۴ فضانورد AX-2 به ایستگاه فضایی رسیدند

انتهای پیاممنبع

این فضانوردان یک عروسک خرس را به عنوان نشانگر گرانش صفر با خود به فضا بردند.

خدمه‌ای اکسیوم-2 قصد دارد بیش از 20 آزمایش مختلف از جمله تحقیق در مورد سلول‌های سلول‌های بنیادی، مواد بر دی‌ان‌ای و ایجاد فضایی برای درمان سرطان را در انجام دهندگان انجام دهد.

۴ فضانورد AX-2 به ایستگاه فضایی رسیدند

شافنر راننده ماشین‌های مسابقه است که از کودکی آرزوی سفر به فضا را داشته است. القرنی و شافنر برای اولین بار در این مأموریت پا به جا گذاشته شده است.

برناوی ۳۳ ساله اولین فضانورد زن جهان عرب است که به مدار زمین سفر کرده و همراه او القرنی ۳۱ ساله نیز اهل عربستان است. برناوی ششصدمین انسانی است که به فضا رفته است. او پرچمهای عربستان و گوشواره‌گری از مادربزرگش را با خود به فضا برد.

۴ فضانورد AX-2 به ایستگاه فضایی رسیدند

ریحانه برناوی، اولین فضانورد زن جهان عرب

این دومین ماموریت شرکت فضایی خصوصی اکسیوم اسپیس است که توسط کپسول و موشک فضایی شرکت اسپیس‌ایکس انجام می‌شود.

پگی ویتسون ۶۳ ساله اولین زنی است که یک پرواز فضای تجاری را فرماندهی می‌کند. او یکی از فضانوردان سابق با تجربه‌ی ناسا است که به طور کلی ۶۶۵ روز را در فضای گذرانده است. او پس از بازنشستگی از ناسا در سال ۲۰۱۸ به اکسیوم اسپیس پیوست و مدیر پروازهای فضایی انسانی این شرکت انجام شد. ویتسون گردنبندی که در مراسم ازدواجش به گردن داشت و در سه ماموریت قبلی همراه خود برده شده بود، به گردن دارد.

۴ فضانورد AX-2 به ایستگاه فضایی رسیدند

فضانوردان یک سفره رسم دیرینه در سفرهای فضایی با خود یک عروسک را به عنوان نشانگر بی‌وزنی و گرانش صفر به فضا می‌برند که هنگام خروج از گرانش زمین در هوا شناور شود. این عروسک یک لباس فضایی مینیاتوری با طرح لباس‌های آینده ماه‌نوردان آمریکایی متعلق به شرکت اکسیوم اسپیس را بر تن دارد.

پس از ورود دو فضانورد عربی، این ماموریت و ملاقات آن‌ها با سلطان‌النیادی از امارات، برای اولین بار ایستگاه فضایی بین‌المللی، میزبان سه فضانورد عربی خواهد بود.

کپسول حامل فضانوردان ماموریت AX-2 به ایستگاه فضایی بین‌المللی وابسته است.

۴ فضانورد AX-2 به ایستگاه فضایی رسیدند

به گزارش ایسنا، چهار سرنشین کپسول دراگون ریحانه برناوی (Rayyanah Barnawi)، علی القرنی (Ali AlQarni)، پگی ویتسون (Peggy Whitson) و جان شافنر (John Shoffner) به ایستگاه فضایی متصل شدند.

بخوان  رونمایی از آنتن بزرگ تلسکوپ فضایی «نانسی گریس رومن»