجان‌های زیادی در مورد ChatGPT به وجود آمده است و همه سؤالات را می‌کنند آیا این مقاله توسط هوش مصنوعی نوشته شده است؟ به نظرم ما به عنوان انسان شایسته دانستن آن هستیم!

البته ChatGPT به هیچ وجه ابزار بدی نیست. شرکت توسعه‌دهنده این ربات و گفت‌وگوگر به نام OpenAI است، نویسنده‌ای که اخیراً می‌تواند خود را برای جلوگیری از سرقت ادبی توسط هوش مصنوعی و سایر استفاده‌های غیراخلاقی از فناوری خود اعلام کرده است.

ادوارد تیان که در زمینه روزنامه‌نگاری نیز فعالیت می‌کند، می‌گوید که باعث ایجاد ربات خود می‌شود برای مبارزه با مشکل فزاینده سرقت ادبی هوش مصنوعی پیدا کرده است.

انتهای پیاممنبع

بخوان  کاربران «نیچر» از «ChatGPT» چه استفاده‌هایی می‌کنند؟

کار ادوارد تیان پتانسیل زیادی برای کمک به آموزگاران برای گرفتن مچ دانش‌آموزان متقلب دارد، اما صد درصد بی‌خطا نیست. شایان ذکر می‌کند که اخیراً یک هنرمند به دلیل استفاده از هوش مصنوعی به طور ناعادلانه از شرکت در یک رویداد محروم است.

به گزارش ایسنا و به نقل از انپیار، به نظر می‌رسد معلمان و استادان ابزار جدید و با ارزشی در برابر مشکل تقلب و کار ادبی توسط هوش مصنوعی در اختیار دارند.

GPTZero چگونه دست هوش مصنوعی را می‌کند؟

شرکت OpenAI یک شرکت پژوهشی غیرانتفاعی در زمینه هوش مصنوعی است که هدف آن توسعه «هوش مصنوعی بی‌ضرر» (friendly AI) برای خدمت به بشریت است.

روش خوانش دیگری که GPTZero انجام می‌دهد burstiness نام دارد. این ویژگی در طول جمله و چند عامل دیگر اشاره دارد. در حالی که به نوشتن با رعایت انسان عادت دارند، متون تولید شده توسط هوش مصنوعی یکنواخت‌تر هستند.

تیان ویدئوهای نمایشی را به اشتراک گذاشته است که در آنها از GPTZero برای تجزیه و تحلیل و تحلیل یک گزارش منتشر شده در هفته نامه نوشته شده در کنار مقاله‌ای که ChatGPT آگاهانه نوشته بود، استفاده کرد و GPTZero با موفقیت متن نوشته شده با مصنوعی مصنوعی از گزارش. نیویورکر تشخیص دهد.

تیان می‌گوید، طی یک هفته ۳۰ بعدی از راه‌اندازی GPTZ، هزار نفر آن را امتحان کرده‌اند. وی همچنین گفته است که بسیاری از استادان با او تماس گرفته اند تا تجربیات مثبت خود را با GPTZero به او بیان کنند.

یکی از ویژگی‌های کلیدی ChatGPT اجرای آن در ایجاد پاسخ‌های متنی انسان‌ها به درخواست‌ها است. این باعث می‌شود که برای برنامه‌هایی که باعث ایجاد ربات‌های چت می‌شوند، برای ارائه خدمات به کاربران، پاسخ به پرسش‌ها در انجمن‌های آنلاین یا حتی شخصی‌سازی‌شده برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی مفید ایجاد شود.

بخوان  کشف شواهدی از تشکیل یک سیاره نوپا

با این، تیان کار خود را آغاز کرد برای جستجوی به منظور بهبود شفافیت هوش مصنوعی می‌داند. او در توییتر نوشت: برای مدت طولانی، جعبه مصنوعی مصنوعی سیاهی بوده است که ما واقعاً نمی‌دانستیم درون آن چه می‌گذرد و من با GPTZero می‌خواهم شروع به مبارزه با آن کنم.

ربات ChatGPT یک ربات مخصوص گفتگو یا چت است که بر روی خانواده مدل‌های زبان ساخته می‌شود و با استفاده از تکنیک‌های نظارت بر روی خانواده‌ها، به خوبی تنظیم می‌شود.

هوش مصنوعی در این زمینه به عنوان یک مدل زبان بزرگ یا LLM می‌شود، از صدها هزار کلمه در قالب کتاب، و مقاله‌های وب تغذیه می‌کند و از آنها مدلی را بر اساس احتمال آماری از کلمات و جملات می‌سازد. چگونه کار این ربات شبیه به پیشگویی متن در قسمت نوشتن پیام در گوشی‌های هوشمند است، اما به شدت توسعه یافته است و به آن اجازه می‌دهد تا به جای کلمات، پاسخ‌های کامل تولید کند.

ChatGPT این کار را با استفاده از آنچه از مقدار حیرت‌آوری از متون موجود در اینترنت به دست می‌آورد، با راهنمایی دقیق متخصصان انسانی انجام می‌دهد. میلیون‌ها نفر در هفته‌های اخیر سؤالاتی از ChatGPT را می‌پرسند و تمام تلاش خود را برای پاسخ دادن به کار می‌گیرند، زیرا نمی‌توانند بدانند. پاسخ‌های آن با اعتماد به نفس بالا و روان ارائه می‌شوند، حتی اگر گاهی اوقات به طرز شگفت‌انگیزی اشتباه باشند.

GPTZero؛ ابزار ابزاری که برای مبارزه با یک کار هنری مصنوعی طراحی شده است