۱۰ تکنولوژی که جهان را تغییر خواهند داد – قسمت اول 1 بیتی

با این اوصاف است که در میان این فهرست ۶۸ نفری فعالان عرصه تکنولوژی نه جایگاه را به خودشان اختصاص سایت 1biti دادهاند. در کل، برای استفاده از این رویکرد باید حتما به محیط اطراف ساختار زیستی، آگاهی کاملی را از لحاظ بیوشیمیایی و فیزیولوژی پیدا کرد. بیو پرینترهای سه بعدی تقریبا ساختار و کارایی مشابهی را در مقایسه با نمونههای پرینترهای سه بعدی معمولی دارند. او در اوایل دههی ۱۹۸۰ میلادی در کشور ژاپن تلاش کرد تا راهی برای ساخت سریع نمونههای صنعتی پیدا کند. موسسه “CareerBuilder” لیست برترین مشاغل برای سال آینده میلادی را منتشر کرد. هال در سال ۱۹۸۶ میلادی تلاشهای بسیار زیادی کرد تا از اختراعش در صنعت تکنولوژی استفاده شود. تمام سیستم های امروزی همانند آن هایی که از یادگیری عمیق استفاده می کنند با حجم زیادی از داده های آموزشی که در حافظه خود ذخیره می کنند آموزش می گیرند تا بتوانند یک الگوی مرجع برای حل مشکلات آینده ایجاد نمایند. همچنین “هدبند” مخصوص شنا کردن کودکان ، یکی دیگر از تکنولوژی های سلامت است و در صورتی که کودک بیش از زمان طبیعی در زیر آب قرار گیرد به والدین هشدار می دهد. از تکنولوژی پرینترهای FDM به شدت در صنعت مورد استفاده قرار گرفته و همچنین در کشور ایران هم این مدل پرینترها در صنعت مهندسی طرفدارهای خاصی را پیدا کرده است.

بیو پرینترهای سه بعدی شاید یکی از بهترین گزینههای روی میز در حال حاضر باشد. در حال حاضر مودمهای بسیاری در بازار جهت خرید وجود دارد که یکی از بهترین مودم های قابل ارائه، مودم i60 مبنا تلکام است. برنامه نمایشگاه در روزهای برگزاری بدین صورت خواهد بود؛ در تاریخ ۱۱ ژانویه امکان دسترسی به محتوا و محصولات نمایشگاه فقط برای رسانهها و خبرنگاران وجود دارد. با توجه به اطلاعات منتشر شده، نمایشگاه CES 2021 به صورت کاملاً آنلاین برگزار خواهد شد. در تاریخ ۱۴ ژانویه نیز برنامههای مربوط به اختتامیه نمایشگاه مانند معرفی برترین محصولات و تکنولوژیهای معرفی شده، اجرا میشود.

پیش بینی میشود آخرین فناوریهای مربوط به بخش سرگرمی شرکت ال جی توجه افراد زیادی را به خود جلب خواهد کرد. با همه اینها، سبیتی که ما همه میشناسیمش و شهرت جهانی کسب کرده، همان سبیت هانوفر آلمان است که هر سال میزبان شمار زیادی از فعالان حوزه علوم کامپیوتر، ارتباطات و مخابرات است و بازدیدکنندگان بیشماری هم برای دیدن محصولات و نوآوریهای آنها حضور مییابند. اما اگر در سال اینده قصد برپایی یک کسب و کار پرسود را دارید حتما این مطلب را بخوانید. بعضی از شرکتها نیز در این نمایشگاه شرکت نکرده و قصد دارند به صورت جداگانه محصولات خود را معرفی کنند. راز پیشرفت این روش، در فهم هر چه بیشتر مکانیسم تکامل بافتهای رویانی در بدن موجودات زنده به خصوص انسان است. آیا محصولی که پرینت میشود از استحکام مکانیکی کافی برخوردار است و در داخل بدن انسان این قدرت را خواهد داشت تا با ثبات تاثیر مثبتش را اعمال کند؟ شرکت پاناسونیک نیز قرار است کیفیت تلویزیونهای خود را ارتقا ببخشد و از ویژگیهای نسل بعدی HDMI برای گیمرها رونمایی کند. «مشارکت سازمانهای دولتی در نمایشگاه اتوکام بیشتر شود» این را مدیرکل شرکت پست استان اصفهان در گفتگو با ایمنا در خصوص بیستمین دوره نمایشگاه اتوکام در اصفهان مطرح کرد.

لیکن در اینجا مقوله ای به نام استفاده صحیح از تکنولوژی مطرح می گردد مبنی بر اینکه می توان از تکنولوژی به گونه ای صحیح بهره برد تا ارزشهای انسانی را تحت الشعاع قرار ندهد. پس از اینکه دانشمندان و مهندسین توانستهاند اشیا و ساختارهای بیجان را با موفقیت چاپ کنند، دانشمندان حوزهی علوم پزشکی و زیستی هم به این فکر افتادند تا بتوان اندامهای بدن موجود زنده را با استفاده از پرینترهای سه بعدی در محیط آزمایشگاهی ایجاد کرد. برنامه های هوشمند می توانند میزان و نوع دارو را تعیین کنند، عکس های رادیوگرافی را بخوانند و در کنار این موارد مانند یک دستیار عمل کنند. این اتفاق باعث میشود شرکتهای فناوری و تکنولوژی بدون اینکه به آمریکا سفر کنند، آخرین محصولات و ابداعات خود را پیش روی علاقهمندان قرار دهند. دو شرکت هارمن کاردن و جی بی ال قصد دارند محصولات خود را در تاریخ هفت ژانویه به صورت جداگانه معرفی کنند. در فهرست ۵۰ مدیرپردرآمد تکنولوژی در جهان تنها دو نفر سالانه درآمدی کمتر از یک میلیون دلار دارند. ستیندامارو همکاران (a2009) موضوع مدیریت تکنولوژی را از طریق لنز نظریه قابلیتهای پویا به بررسی گذاردند و آنها مدیریت تکنولوژی را نوعی از قابلیتهای پویا با هدف توضیح روشی در شرکتی که منابع را اختصاص میدهد و فرآیندهایی برای نوآوری دایر می کند، استدلال می کنند و این که چگونه مدیریت تکنولوژی منبع و فرآیندهای موجود را تولید و مستقر می کند و فعالیتهای مدیریت تکنولوژی را بهبود میبخشد و این که کجا منابعی جدید را فراهم می کند.

از آنجایی که برای پیوند اعضا به منابعی برای جراحی نیاز است، کمبود عضو در جوامع مختلف به امری به شدت بحرانی تبدیل شده است. AIaaS به افراد و شرکت ها اجازه می دهد تا با اهداف مختلف و بدون سرمایه گذاری اولیه بزرگ و با ریسک کمتر ، با AI کار کنند. هوش مصنوعی تلاش انسان برای خلق چیزی شبیه انسان است و به توانایی ماشینها در انجام کارهایی گفته میشود که نیاز به هوش انسانی و حیوانی دارد. با این حال چالشهایی در زمان کنونی وجود دارد که نمیتوان از بیو پرینترها به راحتی در بالین استفاده کرد. به صورت واضح قابل مشاهده است که هوش مصنوعی امروز همه جا مورد استفاده قرار می گیرد و به دنبال هر چیزی که در سطح اینترنت باشید و یا بخواهید کارهای اینترنتی خود را انجام دهید، می توانید به راحتی از دستیارهای هوشمند مانند Alexa و Siri استفاده کنید. به همین منظور، از مواد و پودرهای فلزی برای پرینت سه بعدی اجزایی مثل پروتز کمتر استفاده میشود یا حداقل تلاش میشود فرآوردههای این دسته از محصولات موجب سمیت زیاد در محل نشود.

از طرفی میتوان در پرینترهای انفصالی از مواد دیگری تحت عنوان هیدروژل هم استفاده کرد. دانشمندان در تلاش هستند به جای استفاده از پلیمر و مواد مصنوعی، از موادی استفاده کنند که در طبیعت موجود است. روز گذشته خبری را از دنیای نرم افزارهای ارتباطی منتشر کردیم و در ان خبر از اضافه شدن امکان برقراری تماس صوتی به “واتس آپ” دادیم. این دستگاههای پیشرفته، کشاورزی دقیق و سیستمهای رباتیک امکان سودآوری، کارآیی، ایمنی بیشتر و سازگاری با محیط زیست را به کسب و کارها میدهد. یا به طور حیاتی نیاز به حل تعداد زیادی مشکلات نامرتبط است؟ به صورت روزمره بیماران بسیار زیادی در سطح دنیا به دلایل مختلف مثل تصادف و بحرانهای دیگر به پیوند اعضا نیاز پیدا میکنند. این مقیاس توسط سعید مشتاقی سال ۱۳۸۵ در ایران اعتباریابی شده و در پژوهشی نیز به كار رفته است. اما شرکت هایی نظیر فیسبوک و گوگل که بهترین مهندسان جهان را در اختیار دارند نیز در این سال شاهد نفوذهای امنیتی و لو رفتن اطلاعات بودند. توانایی در تشخیص تصاویر، درک گفتار، ترجمه از زبانی به زبان دیگر و سایر قابلیتهای این فناوری، شرکتهای آمریکایی در سیلیکون ولی (Silicon Valley) بهویژه فیسبوک و گوگل را وسوسه کرده است.

با اینکه کوداما موفق به انجام این کار شد، او نتوانست در آن زمان این ایده را ثبت اختراع در مقیاس جهانی کند. Deep Blue فقط میتوانست مهرههای روی صفحه شطرنج را شناسایی کند و بداند که هر کدام از آنها بر اساس قوانین شطرنج چگونه حرکت میکنند، موقعیت فعلی هر مهره را تصدیق کند و منطقیترین حرکت را در آن لحظه تعیین کند. اما این فقط الجی نیست که به چنین نوع مدل خم شدن صفحه نمایش علاقه دارد شرکت چینی TCL نیز یک گوشی 7/ 6 اینچی عرضه کرده که با لمس انگشت به 8/ 7 اینچی تبدیل میشود. نظریه هوش مصنوعی قدرتمند جان سرل بیان می کند که “کامپیوتری که به طور مناسب با داده های صحیح و خروجی ها برنامه ریزی شده باشد ذهنی دارد که این ذهن، دقیقاً از همان حسی برخوردار است که ذهن انسانی از آن برخوردار است.” جان سرل این اظهار را با استدلال اتاق چینی (Chinese room) خود پاسخ داد، که از ما می خواهد به درون کامپیوتر نگاه کرده و سعی کنیم بدانیم که ذهن کجا ممکن است قرار داشته باشد. به بیانی دیگر، هنوز کاربران تمایل چندانی برای خرید و استفاده از این روباتها را ندارند و چند شرکت تاکنون، به دلیل استقبال کم خریداران، تولید محصولات خود را متوقف کردهاند.

همه شرکت کنندگان در این نمایشگاه میتوانند با استفاده از پلتفرمهای ذکر شده با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این همه شرکتکنندگان میتوانند در منزل خود از آخرین پیشرفتهای تکنولوژی روز دنیا باخبر شوند. هنگامی که سلولها در حال تجمع هستند، همزمان محیط خارج سلولی اطرافشان هم بر اساس پدیدهی سیگنالی ایجاد میشود. مهمترین وجه تمایز در «عنصر یادگیرنده» و «عنصر عملکرد» ظاهر میشود. با این حال سه مدل پرینتری که پیشتر معرفی شده، مهمترین و پایهایترین دستگاه به منظور چاپ سه بعدی در صنعت به شمار میروند. با کمک این دستگاه میتوان هرچند به صورت اندک، احساسات حیوان خانگی را درک کرد که میتواند در بالاتر رفتن کیفیت رابطه حیوان خانگی و صاحبش بسیار کمککننده باشد. این دسته از دانشمندان در تلاش بودند تا به جای استفاده از ماده رزین، سیستمی را طراحی کنند تا بتوان مونومرهای مایع را وارد دستگاه کرده و سپس با استفاده از اشعهی لیزر بتوان یک سازهی جامد تحویل گرفت. این گجت با گوشی های هوشمند والدین ارتباط برقرار کرده و دمای بدن نوزاد را به آنها نشان می دهد.

الگوریتم های طراحی از طریق درخت های اهداف و ابر اهداف جست و جو می کنند و در تلاش جهت یافتن راهی برای رسیدن به هدف هستند، فرآیندی که آنالیز means-ends نام دارد. به همین منظور ساخت بافتهای کوچک، اولین گام برای مهندسین در این زمینه نیست. ساخت و تولید بافتهای مینیاتوری و کوچک، از طریق تولید اجزای بسیار کوچک رقم زده خواهد شد. دانشمندان با الهام از این روش، به فرایند خود-تجمعی سلولها علاقهمند میشوند. پیش از اینکه به معرفی و تشریح پرینترهای زیستی بپردازیم، اجازه دهید نگاهی بیندازیم به مفهوم پرینترهای سه بعدی و اینکه این دسته از ابزار به طور خلاصه چگونه کار میکنند. بیو پرینترهای سه بعدی بر اساس سه رویکرد کلی کار میکنند. بیوپرینترهای سه بعدی؛ پایانی بر معضل پیوند اعضا؟ همانطور که پیشتر اشاره شد، از بیو پرینترهای سه بعدی میتوان برای ساخت بافتهای زنده و در مرحلهی بعدی پرینت اندام بهره برد. از زمانیکه هیدئو کوداما طرح ایدهی چاپ سه بعدی را ارائه کرده تا به امروز که تکنولوژی و علوم کامپیوتری پیشرفت حائز اهمیتی پیدا کرده، طرحهای متنوعی از دستگاههای مختلف در این زمینه به مرحلهی اجرایی و حتی تجاریسازی رسیده است.

او در سال ۱۹۸۸ توانسته شرکت و تجارتش را راهاندازی کرده و اولین پرینتر سه بعدی SLA را به صورت رسمی تجاریسازی کند. چارلز هال، طراحی بود که به ساخت مبلومان در کشور آمریکا علاقهمند بود. به همین دلیل معمولا به اشتباه در متون مختلف نوشته میشود که چارلز هال اولین مخترع چاپ سه بعدی در جهان است؛ گزارهای کاملا غلط که بنا به دلایلی نامعلوم همچنان عدهای در حال ترویج آن هستند. پرینتر Fused Deposition Modeling که به اختصار FDM نامیده میشود، با پرینترهای لیزری پیشین تفاوت عمدهای دارد. ولی شایعاتی نیز منتشر شده که ادعا میکند این دستگاه، ممکن است یک گوشی تاشو باشد.از آنجا که این محصول رمزآلود فعلا طرحی مفهومی معرفی شده، این امکان وجود دارد که هرگز رنگ قفسههای فروشگاه را نبیند. آیا امکان تست سرعت اینترنت برای سرویسهای مبنا تلکام وجود دارد ؟ همانطور که در سلاح های خود مختار برنامه ریزی شده برای کشتن استفاده می شود (و حتی مسابقاتی نیز در این زمینه وجود دارد)، AI یا همان هوش مصنوعی می تواند خطرات زیادی را ایجاد نماید.

هیوم کسی که میاندیشید، درک میتواند به اجزای ریزی تقسیمبندی شود؛ و حتی کانت که تمامی تجربهها را کنترل و با قوانین رسمی، تحلیل کرد. هیدروژلها در حقیقت داربستهای مولکولی تلقی میشوند که روی آنها میتوان سلولهای بنیادی یا حتی داروهای شیمیایی را بارگذاری کرد. در فصل پنجم درس هوش مصنوعی ، بازیهای مختلفی برای درک چیستی مفهوم بازی بهینه و درک نحوه خوب بازی کردن در عمل بررسی میشوند. به این منظور باید شکل، چارچوب و صد البته محیط اطراف بافت یا اندام مورد نظر را مورد سنجش و بررسی قرار داد. فرایند تولید یک بافت سه بعدی به شدت پیچیده و نیازمند تجهیزات و همچنین مواد بسیار گران قیمت است.

با اینکه پلیمرها بیشتر مورد پسند مهندسین و دانشمندان به منظور پرینت سه بعدی قرار میگیرند، از مواد دیگری مثل پودر فلزات، رزینها و همچنین سرامیک هم به این منظور بهرهبرداری میشود. گفتنی است در بزرگترین نمایشگاه تکنولوژی امسال شرکت های برتر نظیر الجی، شارپ، سامسونگ و سونی حضور یافته و نوآوری های جدید خود را به نمایش می گذارند. از جمله این سوء استفادهها میتوان به برداشت غیرمجاز از حساب کاربرانی که کارت های بانکیشان سرقت شده اشاره کرد، که بازار با شناسایی رفتارهای غیر عادی جلو آنها را گرفته است. این سیستم به شکل مشهودی سرعت تمام فعالیت های مرتبط با شبکه را به مقدار زیادی افزایش میدهد. بنابراین چنین APIهایی میتوانند کاربرد زیادی داشته باشند. خبرگزاری ایمنا: ۳۷۲ سال پیش در چنین روزی یعنی ۲۵ دسامبر سال ۱۶۴۲ اسحاق نیوتن (سِر ایزاک نیوتن)، فیزیکدان، ریاضیدان و فیلسوف بزرگ انگلیسی متولد شد. در این سال (۲۰۱۴) دستیاران مجازی از نمودار ۳ حذف شده ولی در عوض دستیاران مجازی شخصی بر روی نمودار ظهور پیدا کرده است. بر اساس یک پیشبینی که در گزارش IDC آمده است، حجم دادههای جهانی پیشبینی شده تا سال 2025، به اندازه 163 زتابایت خواهد بود.

برای این که این تعامل بسیار طبیعی و کامل تر از تعامل با یک دستگاه به نظر برسد به هوش مصنوعی نیاز است. متریال مورد نظر برای پرینت سه بعدی باید در دسترس بوده و همچنین قیمت آنچنان گزافی هم نداشته باشد تا بتوان در خط تولید شرکتها از آن بهره برد. از کنترل دستگاهها و ماشینآلات خط تولید ، جلسات درون سازمانی، تامین مواد اولیه، فروش کالاها و هر چیزی که فکرش را بکنید. پلیمر آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) از مثالهای مهم و پرطرفدار مواد ترموپلاستیک به شمار میرود. اگر بتوان به درک عمیقتر از ساز و کار مولکولی در زمان رویانی برسیم، این رویکرد تحول گسترده و عظیمی را پیدا خواهد کرد.

برای خرید بستههایی با قیمت بیش از دویست هزار تومان، میتوانید از همه روشهای خرید بسته به غیر از «خرید از درگاه بانکی از طریق کددستوری» استفاده کنید. به این صورت که به جای استفاده از مایع در مخزن دستگاه، باید از پودر استفاده میشد. رباتیک، یک رشته میانه ای از علم و مهندسی است که با مهندسی مکانیک، مهندسی برق، علوم کامپیوتر و بسیاری دیگر ترکیب شده است. AI یک علم بین رشته ای با رویکردهای متعدد است. این یک سازمان از پایین به بالا است که هیچ نیاز رسمی برای وابستگی ندارد و همچنین روند عضویت رسمی ندارد. هر دو سعی در تغییر ژنها در گونههای زنده دارند ولی دست کاری ژنتیکی به دنبال درمان ژنهای معیوب است، در حالی که اصلاح ژنتیکی به دنبال تغییر در ژنهای با عملکرد خوب است تا به یک بهبود در ارگانیسم دست یابد. در حالی که دو حالت اتمی مختلف هیچ وجه اشتراکی ندارند، دو حالت موردی میتوانند تعدادی صفت مشترک داشته باشند. این کوچ یک دفعه ای به تهران در حالی رقم خورده است که دبیر این جشنواره بزرگ ملی از دلایل آن در گفتگو با ایمنا اظهار بی اطلاعی می کند. اینترنت اشیاء به زبان ساده یعنی ارتباط حسگرها و دستگاهها با شبکه اینترنت که از طریق این ارتباط و تعامل بین لوازم متصل به شبکه و کاربران دارای دسترسی مجاز به این شبکه، امکان مشاهده و کنترل لوازم متصل به شبکه برای کاربران آن فراهم میشود.

به طور کلی، IPFS به شما امکان میدهد تا وب محلی ایجاد کنید. امکان ثبت نام برای شرکتها، صاحبان کسب و کار، توسعه دهندگان و تولیدکنندگان سخت افزار و نرم افزار برای شرکت در نمایشگاه CES 2021 فراهم شده است. در این فهرست هم نام هفت شرکت تکنولوژی به چشم میخورد. آیا واقعا به یک تکنولوژی بسیار گسترده، پیچیده و مدرن برای پرینت سه به بعدی نیاز است؟ برای اینکه با استفاده از پرینتر سه بعدی بتوان یک شی را چاپ کرد، باید مادهای در دستگاه قرار گیرد تا لایه به لایه سازهی مورد نظر را پرینت کرده تا در نهایت یک شکل سه بعدی خلق شود. گفتگوی ایمنا با رئیس سازمان فاوا شهرداری اصفهان در خصوص بیستمین دوره نمایشگاه اتوکام در اصفهان و نقش آن در پیشبرد اهداف فناوری استان اصفهان روز گذشته در خروجی این سرویس خبری منتشر شد که خواندن آن را به شما پیشنهاد می کنیم. شما نیز میتوانید با تلفن همراه خود به این سیستم وصل شوید و تنظیمات را تغییر داده و یا شروع به آبیاری و کوددهی کنید.