۷ ایده‌ی جذاب پروژه‌های هوش مصنوعی ویژه‌ی تازه‌کارها | 1biti

زبان‌های برنامه‌نویسی پیشرفته، که توسعه ابزارهای هوشمند را ممکن ساخته‌اند، پایگاه‌های داده‌ای پیشرفته، موتورهای جستجو، و بسیاری نرم‌افزارها و ماشین‌ها از نتایج پژوهش‌هایی در راستای مجله خبری 1 بیتی بوده‌اند. به یاری پژوهش‌های گستردهٔ دانشمندان علوم مرتبط، هوش مصنوعی تاکنون راه بسیاری پیموده‌است. در این راستا، تحقیقاتی که بر روی توانایی آموختن زبان‌ها انجام گرفت و همچنین درک عمیق از احساسات، دانشمندان را در پیشبرد این دانش کمک زیادی کرده‌است.

  • به همان اندازه که این علم در سبک زندگی اکثر انسان‌ها جای گرفته است، کسب و کارهای بسیاری را نیز تحت تاثیر خود قرار داده و موجب رشد و موفقیت آنان شده است.
  • در واقع سامانه های خبره از سیستم‌های کامپیوتری مبتنی بر هوش مصنوعی تشکیل شدند که قابلیت توانایی یادگیری و تصمیم‌گیری دارند و همین امر باعث شده است تا سامانه های خبره بصورت یک دستیار به کاربران توصیه‌های کارشناسانه کند.
  • نظریه ذهن بدان معناست که هوش مصنوعی می‌تواند به شکل بهتری احساسات، عواطف و اعتقادات انسان‌ها را درک کند و سپس از این اطلاعات برای تصمیم‌گیری خود استفاده نماید.
  • هربرت سیمون پیش‌بینی کرده بود که تا ۲۰ سال بعد، ماشین‌ها توانایی انجام همه‌ی کارهای انسانی را خواهند داشت.
  • برای مثال، زمانی که فرد با بانک تماس می‌گیرد، ابتدا با چت ربات ارتباط برقرار می‌شود.

این فناوری، با بررسی سوابق پیشین، فیلم‌ها را بر اساس علاقه و واکنش‌های قبلی کاربران پیشنهاد می‌دهد. هوش مصنوعی، تا پایان دهه، جایگزین ۱۶ درصد مشاغل آمریکایی خواهد شد (فارستر). با یک جستجوی ساده می‌توانید تصاویر و فیلم‌های پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نما هوش مصنوعی در جهان را ببینید. یادگیری عمیق به خودروهای خودران اجازه می‌دهد که تابلوهای راهنمایی رانندگی را تشخیص دهند، تیرهای چراغ برق با عابرین پیاده را تشخیص دهند و …

بخوان  لطفا از لبه تکنولوژی فاصله بگیرید! 1 بیتی

طراحی محصول (UI-UX)

آموزش شبکه‌های عصبی در رادیولوژی، که معمولا شامل ده‌ها هزار مجموعه داده می‌شود، بسیار خبرساز شده است. جایی که در حال حاضر و در برخی موارد خاص، الگوریتم‌ها عملکرد بهتری نسبت به رادیولوژیست‌ها دارند. تا جایی که پروفسور استفان شنبرگ، رئیس گروه رادیولوژی بالینی و پزشکی هسته‌ای در مرکز پزشکی دانشگاه مانهایم آلمان، از یک «انقلاب ریاضی در رادیولوژی» صحبت می‌کند. پرنده‌های بدون سرنشین، پیش از این نیز محصولات را به خانه مشتریان می‌رساندند. این پرنده‌ها، از نوعی سیستم یادگیری ماشین قدرتمند برخوردارند که می‌تواند از طریق سنسورها و دوربین‌های فیلم‌برداری، محیط را به مدل‌های سه بعدی تبدیل کند. نتفلیکس، یک سرویس بسیار محبوب در زمینه محتوا بر اساس تقاضا است که با استفاده از تکنولوژی پیش‌بینی، پیشنهادهایی را بر اساس واکنش، علایق، انتخاب‌ها و رفتار کاربران ارائه می‌دهد.

زبان

مثلاً الگوریتم‌های هوش مصنوعی در ساعت‌های هوشمند فعالیت‌های حیاتی فرد را برای تشخیص مشکلات قلبی و سایر اختلالات کنترل می‌کنند و حتی وخامت حال بیماران را به اورژانس گزارش می‌دهند. علاوه بر این، هوش مصنوعی به افزایش سرعت ساخت داروها و دقت در تولید آنها کمک شایانی کرده است. رویکرد منطق فازی از شیوه تصمیم‌گیری در انسان تقلید می‌کند که شامل تمام احتمالات میانی بین ارزش‌های دیجیتال بله و خیر می‌شود.

امکان کار کردن به صورت مداوم

هوش مصنوعی گرایش‌هایی دارد که برای تشریح کردن سیستم‌هایی به کار می‌رود که هدف هر کدام از آن‌ها در راستای استفاده از ماشین‌ها برای تقلید و شبیه‌سازی هوش انسانی و رفتارهای مرتبط با آن است. این هدف بعضی اوقات ممکن است با استفاده از الگوریتم‌های ساده و الگوهای از پیش تعیین شده محقق شود و گاهی نیاز به الگوریتم‌های پیچیده دارد. از هوش مصنوعی عمومی این انتظار را دارند تا مانند انسان احساسات را درک کند و بروز دهد، یاد بگیرید و بتواند تمامی فعالیت‌های انسان ها را شیبه سازی کند. این مدل از هوش مصنوعی در انجام کارهای معمولی تا خیلی حساس و مهم، می‌توانند وظیفه‌شان را به بهترین شکل ممکن انجام دهند، برای مثال در کارهایی همچون رانندگی، دستیار جراح و غیره… استفاده کرد.

بخوان  بازار کار نانو تکنولوژی پزشکی 3گام | 1biti

http://118amoozesh.ir