۷ ایده‌ی جذاب پروژه‌های هوش مصنوعی ویژه‌ی تازه‌کارها | 1biti

از آنجایی که هوش مصنوعی در بازی های رایانه ای بر روی ظاهر هوش و گیم پلی تمرکز دارد، روشی که از آن استفاده می کند با روش های معمول هوش مصنوعی سنتی تفاوت زیادی دارد. مثلاً در اکثر موارد، توانایی های کامپیوتر باید پایین آورده شود تا بازیکن های انسان بتوانند از پس حریف ماشین خود برآیند. اگر نشانه گیری شخصیت های غیرقابل بازی فوق العاده باشد، بازی کردن با چنین ماشینی فراتر از حد توانایی یک انسان می شود. از سوی دیگر، برخی از برنامه‌ها در انجام برخی وظایف خاص به سطوح کارایی متخصصان انسانی دست یافته‌اند. به طوری که هوش مصنوعی در این معنای محدود در کاربردهای متنوعی مانند تشخیص پزشکی، موتورهای جستجوی رایانه‌ای، و تشخیص صدا یا دست خط یافت می‌شود.

  • بعد از پردازش، سیستم یک نتیجه یا خروجی مثلا موفقیت یا شکست، برای ورودی داده ارائه می دهد .
  • در نتیجه علی‌رغم وجود رایانه‌های بسیار کارا و قوی در عصر حاضر ما هنوز قادر به پیاده کردن هوشی نزدیک به هوش انسان در ایجاد هوش‌های مصنوعی نبوده‌ایم.
  • هوش مصنوعی به چهار مدل کلی ماشین‌های واکنشی، حافظه محدود، نظریه ذهن و خود آگاهی تقسیم می‌گردد.
  • درنتیجه تلاش می‌کند تا پاداش خود را براساس داده‌های ورودی، به حداکثر برساند.

هوش مصنوعی به گونه‌ای برنامه‌ریزی و طراحی شده که با هر بار استفاده قوی‌تر و قدرتمندتر می‌شود امروزه دیگر فقط هوش مصنوعی به تشخیص چهره کاراکترها ختم نمی شود، بلکه وظایف پیچیده‌تر و پیشرفته‌تری را برعهده دارد. در دوره‌های مبحث هوش مصنوعی مکتبخونه در رابطه با این علم، اطلاعات بیشتری را می توانید کسب کنید و به نحوی متخصص هوش مصنوعی شوید. «هوش مصنوعی حوزه‌ای است که علم کامپیوتر و مجموعه داده‌های قوی را ترکیب می‌کند تا امکان حل مسئله را فراهم کند».

بخوان  داستان واقعی موبایل که کارشناسان نمی‌خواهند شما بدانید

پیشنهاد کاربران

با پیشرفت تکنولوژی و سرمایه گذاری‌های مختلف متخصصین بالاخره توانستند در اواخر دهه ۱۹۸۰ کامپیوترهایی مجهز به سیستم خبره را طراحی کنند. در این مقاله سعی کردیم هوش مصنوعی را بصورت مفید و مختصر برای‌تان توضیح دهیم. اما این مقاله قطعا همه چیز در مورد هوش مصنوهی نیست و همان طور که قبل هم ذکر کردیم یک رشته دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد است و دنیایی به پهناوری اقیانوس دارد. هوش مصنوعی چیزی نیست که محدود به یک کشور یا منطقه جغرافیایی خاص باشد.

چگونه می‌توان به هوش مصنوعی قدرتمند دست یافت؟

در سال‌های اخیر، دانشمندان شروع به مطالعه مغز حیوانات نیز نموده اند و بر این باورند که مطالعه سیستم مغزی آنها می‌تواند دریچه‌ای رو به دنیای AGI باشد. به‌کارگیری مجله خبری 1 بیتی در بازی‌های کامپیوتری سبب شده است تا شخصیت بازی بتواند رفتار شما را بیاموزد، به حرکات شما در بازی پاسخ داده و عکس‌العمل‌های دور از انتظاری از خود نشان دهد. جالب است بدانید که این شخصیت‌ها حتی می‌توانند با سایر شخصیت‌های هوش مصنوعی تعامل داشته و به این ترتیب شانس پیروزی خود را بیشتر کنند. شرکت گوگل در سال 2010 یک تیم تحقیقاتی در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری عمیق تشکیل داد.

۲- آموزش رانندگی با یادگیری تقویتی

از نظر فنی ، برنامه های هوش مصنوعی مجموعه ای از جفت های ورودی – خروجی را برای یک تابع تعریف شده پردازش کرده و از نتایجِ مربوط به آن؛ برای پیش بینی خروجی های و ورودی های جدید استفاده می کنند. فراهوش یا Super AI نسخه ای از هوش مصنوعی است که از هوش انسان پیشی می گیرد و می تواند هر کاری را بهتر از او انجام بدهد. قابلیت ‌های یک ماشین با هوش مصنوعی فراهوش شامل تفکر، استدلال، حل پازل، نظر دادن، یادگیری و برقراری ارتباط به تنهایی است .

بخوان  اینترنت چیست؟

http://118amoozesh.ir