۹ بلایی که تکنولوژی بر سر جامعه بشری آورده 1 بیتی

با اینکه CES در حال حاضر مهم­ترین رویداد حوزه تکنولوژی در جهان است، اما IFA قطعا سایت 1biti قدیمی­ترین این رویدادهاست. با وجود استفاده از پروتکلهای متفاوتی مثل پروتکل­ OPC-UA که اينک به کار گرفته میشوند، پروتکل انتقال MQTT با سرعت به عنوان يک استاندارد برای IIoT در حال مطرح شدن است. شرکتی به نام «کارگو ترک» تعدادی حسگر با رویکرد M2M در درختان منطقهيی حفاظتشده در آمازون کار گذاشت. شرکت سامسونگ با تولید لباسکار هوشمند توانسته تا حدی این مشکل را برطرف کند. مارکهای شناخته شده ای مانند گوگل، سامسونگ و … پس از مرگ لی بیونگ چول در سال 1987، سامسونگ به چهار گروه مستقل به نامهای گروه سامسونگ، گروه Shinsgae، گروه CG و گروه Hansol تقسیم شد.

این موضوع از زمانی که اولین بار به عنوان یک دانشجوی انتقالی در سال 2004 به اینجا آمدم بسیار تغییر کرده است». این لباس برای کسانی که در خوابیدن مشکل دارند، بسیار کمککننده و موثر خواهد بود. الجی یخچالهای جدیدی در این نمایشگاه معرفی کرده که مجهز به تکنولوژی UV هستند و میتوانند 9/ 99 درصد باکتریها را از بین ببرند. به گزارش خبرنگار ایمنا، در تعریف هوش مصنوعی(Artificial intelligence) باید گفت که شاخهای از علوم کامپیوتر است و در آن به ساخت ماشینهایی هوشمند پرداخته میشود که مانند انسانها عمل میکنند و واکنش نشان میدهند. قدرت واقعی اینترنت اشیا در مرحله بعدی خودش را نشان میدهد. عامل ترکیبی – یک عامل ترکیبی ترکیبی از واکنش پذیر و مشورتی است که از برنامه ریزی های خود پیروی می کند ، اما همچنین گاهی اوقات به طور مستقیم و بدون تامل به حوادث خارجی واکنش نشان می دهد.

این لباسها به دلیل ویژگیهایی که دارند، نه تنها قادر به تشخیص و اعلام بیماریهای مختلف هستند بلکه به وسیله وای فای و گوشی هوشمند با پزشک و کادر درمان ارتباط برقرار کرده و آنها را از حملات قلبی و … کفش هوشمند قابلیت اندازهگیری هر چیزی که با سلامت شما مرتبط است را دارد. اگر در حال حاضر شما به سایتهای شرکتهای بزرگ مراجعه کنید، در سایت هیچ کدام از این شرکتها قیمت فروش پهنای باند را نمیبینید. نمایش سه بعدی کالا و تغییر رنگ و اندازه و جایگذاری در محل مورد استفاده به صورت مجازی،گوشه ای از این تلاش و رقابت در جهت معرفی هر چه بهتر کالا به مشتری است که توسط وب سایت های بزرگ فروشگاهی و نرم افزار های فروشگاهی دنبال و توسعه داده می شود. به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اسکراپ رجیستر، شورای جهانی طلا اعلام کرد: میزان طلای مصرف شده در بخش تکنولوژی در سه ماه دوم 2017 میلادی با رشد 2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده و به بیش از 81.3 تن رسیده است. تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیا و حمل و نقل هوشمند بر جهانی که امروزه در آن زندگی میکنیم به طور چشمگیری تأثیرگذارند.

به این ترتیب، هر گونه دخالت احتمالی که مانع عملکرد دستگاههای مبتنی بر اینترنت اشیاء شود، تشخیص داده میشود و به سرعت محدود و کم اثر میشود. علاوه بر این، یک دوربین خارجی، وقایع را هنگام رانندگی تفسیر کرده و راننده را از هر گونه مشکل احتمالی آگاه میکند. برنامههای هوش مصنوعی (AI)، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)، اطلاعات را از طریق یک دستیار مجازی یا یکی از نمایشگرهای جدید داخل اتومبیل به راننده منتقل میکند. از طرفی توصیههای مربوطه از طریق صفحه نمایش ماشین به راننده ارائه میشود. معاون وزیر ارتباطات به خبرنگار ایرنا گفت: سرعت اینترنت ثابت، یکی از مسائلی است که عموما جزو عقبماندگیهای حوزه ارتباطات به حساب میآید. دستیابی به عملکرد با سطح بالا که وسیلههای نقلیهی خودکار و حمل ونقل هوشمند به آن نیاز دارند، تنها با طراحی دقیق، آزمایش مناسب دستگاه، اتصالات و ارتباطات بیسیم قابل تحقق است.

برای مثال، کشاورزان میتوانند دما و رطوبت خاک را از راه دور کنترل و نظارت کنند و حتا به کمک دادههای استخراجی و کاربرد ادوات اینترنت اشیاء يک برنامهی کوددهی مناسب تنظيم و اجرا شود. هر گاه درختی در معرض آسيب يا قطع و بريده شدن قرار میگيرد، پیامی با اعلام موقعیت جغرافیایی آن درخت برای محافظان قانونی محيط زيست ارسال میشود تا از قطع غیرقانونی درختان جلوگيری کنند. شبکه های خصوصی مجازی (VPN) به شما امکان می دهد با استفاده از سرورهای خارجی از محدودیت های ISP جلوگیری کنید. حتا قدرت درک این را دارد که اگر شما در همان زمان همیشگی از خواب بیدار شوید، قرار کاریتان را با یکی از مشتریان مهمتان از دست خواهید داد! این ویژگی مشابه با ماشین زمان (Time Machine) موجود در مک است. فرودگاه سانتیاگو با به کار گیری پلتفرم شبکههای حسگر ارتباط بیسیم در 20 پایانه و ترکیب آن با بستر عنکبوتی، بستری را فراهم کرده تا بتوان بر شرایط فرودگاه و چگونگی عملکرد آن نظارت دقیق و به موقع را انجام داد. او بر روی شبکههای بسته ماهوارهای و شبکههای بسته رادیویی زمینی کار میکرد و به اهمیت امکان برقراری ارتباط بین این دو شبکه پی برد.

بخوان  خط تولید ابر و اسفنج | ایران کاپ

شبکهی تجهیزات هوشمند در اینترنت اشیا صنعتی به سازمانهای صنعتی کمک میکند تا در انبوه دادهها رخنه کنند و با ايجاد ارتباط بين تمام کارکنان، دادهها و فرآيندها بستری يکپارچه از عرصهی کارخانه تا دفترهای اداری بگسترند. اين اتفاق به سبک بودن سربار، مدل اشتراک و انتشار، ظرفيتهای ارتباط دو طرفه در اين پروتکل ربط دارد. اينترنت اشيا شبکهيی از کامپيوترها، تجهيزات و اشياء هوشمند است که حجم قابل توجهی از دادهها را جمعآوری میکنند و به اشتراک میگذارند. مطمئن شوید کودکان به صورت منظم بازیهای خارج از خانه و همراه با فعالیت بدنی را انجام دهند. انجام آزمایشهای سازگاری با استاندارد بیسیم، که توسط دستگاههای مبتنی بر اینترنت اشیاء پشتیبانی میشود، نیز بسیار مهم و ضروری است. شرکت آمازون هم از دیگر شرکتهای بزرگ در این فهرست است که توانسته با ارزش ۷/۴۵ میلیارد دلار در جایگاه ۱۴ قرار بگیرد. از جمله کاربردهای خاص اینترنت اشیا در زمینهی حفاظت از محیط زیست، جلوگیری از جنگلزدایی و تخريب بافت جنگلی در آمازون بوده است. در بافت پارچهی این لباسها از لوازم و قطعات الکترونیکی انعطاف پذیری استفاده شده که آنها را مجهز به تکنولوژی هوشمند میکند. افزايش تعداد حسگرها و ساير ادوات هوشمند در شبکه منجر به تشديد آسيبپذيریهای امنيتی شده است.

مجله conversation مقاله ای رو از طرف دکتر سبحاش کاک پرفسور مهندسی کامپیوتر و الکتریک دانشگاه اوکلاهاما منتشر کرده در این باره.با وجود شکست پروژه های میلیارد دلاری امریکا و اروپا برای شبیه سازی اگاهی انسان توسط کامپیوتر هنوز عده ای بر این باروند که اینکار شدنیه اما دکتر کاک و اکثر همکارانش به علل علمی معتقدن اینکار نشدنیه.چرا که برخلاف تصور غالب مغز مانند کامپیوتر پردازش نمیکنه.ارگانیسم های زنده تجربیات خودشون رو با مغز مستقیما و از طریق پیچیدگی های اتصالات عصبی به اشتراک میزارن و هر لحظه این فرایند فعاله اما کامپیوتر ها دیتارو مستقیما از حافظه بر میدارن یا اونجا ذخیره میکنن.سیستم هاشون کاملا متفاوته .ذهن مستقیما تو محیط جستجو میکنه و عناصری که برای یک عملکرد نیازه رو پیدا میکنه.ادراک مستقیما با داده های حسی ارتباط نداره.مثلا شما به راحتی یک میز رو از زوایای مختلف میگردید و میبینید بدون انکه لازم باشه داده ها تفسیر شن یا به حافظه سپرده بشن و مطابقت داده بشن.همه کارهایی که یه کامپیوتر میکنه.تفاوت مغز و کامپیوتر فقط در پیچیدگی نیست که بگیم روزی کامپیوتر پیچیده تر میاد و حله.انسان از انچه که می اندیشه اگاهه و میتونه هر لحظه اراده کنه فکر کردنو کنار بزاره و به چیز دیگه ای فکر کنه.طبق اثبات های تورینگ این عمل برای کامپیوتر غیر ممکنه.کامپیوتر اراده دلخواه نداره و صرفا براساس دستورات اجرا میکنه.مثلا پیچیدش هم کنیم باید بهش بگیم که مثلا ساعت فلان کارو تموم کن.یا فلان دستورو گرفتی کارو تموم کن.یا سی ثانیه بعد کارو تموم کن.یا اگه وارد فلان سایت شدی کارو تموم کن.بنده برنامه نویس نیستم اما قطعا برنامه نویس ها درک میکنن منظورم چیه.کامپیوتر اراده خوداگاه نداره که هر لحظه خودش اراده کنه اینکارو انجام بده.برای اکثر عملکرداشم همینطوره.

تکنولوژی می تواند روی روابط ما تأثیری منفی داشته باشد، به ویژه از نظر تأثیری که بر نحوه ی گفتگو کردن ما با یکدیگر می گذارد. دادههای جمعآوری شده به يک سرويس ابری مرکزی ارسال میشوند تا در آنجا با ساير دادهها تجميع و به نحوی سودمند با کاربران نهايی به اشتراک گذاشته شوند. پوشنده این لباس میتواند کارت ویزیت خود را به صورت دیجیتال با بقیه به اشتراک بگذارد و با دستگاههای متصل به لباس در تعامل باشد. به عنوان نمونه، در «پردازش تصویر» (Image Processing)، شبکههای عصبی قادرند تا از طریق تحلیل تصاویر نمونهای که به طور دستی با کلاسهای «گربه» و «غیر گربه» برچسبگذاری شدهاند، تصاویری حاوی گربه را شناسایی کنند. تعداد استارتاپ ها (Startup Output): تعداد کل استارتاپ ها که به دلیل ناشناس بودن بسیاری از آنها، از طریق روش های آماری تخمین زده می شود. انسانها در فعالیتهای خاصی همچون خلاق بودن و تلاش برای قضاوت بهتر توانایی بیشتری دارند. یک سیستم هوش مصنوعی همانگونه که از اسمش پیداست باید فعالیتهای ذهن انسان را بهصورت مصنوعی انجام دهد. برای اطمینان از عملکرد اینترنت اشیا طبق انتظارات ما و تحت شرایط جهان واقعی، در طیف گستردهای از محیطهای مختلف و در حضور سایر سنسورها، انجام آزمایش همزیستی بسیار مهم و حیاتی است.

بخوان  روش آزمایش شده و درست برای اینترنت در جزئیات گام به گام

هرچند برای دسترسی به این نوآوری با چالشهایی مواجهیم که خود یک مأموریت مهم و حیاتی محسوب میشوند. لباس شب هوشمند با جذب گرمای بدن کیفیت خواب افراد را افزایش میدهد. گاهی مرزهای صنعت را چنان تنگنظرانه تعریف می کنیم که بیشتر بر روی یک محصول یا خدمت خاص متمرکز میشویم و گاه چنان باز تعریف میکنیم که عملاً «صنعت» و «اقتصاد» یک معنا پیدا میکنند. اینترنت اشیاء صنعتی به خاطر فراهم کردن امکان گردآوری حجم زياد اطلاعات و دسترسی به آن با سرعت و بازدهی خيلی بیشتر نسبت به قبل باعث ایجاد تغییر و تحول در صنعت میشود. همین باعث شد تا خودروسازان، به فکر اضافه کردن یک ردیف صندلی دیگر به کابین شاسی بلندهایشان بیافتند. نه به دلیل وجود تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیا، بلکه به دلیل انتقال آنها به برنامههای کاربردی که قبلا به آن فکر هم نشده بود. پروژهای که با بهرهگیری تلفیقی از شبکههای WiFi و امکانات ماهوارهای، شبکههای بیسیم محلی برای اتصال اینترنت میسازد و معادلات بازی سانسور را از اساس دگرگون خواهد کرد. این آزمایش میگوید شخصی بیرون از یک اتاق ممکن است بتواند تجربهای شبیه به مکالمه به زبان چینی با شخصی داخل اتاق داشته باشد که به او دستورالعملهایی داده شده که در آنها نوشتهشده است چگونه به مکالمات در زبان چینی پاسخ دهد.

از اینها که بگذریم، فیلسوف ها و ریاضی دان ها از مدت ها پیش مباحث مربوط به استدلال و منطق را پیش کشیدند و امروزه این مباحث به صورت قرار دادی، به رسمیت پذیرفته شده است. انجام اين کارها تنها با اتصال یکپارچهی دستگاهها و پيوستن آنها به اينترنت اشياء امکانپذیر است. در این مرحله دو مولفه سنجیده میشوند یک، مدت زمانی که دریافت آن دیتا طول میکشد و دو میزان سرعت سرویس شما حین انجام این کار. ایجاد معیارهایی برای ارزیابی فناوریهای مختلف، مانند همیشه بخشی از کار آنها است. در این نوع اتصال پس از شماره گیری ISP در صورت امکان میتوانیم از فضایی که مانند یک تونل ما را به شبکه متصل می نماید، استفاده کنیم. افزایش بازدهی و بهره­وری، ظرفيت توسعه، بهبود کیفیت اتصال و همین­طور کمک به صرفهجويی در هزينهها و مصرف انرژی مزایای مهم و قابل توجه اینترنت اشیا صنعتی برای نهادها و سازمانهای صنعتی هستند. اگر جهان ما یک فیلم سینمایی باشد، حالا در مرحلهای هستیم که شرکتها و سازمانهای بزرگ و سیاه، دانشمندانی که به واقعیت پی میبرند را اخراج میکنند تا نقشههای تاریکشان را خراب نکنند! هوش مصنوعی در درمان: بسیاری از مراکز و سازمانهای درمانی در عرضه خدمات خود از هوش مصنوعی استفاده میکنند؛ برای مثال سازمانی به نام Cambio Health Care یک سیستم پشتیبانی از تصمیمات درمانی را برای جلوگیری از سکته راهاندازی کرده است و این سیستم در صورت خطر سکته قلبی به پزشک هشدار میدهد.

اتصالات مداوم، ارتباطات پیچیده در روشن یا خاموش کردن خودرو و زمانبندی بسیار دقیق از موارد مهم و ضروری هستند. در عین حال دید 360 درجهای را اطراف خودرو فراهم میکند. دنیای حمل و نقل هوشمند را تصور کنید که ماشین شخصیتان رفت و آمد روزانه شما را در مسیر حرکت نظارت میکند و به طور خاص، یک تصادف بزرگ را در طول مسیر شما تشخیص میدهد. مسافران یا بستهها درون وسیله هایپرلوپ بارگذاری شده و به آرامی توسط یک پیشران الکتریکی درون یک محفظه به حرکت در میآیند. صنايع میکوشند سيستمها و تجهيزات خود را مدرنيزه کنند تا با قاعدههای جديد همآهنگ باشند، همپای سرعت تحولات و نوسانها در بازار حرکت کنند و از پس تکنولوژیهای دست و پا گير برآيند. پيشگامان حوزهی تجارت با اتکا به دادههای IIoT میتوانند چشماندازی کامل و دقيق از اين که تشکيلاتشان چهطور کار میکند، ترسيم کنند. Wave (که برای اتوماسیون منزل به کار میرود) را صادر میکند.

بخوان  وقتی حرفه ای ها با تکنولوژی, این است کاری که انجام می دهند با مشکلات مواجه می شوند

به کمک ما بیایند. از مبتکرانهترین شرکتهای فناوری و بازی – و افراد باورنکردنی پشت سر آنها – گرفته تا پولی که به همه آنها دامن میزند، ما به پوشش جامع انقلاب فناوری اختصاص دادهایم. توسعه و پیشرفت هوش مصنوعی اجتناب ناپذیر است این فناوری قرنها پیش توسط “استانیسلاو لم” (Stanisław Lem)، نویسنده داستانهای علمی تخیلی پیشبینی شده بود. یکی از انواع تکنولوژی که سرعت روزافزونی در توسعه و فراگیر شدن دارند، تکنولوژی های ارتباطات و اطلاعات است. همین که یک ماشین مجهز به تکنولوژی اینترنت اشیاء و ارتباطات بیسیم شود، از وسیلهای برای انتقال افراد از جایی به جای دیگر، به مکانی راحت همانند یک اتاق نشیمن ارتقاء پیدا میکند.

این راهحل امکانی را برای مسافران ایجاد میکند که با توجه به شرایط جوی بتوانند محیط دلخواه خود را ایجاد کنند. به علاوه این که فرودگاهها نباید مکانی خستهکننده و کسالتبار باشند بلکه باید بستری فراهم کند تا مسافران بتوانند مطابق میل خود شرایط را تنظیم کنند چرا که شرایط نامطلوب مستقیما بر رفتار مسافران تأثیر میگذارد. این پلتفرم شرایطی را برای مسافران ایجاد میکند تا راحتتر بتوانند با تأخیر به وجود آمده کنار بیایند و احساس خستگی و کلافگی نکنند. همچنین به عنوان یک اپراتور در کنار یک بانک سرویسهای متمایزی را برای ارائه به کاربران، دارد. در سالهای اخیر هوش مصنوعی و فناوریهای وابسته به آن، زمینهساز طرح پرسشهای مختلفی شدهاند. اینترنت اشیا در جنبههای مختلفی از سامانههای ترابری و حمل و نقل، چه در زيرساختها و ادوات نقليه چه برای رانندهها و کاربران، کاربرد دارد. جمعآوری اطلاعات دربارهی دما، بارندگی، رطوبت، سرعت باد، هجوم آفتها و خاکشناسی از جمله مواردیست که با بهرهگيری از ادوات IoT ساماندهی میشوند. یا غلامرضا جلالی -رییس سازمان پدافند غیرعامل- که بارها به تجربه چین در راهاندازی اینترنت ملی اشاره کرده و معتقد است: چین اینترنت ملی خود را سالها است که راهاندازی کرده و بستر متناسب با خود را در آن گسترش داده و اگر ما نیز در نهایت بخواهیم اقتصاد، فرهنگ، اقتدار و ارزشهای خود را حفظ کنیم باید یک نگاه ملی و بومی بر زیرساختهای فضای سایبر در تقاطع با همه حوزهها ایجاد کنیم.

با کاربرد اینترنت اشیا و جمعآوری، پردازش و تحلیل دادهها و اجرای عمليات کنترل و نظارت یک سیستم بهداشتی دیجیتالی در حوزهی پزشکی به خوبی راهاندازی میشود. کفیهای بلوتوثی کفش هوشمند اغلب بازخورد خوبی به پوشنده کفش ارائه میدهد. به این ترتیب، نه تنها اينترنت اشيا برای موقعيتيابی و رديابی وسايل نقليه کاربرد دارد که میتواند راهنمای خوبی برای رانندهها در انتخاب مسير و تنظيم برنامهی سفر به حساب آيد. آلفونسو ساردن (Alfonso Sardón) مدیر تولید شرکت آیکییوسی بر این باور است که فرودگاههای هوشمند تجربهی خوب سفر را برای مسافران ایجاد میکنند. اینترنت اشیا با نفوذ به فرودگاه سانتیاگو به مدیران فرودگاه کمک کرده تا با نظارت به موقع بر شرایط ترمینالها، بتوانند تصمیمهای پیشگیرانهای برای رفاه حال مسافران بگیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهی این پروتکل میتوان به این سایت سر زد. ایده استفاده از این فناوری برای کسب و کارها و سازمانها این است که شرکتها و سازمانها بتوانند اطلاعات بیشتری درباره محصولات و سیستمهای داخلی خود به دست آورند؛ از اینرو امکان ایجاد تغییرات مناسب براساس دادههای موجود امکانپذیر است. این فناوری ترکیبی، دیدن اشیاء مجازی در دنیای واقعی و ایجاد تجربهای که در آن فیزیکی و دیجیتال عملاً قابل تشخیص نیستند را ممکن میکند. با دقت بسیار بالایی سرعت اینترنت را محاسبه میکند. برای مثال کفیهای کفش هوشمند با اطلاع دادن در مورد نحوه قرار گرفتن پا در کفش، در سبک دویدن دوندهها بسیار تأثیرگذار است و از آنها در برابر صدمات جدی جلوگیری میکند. با وجود این خطرات احتمالی ، مقررات کمی در مورد ابزارهای استفاده از AI وجود دارد ، و در آنجا که قوانینی وجود داشته باشد ، معمولاً فقط به طور غیر مستقیم به هوش مصنوعی مربوط می شود. در آن دوران وب سایتها به شکلی بودن که کاربرها فقط به اطلاعاتی که روی سرورها ذخیره میشدن، دسترسی داشتن. تختهای هوشمند موقعیتهایی مثل اشغال بودن تخت و یا زمانی را که بیمار قصد بلند شدن دارد، تشخیص میدهند و همچنین میتوانند بدون مداخلهی پرستار به بیماران رسیدگی کنند.