15 تکنولوژی جدید که آینده جهان را متحول می کند!!! 1 بیتی

قرن حاضر، قرنی است که در آن نقش علم و تکنولوژی به طور روزافزونی در تمام جنبه های زندگی سایت 1biti تجلی یافته است. این شرکت بزرگ هم به طور متوسط در هر ماه ۱۳۵ هزار و ۸۷۷ دلار به کارمندانش میپردازد. به این ترتیب فرد نابینا می تواند با لمس شیشه ارتعاشات خاکستری را با شدت های مختلف احساس کند و به طور همزمان از صوتی که پخش می شود تصویری از مناظر بیرونی داشته باشد. البته گفتن این مطلب خالی از لطف نیست که در پروژههای یادگیری ماشینی، ما هرگز راه حل مناسب را در ابتدا نمیدانیم، از اینرو برای نهایی کردن رویکردمان به آزمایشها و تکرارهای زیادی نیاز داریم. البته نگران نباشین! قراره توی این مقاله راهکار های کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام رو بهتون معرفی کنیم که با پیاده سازیش بتونید تا جای ممکن حجم مصرف اینترنت Instagram رو کاهش بدید. آمریکا نگران این موضوع بود که طی یک حمله، سیستم های آنها غیرفعال شود و از حمله آنها جلوگیری کند. به هر حال فکر میکنم یک امنیت نسبی برای همه لازم است، چون ویروسهای بیپدر و مادر زیاد اند و با اینکه قرار نیست خیلی از ما مورد حملات اختصاصی قرار بگیریم میتوانیم در دام این ویروسها بیفتیم که با نصب یک internet security رایگان هم آن نیاز برطرف میشود.

دیده میشود، هنگاهی که تصمیم حمله به تاسیسات اتمی ایران گرفته شد چون مکانهای مورد حمله به اینترنت و شبکه بیرون متصل نبودند سعی شد با یک ویروس بسیار پیچیده با نام Stuxnet(البته این نام را کاشفان ویروس به آن دادند) و با کمک usb flash آن را به شبکه آن تاسیسات تزریق کنند. در این مطلب نمیشود از همه نام برد و به همهی بحثها و نقدها پرداخت. این در حالی است که سناریوی دوم مطمئناً سرگرم کننده تر است، در واقع یک مدینه فاضله است. البته شاید تو یک مقاله نقشه ی راهی که خودم هوش مصنوعی رو یاد گرفتم براتون توضیح میدم. البته فعال کردن این مورد برای کارشناسان سوشیال مدیا یا ادمین های فروشگاه های اینترنتی اصلا توصیه نمیشه. برای خیلی از افراد مثل ادمین های اینستاگرام نمیشه استفاده از اینستاگرام رو محدود کرد. با فعال کردن این گزینه وقتی به اینترنت دسترسی دارین، برنامه هایی که توی پس زمینه در حال اجرا هستن مثل اینستاگرام تا زمانی که واردش نشین از اینترنت استفاده نمیکنه. این شرکت در حال حاضر با ۲۶۵۴۱۰ نفر کارمند با مدیرعاملی «راندال استفنسون» و فروش ۲۸/۱۲۴ میلیارد دلاری اداره میشود. یعنی از بین هر هزار کاربر حاضر در وب فقط بخشی از آنها مهارت های فنی برای انتشار مطالب و محتوا داشتند.

برای غیرفعال کردن نوتیفیکیشنهای اینستاگرام دو تا روش وجود داره. گذاشتن محدودیت برای فعالیت برنامه ها در بک گراند باعث میشه تا زمانی که وارد اینستاگرام نشدید، اینستا فعال نباشه و از طرفی حجم پردازشی و مصرف باتری گوشی رو هم کاهش میده. پس از آن، نست میآموزد که کاربر در چه زمانهایی، چه دمایی را ترجیح میدهد و تمام سیستمها را برای دستیابی به آن دما مدیریت میکند. امروزه، افراد میتوانند حتی در حین مدیریت شغل خود به تحصیل خود ادامه دهند، زیرا آموزش آنلاین آنها را برای انجام این کار منعطفتر میکند. این دنیا میتواند جهانی مجاز است که در آن فعالیتهایی مانند خرید، حضور در کنسرتها، ملاقاتهای کاری و هر آنچه در زندگی حقیقی تجربه میکنیم، ممکن میشود.حتی غولهای فناوری که پشتوانه اصلی این ایده بزرگ هستند هم نگاه متفاوتتری به متاورس دارند، برای آنها متاورس گزینه ملموستری است.

کاربردهای عملی آن دسته از کاربردهای هوش مصنوعی هستند که عملیات خاصی را انجام داده و عمل یا تأثیر آن به وضوح توسط کاربر احساس خواهد شد. سیری یک مثال خوب از هوش مصنوعی ضعیف است چون در یک محدوده از پیش تعیین شده عمل میکند و هوشمندی حقیقی و خودآگاهی ندارد گرچه یک سیستم پیچیده دارای هوش مصنوعی ضعیف است. این عملکرد میتواند منجر به ایجاد یک سیستم به-آموزش دیده شود. این کتاب روایتی است از زمان کودکی ایلان ماسک تا زمانی که او در Zip2 و PayPal و سپس در شرکت های اسپیس ایکس، تسلا و SolarCity مشغول به کار شد. در بخش بعدی از مقاله «چگونه هوش مصنوعی یاد بگیریم» به بررسی روشهای یادگیری هوش مصنوعی با استفاده از شرکت در کارآموزی پرداخته شده است.

بخوان  رشته تکنولوژی پزشکی هسته ای و بازار کار | 1biti

اگرچه این سایت ها زندگی ما را آسانتر میکردند، اما به تدریج در حال ایجاد دیواری به دور وب آزاد بودند و ما در حال دور شدن از نسخه اصلی وب بودیم. امروزه آن یاغیانِ شیردل تحت حمایت میلیاردرها هستند و هرجا لازم باشد میتوانند وامهای سنگین بگیرند، همچنین از حمایت نهادهای نظارتیای برخوردارند که از مدتها قبل به تسخیر مدارسِ کسبوکارِ آنها درآمدهاند و افراد دیگری هم هستند که از تاختوتاز این گروه حمایت میکنند، همان کسانی که همیشه بهدنبال این بودهاند که از شرِ اتحادیهها و قوانینِ نظارتی خلاص شوند. طبق تعریف انجمن تصویربرداری خودکار (Automated Imaging Association)، بینایی ماشین کلیه کاربردهای صنعتی و غیر صنعتی را شامل میشود که در آنها، از ترکیب سختافزار و نرمافزار، راهنمای عملیاتی لازم برای دستگاهها فراهم میآید تا بتوانند فعالیتهای از پیش تعیین شده خود را انجام دهند. اگرچه چاپ سه بعدی ممکن است در مقایسه با سایر تکنولوژی های جدید کمی جا افتاده باشد اما تکنولوژی چاپ سه بعدی و ۴ بعدی کاربردهای بسیار گستردهای در تکنولوژی آینده خواهدداشت و با ترکیب بسیاری از مسائل تجاری مانند شخصیسازی انبوه، دگرگونکننده آینده خواهد بود. این نوع از محصول با بهره گیری از صفحه نمایش بزرگ و بسیار دقیق و قابلیت اتصال به اینترنت می باشد و جزو محصولات رده بالا در بازار محسوب و شناخته می شود که در ادامه مقاله بیشتر درباره این محصول کاربردی خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

مهندسی محصول: نمونه سازی محصول، صحه گذاری طرح های نمونه، همکاری با آزمایشگاه محصول و الزامات محصول جدید متناسب با تکنولوژی های موجود. آینده جهان با فناوری های جدید تغییر خواهد کرد. به همین دلیل است که میخواهیم کل کسبوکارمان را متحول کنیم، برای به دست آوردن رشد بیشتر توسعه یابیم و در مورد آینده تکنولوژی اطلاعات کاملا متفاوت فکر کنیم. پردازشهای بستههای انتقال داده شده روی یک لایه ارتباطی داده شده میتواند در راه انداز وسایل نرمافزاری برای کارت شبکه به خوبی میان افزارها یا چیپهای ویژه کار صورت گیرد. WiFi این گزینه هیچ تغییری ایجاد نمیکنه یعنی در صورت استفاده از هر نوع اینترنتی به صورت خودکار ویدئوها پخش بشن. توی این بخش گزینه Data saver رو به حالت on تغییر بدین. اینستاگرام یکی از برنامه هاییه که بطور مداوم توی پس زمینه گوشی در حال اجراست و از نت گوشی استفاده میکنه. بسیاری از شبکههای اجتماعی در حال تصاحب کسبوکار هوش مصنوعی برای حرکت به مراحل بالاتری از رشد هستند.

برای فعال کردن گزینه Data Saver ، وارد اینستاگرام بشین و از سه خط بالای اینستاگرام توی گوشی های اندروید روی گزینه Settings (تنظیمات) و توی گوشی های آیفون روی چرخ دنده کلیک کنین و وارد بخش Account بشین، از اونجا گزینه Cellular Data Use رو انتخاب کنین، حالا توی صفحه ای که براتون باز میشه گزینه Data Saver رو فعال کنین. در این مواقع برای این که پول کمتری پرداخت کنید اگه در حال حرکت نیستید و در محلی ثابت مثل سرکار یا خونه با اینستاگرام کار می کنید بهتره از اینترنت های ثابت مثل ADSL استفاده کنید چون معمولا هزینه تمام شده پایین تری به ازای هر گیگ اینترنت به نسبت اینترنت سیم کارت دارند. در حالی که بسیاری از شرکتها در حال آزمایش این تکنولوژی در جادهها هستند، هنوز تا رایج شدن آن راه زیادی مانده است. این نشست، یک همایش بزرگ بود که محققان و مهندسان را کنار یکدیگر قرار داد تا درباره آینده وب به صحبت بپردازند. در این مطلب قصد داریم با انواع هوش مصنوعی، عملکرد و کاربردهای هر یک از آنها و تفاوتها و شباهتهای آنها با یکدیگر آشنا شویم. وب یکی از اولین کاربردهای اینترنت بود.

و به تعداد خطهایی که میخواهیم با ویندوز متصل شویم آن را کپی میکنیم و با هر کدام جداگانه وصل میشویم، پس نیازی نیست که برای چند خط از چند نرم افزار و مرورگر استفاده کنیم. الگوریتمهای پیشرفته جدیدی برای تجزیهوتحلیل سریعتر دادهها در سطوح چندگانه درحالتوسعه و ترکیب است. فناوری اتوماسیون این فرآیند با شناسایی نوری کاراکتر (OCR) ترکیب شده و فرآیندهای پیچیده تجارت را به صورت خودکار در میآورد. در واقع مسیر های پر هزینه از بین میرن و مسیر های بهینه تر باهم ترکیب میشن و جهش پیدا میکنن. از این قسمت شبکه وای فایی که قراره حالت کم داده روش فعال بشه رو پیدا کنین و روی آیکون i که توی دایره قرار گرفته کلیک کنین، از صفحه ی جدید تیک گزینه low data mode فعال بکنین. اگه از نت سیم کارت استفاده می کنین با ورود به بخش تنظیمات (Setting) و انتخاب گزینه Mobile Data یا Cellular Data به بخش Mobile data options یا Cellular data Options وارد بشین و تیک گزینه low data mode رو فعال کنین. اگه بخوایم ساده تر بگیم اگه روزی دو سه ساعت تو اینستاگرام استوری و پست می بینید و به اکسپلور سر می زنید، احتمالا حداقل روزی 700 مگابایت از حجم اینترنتتون رو مصرف کردید.

بخوان  قطعی سراسری اینترنت در ایران (۱۳۹۸) 1 بیتی

زمینههای زیادی برای استفاده از هوش ماشینی وجود دارد. فرض اساسی یادگیری ماشینی ایجاد الگوریتمی است که می تواند داده های ورودی را دریافت کند و از تجزیه و تحلیل آماری برای پیش بینی مقدار خروجی در یک محدوده قابل قبول استفاده کند. هوش مصنوعی ممکن است در مورد هر ماشینی که از ویژگیهای مرتبط با ذهن انسان مانند یادگیری و حل مسئله برخوردار است، استفاده شود. به بیانی دیگر تکنولوژی آموزشی به کارگیری تکنولوژی فکر در طراحی، تهیه و تولید، کاربرد و مدیریت و ارزشیابی فرایندهای مرتبط با یادگیری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای یکی از رسالتهای خود بهمنظور توسعه فناوریهای نوظهور و کاربردی در حوزههای مرتبط با هوشمندسازی طرحی با عنوان جهش هوشمندسازی را طرحریزی کرده است. او رایانه هوشمندی است که با صدا فعال میشود و ما روزانه با او ارتباط برقرار میکنیم.

در صورتی که از شبکههای عصبی مصنوعی برای مرور تصاویر (مثلاً از بالا به پایین یا از چپ به راست) استفاده شود، به آن شبکه عصبی پیچشی (شبکه عصبی کانولوشن | Convolutional Neural Network) گفته میشود که آن را با سرنام CNN میشناسند. یا مثلاً ممکن است نرم افزار تلگرام را روی ویندوز خود نصب کنید و آن را برای یک خط تلفن خود تنظیم کنید. مثلاً میتوان سیستم را طوری طراحی کرد که با توجه به برنامهی شخصی دانشآموز محتوای درسی مناسب او را نیز در اختیارش قرار دهد و ارزشیابی دانشآموز را نیز خودش بر عهده بگیرد. استفاده از مرورگر برای اهداف امنیتی کمی باید با احتیاط انجام بگیرد. تشخیص چهره همچنین برای نظارت و امنیت توسط سازمانهای دولتی با هدف حفاظت از تاسیسات دولتی و نظامی یا فرودگاهها استفاده میشود. • ۲۰۱۴: گوگل اولین خودروی اتوماتیک بدون راننده را برای قبولی در آزمون رانندگی دولتی میسازد. پس برای کاهش مصرف اینترنت باید یکی از دو تا گزینه قبل و انتخاب کنین. یکی از ویژگیهای وب ۳ را میتوان پیاده سازی هوش مصنوعی در موتورهای جستجو عنوان کرد. از جمله کاربردهایی که می توان برای واقعیت مجازی بیان کرد و در بررسی اختلاف واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، مورد بررسی قرار داد، بهداشت و درمان است که همانند سازی جراحی، جراحی رباتیک و درمان فوبیاست.

برای انجام این کارها نیاز به پلتفرم اینترنت اشیا است تا دریافت، تبدیل و انتقال اطلاعات، تامین امنیت و سازگاری با پلتفرمهای دیگر برای دریافت و تبدیل اطلاعات و … GPT-3 از روی متن هزاران کتاب و اکثر اینترنت آموزش می بیند و می تواند آن را تقلید کند و آن را به یک مدل زیانی قابل توجه برای یادگیری ماشینی تبدیل کند. یادگیری عمیق (Deep Learning) زیرگونهای از یادگیری ماشینی است که اهمیت آن رو به افزایش است. بهرهبرداری از فناوری که در آن فناوری در تولید یا بهبود محصولات و خدمات جدید استفاده می شود و در نهایت منجر به افزایش خلق ثروت و رقابتپذیری مبتنی بر فناوری برای سازمان خواهد شد. انتخاب تکنولوژی که در آن یک سازمان با توجه به اهداف استراتژیک و عملیاتی خود و نیز محدودیت های پیش رو دارد گزینه هایی را از میان فناوری های فهرست شده در مرحله قبل انتخاب می کند.

بخوان  تکنولوژیهای جدید چه تغییراتی در زندگی ما ایجاد کردهاند؟ 1 بیتی

ربات شیکی که توسط چارلز روزن با کمک ۱۱ نفر دیگر طراحی شد، اولین ربات متحرک عمومی بود که به نام اولین فرد الکترونیک نیز شناخته شد. اگه از اینترنت سیم کارت استفاده می کنید سعی کنید مناسب ترین بسته اینترنتی رو با توجه به اپراتورتون انتخاب کنید و حتما حتما مصرف آزاد اینترنت رو برای سیم کارتتون غیر فعال کنید تا با دیدن سرعت تمام شدن شارژ یا هزینه اینترنت در قبض پرداختی شوکه نشید! این سریع ترین راه بدست آوردن تکنولوژی است. من مطمئن نیستم که این مدل در دراز مدت پایدار باشد. هر چقدر کیفیت و مدت زمان این ویدیوها بالاتر باشه مصرف نت هم بیشتره. بطور میانگین مشاهده یک دقیقه ویدیو 5 تا 10 مگابایت، دیدن یه پست اسلایدی عکس حدود 2 تا 4 مگابایت، دیدن 20 عکس از اکسپلور اینستاگرام حدود یک مگابایت و شرکت تو لایو به ازای هر دقیقه 5 مگابایت از اینترنت شما رو مصرف میکنه (البته توجه داشته باشید این عدد به صورت میانگین محاسبه شده و میتونه بیشتر یا کمتر از این مقدار هم باشه). البته ممکنه این مراحل با توجه به ورژن اندروید گوشی تون متفاوت باشه. روش دوم هم از طریق بخش تنظیمات گوشیه که وارد بخش Notifications میشن و با انتخاب برنامه اینستاگرام تیک گزینه Show Notifications رو توی گوشی اندروید و گزینه Allow Notifications رو توی گوشی های آیفون، غیر فعال کنین.

با انجام راهکارهای گفته شده و خصوصا کاهش کیفیت عکس و ویدیو های اینستاگرام، میشه مقدار قابل توجهی حجم مصرفی اینترنت از طریق اینستاگرام رو کاهش داد. این بازی پلتفرمر درحالحاضر در پلی استیشن، ایکس باکس، کامپیوتر و نینتندو سوییچ قابل تجربه است. اینترنت بیسیم LTE آخرین تکنولوژی ارائه اینترنت پرسرعت در کشور مبتنیبر نسل ۴.۵ است که با سرعت تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه، مناسبترین اینترنت برای بازی آنلاین، دانلود زیاد ، تماشای آنلاین ویدیو، استفاده از شبکههای اجتماعی و سایر استفادههای حرفهای از اینترنت است. واقعیت مجازی در ابتدا برای اهداف بازی توسعه یافت ولی اکنون برای آموزش نیز استفاده می شود. بنابراین، چالش، یکی از طراحی های این مکانیزم است – تعریف مکانیزمی برای تکامل سیستم های هوش مصنوعی تحت یک سیستم کنترل و تعادل و دادن توابع سودمندی به سیستم تا آن را در برابر این تغییرات دوستانه نگه دارد. HTML چیست و چه کاربردی دارد؟ اینترنت اشیا چیست؟ کاربردهای اینترنت اشیا در کجاست؟ استفاده از دستگاه های اینترنت اشیا برای نظارت و ادارهٔ زیرساخت به احتمال زیاد به منظور بهبود مدیریت حادثه و هماهنگی واکنش های اضطراری، کیفیت خدمات و کاهش هزینه های بهرهبرداری در زمینه های مربوط به تمام زیرساخت هاست.

زمانی که وارد اپلیکیشن اینستاگرام میشین، ویدیو و عکس ها بطور خودکار به نمایش در میان که با فعال کردن گزینه Data Saver ویدیو ها بصورت خودکار و قبل اینکه شما اونا رو باز کنین، پلی نمیشن. همچنین نمایش نمودار مصرف اینترنت و گزارش کارکرد از طریق بازههای زمانی انتخابی، ثبت درخواست پشتیبانی (تیکت)، اصلاح مشخصات، ویرایش اطلاعات کاربری و شرکت در نظرسنجیهای دورهای از دیگر امکانات حساب کاربری TD-LTE مبیننت است. در سال 2005 تنسنت وارد بازار تجارت الکترونیک شد و این شرکت سرویسی به نام Pai Pai راه اندازی کرد که خدمات خرید و فروش کاربر به کاربر را ارائه می کرد.

شبکههای اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و اینستاگرام برای کارهای مختلف بهشدت به هوش مصنوعی متکی هستند. گشت و گذار توی شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام به راحتی میزان زیادی از حجم باقیمانده اینترنت شما رو مصرف میکنه. مشاهده کامل اطلاعات مربوط به سرویس مانند مشخصات اشتراک، حجم و زمان باقیمانده طرح کنونی، تغییر و تمدید طرح، خرید حجم اضافه، خرید آیپی ثابت از مهمترین قابلیتهای حساب کاربری است. وی پس از مشاهده این تغییرات، نشست وب ۲.۰ را ایجاد کرد. افزون بر این، تفاوت های جنسیتی در انتخاب رشته های تحصیلی نیز مشاهده می شود. امروزه ما دستگاه های باورنکردنی داریم که انجام کارهای بسیار زیادی را برای ما امکان پذیر میسازد و هم چنین به ما امکان میدهند تا از طریق برنامه هایی نظیر سافاری، فایرفاکس و کروم به وبگردی بپردازیم.