یک دانشمند برنده جایزه اسکار ۲۰۲۲تئودور کیم یک دانشمند علوم رایانه از دانشگاه ییل(Yale) در مراسم آکادمی اسکار ۲۰۲۲ برنده جایزه اسکار در بخش پویانمایی شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، اگر یک دانشمند علوم رایانه برنده جایزه اسکار شود، اتفاقی نیست که همیشه پیش بیاید، اما برای یکی از دانش آموزان دانشگاه ییل، این اولین حضور او روی فرش قرمز مراسم اسکار نبود.

تئودور کیم(Theodore Kim) امسال در مراسم جوایز علمی و فنی که معمولاً قبل از مراسم اصلی برگزار می‌شود، همراه با دیوید ابرل(David Eberle)، فرناندو دی گوس(Fernando de Goes) و آدری ونگ(Audrey Wong) از استودیو پویانمایی پیکسار. برای سیستم شبیه ساز الاستیک Fizt2 برنده اسکار شد.

این دومین جایزه اسکار برای تئودور کیم است و این در حالی است که او یک انیماتور یا بازیگر نیست، بلکه الگوریتم‌های او باعث می‌شود که فیلم‌های پویانمایی بسیار واقعی‌تر و زنده‌تر به نظر برسند.

وی جایزه نخست خود را در سال 2012 برای ابداع برنامه Wavelet Turbulence دریافت کرد، برنامه‌ای که به ایجاد آتش و انفجارهای واقعی در پویانمایی کمک می‌کند.

دستگاه جدیدترین مصاحبه تئودور کیم، سیستم شبیه‌ساز Fizt2 شبیه یک‌ساز پویانمایی برای مدل‌سازی ویژگی‌های فیزیکی مواد مانند پارچه در حین حرکت است.

وی گفت: وقتی به کالج کرنل رفتم، می‌خواستم در کلاس‌های گرافیک کامپیوتری شرکت کنم. معمولاً این دوره را در سال‌های بعدی شرکت می‌کنند، اما خیلی من مشتاق بودم که این کار را انجام دهم و سال دوم تحصیلی را خواندم. همچنین یک کلاس در سطح بالایی دارند، بنابراین من در آن هم شرکت کردم.

کیم ادامه داد: این دوره به طور تصادفی من را به اولین پروژه سینمایی می رساند. من برای یک دوره کارآموزی تابستانی در استودیوی جلوه‌های ویژه Rhythm & Hues درخواست دادم و چون در کلاس کارشناسی ارشد شرکت کرده بودم، آنها را با یک دانشجوی دکترا اشتباه گرفته بودند. در نهایت، کار من به اولین فیلم هری پاتر ختم شد.

بخوان  پرتاب موفقیت آمیز ماژول چینی برای تکمیل ایستگاه فضایی

تئودور کیم پس از گرفتن مدرک دکترا در دانشگاه کارولینای شمالی و پس از دریافت اولین اسکار خود، به یک دانشمند ارشد پژوهشی در پیکسار تبدیل شد. وی در نهایت در سال ۲۰۱۹ به دانشکده ییل پیوست.

ادغام هنر و علم

مدت‌هاست که ارتباط میان هنر و علم وجود دارد و مخترعان و مهندسانی مانند لئوناردو داوینچی مرز بین این دو را به هم نزدیک می‌کنند، بنابراین ارتباط کیم با پویانمایی‌های سه بعدی نباید خیلی تعجب‌آور باشد.

وی می‌گوید: من معمولاً با این سؤال شروع می‌کنم که آن نتیجه هنری است که می‌خواهم چیست؟ می‌توانم از این سوال شروع به پرسیدنِ این کنم که ریاضیاتی که من را به آن نتیجه می‌رساند چیست؟ گاهی اوقات متوجه می‌شوید که شخص دیگری قبلاً بخشی از کار را برای هدفی متفاوت انجام می‌دهد و می‌توانید آن را برای یک هدف هنری جدید انجام دهید. اما در یک نقطه، شما باید به محاسبه بپردازید، چرا که هیچ راه حلی وجود ندارد. همیشه راه حل‌های جالب‌تری وجود دارد که می‌توانید کشف کنید، زیرا می‌خواهید هنرتان بهتر، بهتر و بهتر به نظر برسد.

وی می‌افزاید: هر سال، من و همکارانم سعی می‌کنم از خود بپرسیم «چیزی که هنوز در یک داستان ندیده‌ایم چیست و چه چیزهای بصری را قبلاً ندیده‌ایم؟» این محرکی برای انتخاب‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در این مورد است که در مرحله بعدی چه کاری انجام شود.

انتهای پیاممنبع