20+ بهترین سایت های تکنولوژی جهان 1 بیتی

البته شک هایی وجود دارد که این بلاک چین توسط دولت چین نظارت و کنترل شود، اما چنین نگرانی هایی بیشتر برای سازمان هایی است که قصد دسترسی و یکپارچگی با کسب و کارهای چینی را دارند. صدها مثال دیگر هم در این زمینه وجود دارند که بارها این تصور را برایتان به وجود آوردهاند که انگار مغز متفکری متوجه همهی خواستههای شماست. یک پلت فرم (یا پلت فرم محاسباتی) به عنوان”نوعی معمار سخت افزار یا چارچوب نرم افزار (شامل چارچوب های اپلیکیشن ها) تعریف می شود که به نرم افزار اجازه اجرا می دهد.” همانطور که رادنی بروکس سالیان پیش اشاره کرده است، تنها نرم افزار هوش مصنوعی نیست که ویژگی های پلت فرم هوش مصنوعی را تعیین می کند، بلکه بیشتر خود پلت فرم واقعیست که نتایج هوش مصنوعی را تحت تأثیر قرار می دهد، به بیان دیگر در این موضوع ضرورت حل مسائل هوش مصنوعی در پلت فرم های دنیای واقعی بیشتر از محیط ایزوله است. یادگیری ماشینی بر توسعه برنامههایی متمرکز است که میتوانند به دادههای زنده یا مصنوعی دسترسی داشته باشند و از آن برای یادگیری خود استفاده کنند. این بحث مخالفان بسیاری داشته که راجر پنروز به آنها پاسخ داده است و هم اکنون بحثی بسیار بغرنج و پیچیده است.

هدف از این پروژه ایجاد سیستمی است که با خودروهای خودران و رباتهای دنبال کننده خط ارتباط برقرار کند تا به آنها در تشخیص خطوط عبوری یک جاده در زمان واقعی و به صورت بلادرنگ کمک کند. رباتهای مبتنی بر هوش مصنوعی میتوانند وظایف متعددی را انجام دهند و همچنین سرعت، دقت و ظرفیت عملیاتی بالاتری نسبت به انسانها داشته باشند، در حالی که در موقعیتهای یکنواخت و خسته نمیشوند. با وجود مخالفت گروهی از متفکرین با هوش مصنوعی که با دیده تردید به کارآمدی آن مینگریستند تنها پس از چهار دهه، شاهد تولد ماشینهای شطرنج باز و دیگر سامانههای هوشمند در صنایع گوناگون هستیم. بخشی از این دانش در قالب واقعیتهایی است که میتوانند به طور صریح بیان شوند، اما بخشی دیگر ناخودآگاه است و به بدن انسان ارتباط دارد؛ برای مثال، ممکن است لازم باشد که ماشین چگونگی حس کردن اقیانوس را درک کند تا استعارهای خاص در متن را دقیق ترجمه کند. منظور از مصنوعی(Artificial) یعنی ساخته شده به دست بشر است و از طرفی دیگر هوش(Intelligence) به معنای توانایی ذهن برای درک اصول، حقیقت، حقایق یا معانی، کسب دانش و تبدیل علم به عمل بر پایه توانایی یادگیری و درک کردن است.

AMAs برای والاچ به یک زمینه ی تحقیق در هوش مصنوعی تبدیل گردید، که با دو پرسش اساسی هدایت می گردد: “آیا انسان می خواهد کامپیوترها تصمیمات اخلاقی بگیرند؟ علاوه بر این می توان هوش مصنوعی را در مسائل ویژه ای همچون مشکلات کوچک در شیمی، تشخیص دستخط و بازی ها مورد ارزیابی قرار داد. به عنوان نمونه می توان نوع جدید بازی های شطرنج، بازی های چند نفره و … سه اصطلاح زیر در رابطه با برنامههای هوش مصنوعی وجود دارد که بهتر است قبل از اینکه به سراغ معرفی برنامه هوش مصنوعی برویم با آنها آشنا باشیم. نظر شما چیست آیا ممکن است روزی هوش مصنوعی بشر را به بردگی بگیرد؟ بخش بزرگی از یک پروژه هوش مصنوعی مربوط به پاکسازی دادهها از جمله بارگذاری دادهها با فرمتهای گوناگون، «تجزیه» (Parsing) دادههای متن، افزودن ستونهای بیشتر به دادهها یا تبدیل دادههای بدون ساختار به سطرها و ستونها و سایر موارد است. بهطور کلی، چهار چالش اساسی برای هوش مصنوعی وجود دارد که عبارتند از: داده، سرعت، صداقت و تفسیرپذیری. ماشینهای هوش مصنوعی زبان انسان را در هر زمینهای پردازش، تشریح و درک میکنند تا وظایف را بهطور خودکار انجام دهند؛ مانند پاسخ به سؤال، خلاصهسازی، پیمایش و ترجمه ماشینی.

آیا امکان دارد یک ماشین به طور عمدی صدمه زند؟ بدین گونه هوش جدید به طور تصاعدی و حیرت آوری از انسانها پیشی می گیرد. جالب است که رتبه این شهر نسبت به سال 2017 تغییری نکرده است. علاوه بر اخبار تکنولوژی در این بخش میتوانید با معرفی محصولات جدید، نقد و بررسی ویدیویی و متنی جدیدترین گوشیهای موبایل و محصولات تکنولوژی، مقالات آموزشی در حوزههای متنوع، مقالات و ویدیوهای جذاب در زمینههایی مانند معرفی اپلیکیشن و آموزش عکاسی با موبایل، مقالات تحلیلی در زمینه نجوم و هوا فضا، آموزش نکتهها و ترفندهای جالب در حوزهی فناوری و هزاران مقالهی مفید دیگر در زمینهی علم و دانش همراه باشید.

بخوان  آموزش خیاطی از مبتدی تا پیشرفته ️ + فیلم و عکس قدم به قدم ⭐️ آکادمی هنرانه

البته چنین سیستمهایی هنوز وجود خارجی نداشته و پیادهسازی آنها، نقطه عطف و مقصد نهایی حوزه هوش مصنوعی محسوب میشود. با این وجود “تست تورینگ” چالشی بسیار دشوار است که تا کنون تمامی عامل ها در آن شکست خورده اند. در تمامی زمینه ها، تنها، به استدلال اخلاقی پرداخته است. اگر بر اساس نظریه تکامل به مسئله نگاه کنیم، انسان ها از موجوداتی شبه میمون به موجوداتی تبدیل شدند که ناگهان کنترل تمامی موجودات دیگر را طی صد هزار سال در دست گرفتند. فورد پیش بینی کرد که به طور فزاینده ای احتمال ایجاد اتوماسیون در بسیاری از مشاغل مبتنی بر دانش (در یک سری مشاغل سطح پایین) از طریق سامانه های خبره، یادگیری ماشینی و دیگر اپلیکیشن های پیشرفته هوش مصنوعی وجود دارد.

به عنوان مثال عینک های هوشمند، دستیارهای تخصصی به عنوان نمونه در زمینه های نظامی و پزشکی و … بخشهای مختلف پروژه برنامه نویسی هوش مصنوعی با یکدیگر متفاوت هستند و میتوان برای پیادهسازی (کدنویسی) سادهتر هر یک از روشهای به کار گرفته شده در هوش مصنوعی، فریمورکها و کتابخانههای مربوط به آن رویکرد خاص را استفاده کرد. این نوع از هوش مصنوعی در دهه اخیر در اتومبیل های خودران بسیار دیده شده است. با این حال، با توجه به ظهور زبانهای برنامه نویسی جدیدتر، امروزه استفاده از زبان پرولاگ در پروژهها و شرکتها بسیار کاهش یافته است. نوع معمول کپچا تستی است که نیاز به تایپ حروف، اعداد یا نمادهای بهم ریخته دارد که در یک عکس ظاهر شده و برای کامپیوتر ناخواناست. هنگ کنگ شهری خودمختار در جنوب چین است که در رتبه بیست و هفتم پیشرفتهترین شهرهای جهان قرار دارد.

سیاستمداران از ابزارهای نظامی اقتصادی و سختافزاری قدرت در جهت رسیدن به اهداف مشخص اقدام میورزیدند (بیات،1385: 21ـ 22). با بهوجود آمدن انقلاب اطلاعاتی به گفته­ جوزف نای عرصه روابط بینالمللی شکل قدرت نرم بهخود گرفت (همان: 23). فن و هنر اثرگذاری نهادهای ملی، فرا ملی و فروملی به سبک ایده و سازههای هویتی بر یکدیگر در دموکراسی دیجیتالی از اهمیت فوقالعاده­ای برخوردار گردید(همان: 37). تیموتی لاک میگوید: «در دیپلماسی دیجیتالی نقش قدرتها کمرنگتر شده و روابط بینالملل در محیطی کوانتومی و فضایی پویا و پیچیده با اغواگریهای اخلاقی قرار میگیرند». یادگیری ماشین بر توسعه برنامههای کامپیوتری تمرکز دارد که میتوانند به داده دسترسی داشته و از آن برای یادگیری به صورت خودکار استفاده کنند. اعضای یک تیم همیشه مدلی را با استفاده از دادههای جدید آموزش میدهند. در طی چند سال گذشته، پیشرفت ها در زمینه الگوریتم های یادگیری ماشینی و سخت افزار کامپیوتر منجر به ایجاد روش های کارآمدتر برای آموزش شبکه های عصبی عمیق شده است که لایه های بسیاری از واحدهای پنهان غیر خطی و یک لایه ی خروجی بسیار بزرگ را در بر می گیرد. زمان مشخص خواهد کرد که حق به جانب کدام دسته از این افراد است.

نمونه هایی از این نوع ارزیابی ها در اواخر سال های 1990 میلادی تست های هوشمندی را با بهره گیری از اندیشه هایی از “ابهام کولموگروف” (Kolmogrov complexity) و “فشرده سازی داده ها” (data compression) ابداع کردند. “یک سیستم نماد فیزیکی ابزارهای کافی و لازم برای عمل هوش عادی را دارد” نِوِل و سیمون چنین استدلال کردند که هوش از عملکردهای صوری بر پایه ی نمادها تشکیل شده است. کسبوکارهای کوچک با سرمایه کم ممکن است در ایجاد وجوه لازم برای استفاده از هوش مصنوعی مشکل داشته باشند. پیش از این در مورد دستیاران صوتی هوشمند که برای کنترل این دستگاه های خانگی هوشمند استفاده می کنیم ، صحبت کرده ایم و همانطور که می دانیم ، آن ها نمونه اصلی تأثیر هوش مصنوعی بر زندگی مان هستند. بر اساس گزارش های مختلف، استفاده از آن فروش به طور خیلی زیادی افزایش داده و همچنین نقش خوبی در ایجاد روابط وفادار با مشتریان داشته است.

بخوان  در اینجا یک راه سریع برای حل مشکل اینترنت وجود دارد

تا اینجا، مفاهیم مهم فصل دوم درس هوش مصنوعی شرح داده شدند. در سال 2021 پیشرفت های زیادی در زمینه توسعه وب مشاهده شد و ما در این مطلب به معرفی 6 تکنولوژی برتر توسعه وب که انقلابی در سال 2021 ایجاد می کند ، پرداختیم و با هم مهم ترین آنها را مرور کردیم. در جهان امروز تکنولوژی مهم ترین و قدرتمند ترین ابزاری است که اقتصاد را شکل می دهد. نرم افزار ارتقا یافته اگر در ارتقای خود بهتر عمل کند، منتهی به “خود بهبودی بازگشتی” (recursive self-improvement) می گردد. ماشین ها پیش از این هم هوشمند بودند، منتهی بیننده قادر به تشخیص آن نبود.

هدف این انستیتو مدیریت رشد و پیشرفت تکنولوژی، برای رشد عقل و خرد است. مؤسسه ARK Invest Big Ideas از سال ۲۰۱۷ تاکنون هرسال با ارائه گزارشهای سالانه، برترین تکنولوژیها را معرفی میکند و به نوعی یک نقشه راه را در اختیار فعالان این عرصه، دولتمردان و اقتصاددانان قرار میدهد تا برای رسیدن به اقتصاد دیجیتال و همچنین بهبود وضعیت اقتصادی کشورهای خود از این اطلاعات بهره بگیرند. فصل سوم | حل مسائل با جستجو: مباحث مطرح شده در این فصل شامل عاملهای حلکننده مسئله، جستجو برای رسیدن به جواب، سازِکارهای جستجو یکپارچه، سازِکارهای جستجو ابتکاری (Heuristic) و توابع ابتکاری است.

بنابراین، شکلگیری تکنولوژی از بستر ارزشهاست و به نوبه خود، این ابزارها، ارزشها و شکل رفتاری خاصی را سایت 1biti انتقال میدهند. جزئیات مباحث بسیار پیچیده می باشد، با این وجود گوهره و ذات این مباحث از نخستین “قضیه ی ناتمامیت گودل” نشأت می گیرد که همیشه می توان گزاره هایی را خلق کرد که سیستم صوری قادر به اثبات آن نباشد. تحقیق در اخلاق ماشین کلید حل نگرانی های سیستم های خودکار است، و نیز می توان چنین ابراز داشت که تصور ماشین های خودکار بدون داشتن بُعد اخلاقی ریشه ی تمام نگرانی ها در زمینه ی ماشین های هوشمند است. برخی ها چنین اظهار می کنند؛ همانگونه که کودکان رفتار را از بزرگترها می آموزند این تکنولوژی ها نیز می توانند آن را از متخصصان علم الاخلاق بیاموزند. با این حال، حاضران رفتار هوشمندانه برنامه را با اظهار اینکه “واقعی نیست” نادیده گرفتند؛ بنابراین هوش “واقعی” رفتار هوشمندانه ای است که مردم می توانند آن را انجام دهن و ماشین ها هنوز قادر به انجام آن نیستند! برای تحقق این خطر، هوش مصنوعی فرضی بایستی بهتر از همه انسانها عمل کرده و بر آنها غلبه کند، که جمع اندکی از کارشناسان امکان وقوع آن را در آینده بعید دانسته و چنین اظهار کرده اند که چنین موردی ارزش تحقیق و بررسی ندارد.

اخیراً بحث در رابطه با این موضوع به عنوان تهدیدی برای تمدن، انسانها و کره ی زمین درنشریه های آکادمیک آغاز شده است. چنین سیستمهایی میتوانند تومورها و غدد را با سرعت بالاتری نسبت به متخصصان رادیولوژی تشخیص دهند و خطای آنها هم به میزان قابلتوجهی کمتر است. این در حالی است که بارسلونای اسپانیا با 17 پله سقوط نسبت سال 2017 رتبه سیام را به خود اختصاص داده است. در حالتی که محیط مشاهدهپذیر ناقص باشد، حالت باور (Belief State) به بازنمایی از مجموعه حالات ممکن گفته میشود که احتمال دارد عامل در آن قرار داشته باشد. مجموعه داده ها برچسب خورده نیستند و بر اساس شباهت ها و اختلافات طبقه بندی می شوند. دانشنامه معتبر بریتانیکا که یکی از علمیترین و مهمترین منابع در جهان به حساب میآید، حالا در رقابت با دانشنامههای آنلاین تقریبا شکست خورده است. گرافن یکی از تکنولوژیهایی است که در سالهای اخیر در مورد آن زیاد شنیدهایم و هنوز که هنوز است به عنوان قویترین ترکیب کشف شده شناخته میشود. البته پایین آوردن قیمت آن هم اهمیت دارد و در صورتی که به همه این اهداف برسیم، گرافن آغازگر بخشی از تکنولوژی جدید دورانها خواهد بود.

بخوان  کندی و اختلال اینترنت ایران در خرداد 1401 ؛ علت چیست؟ 1 بیتی

طراحی رابط کاربری واکنش گرا و متناسب با موبایل یک ضرورت به حساب میآید و اگر به خوبی به آن توجه نکنید و سایتتان را متناسب با گوشیهای هوشمند طراحی نکنید، در نتایج جستجوی موبایل رتبه خوبی بدست نمیآورید. این عقیده اگر پذیرفته شود نفی هوش مصنوعی نیست، در حال که بدان معناست که هوش مصنوعی بایستی بر مبناهای بیولوژیکی و قواعد فیزیک نوین باشد. هوش مصنوعی است که هوشیاری، هوش فوقالعاده، خودآگاهی و احساس را به همراه داشته باشد و درنهایت یک انسان کامل باشد. بخش بعدی از مقاله «برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست» به این موضوع اختصاص داده میشود که یادگیری هوش مصنوعی چقدر زمان میبرد. استفان هاوکینگ فیزیکدان، بیل گیتز بنیانگذار مایکروسافت و ایلان ماسک بنیانگذار spaceX از اینکه ممکن است هوش مصنوعی به جایی برسد که از کنترل انسان خارج گردد، ابراز نگرانی کردند. بعد از جلسه چند هفته قبل فیفا که با تعداد معدودی از کشورهای عضو برگزار شد چند کشور از جمله آلمان، آمریکا و استرالیا اعلام آمادگی کردند که در مسابقات داخلی به صورت آزمایشی از تصاویر ویدیویی برای کمک به داور در تشخیص صحنه های مشکوک از جمله کارت قرمز، گل و آفساید استفاده کنند.

این حالت فلسفی از اقدامات محققان هوش مصنوعی و دانشمندان علم شناخت در دهه ی 1960 الهام گرفته و در آغاز توسط فیلسوفان جری فودُر و هیلاری پاتنم مطرح گردید. نمای کلی از این روش ها را در محور افقی شکل زیر می توانید ببینید که برای محور عمودی دامنه مسائل هوش مصنوعی به نمایش درآمده است. در واقع هوش مصنوعی بهعنوان محرک اصلی فناوریهای نوظهور مانند کلاندادهها، رباتیک و اینترنت اشیاء عمل کرده است و پیشبینی میشود که در آینده قدرت بیشتری پیدا کند. نانو حسگرها نیز حسگرهایی با حساسیت بالا هستند که قادر به شناسایی و ارائه پاسخ به محرک های فیزیکی در مقیاس یک نانومتر می باشند و کاربردهای متعددی در علوم مختلف ازجمله محیط زیست یافته اند که کاربردهای متعددی در علوم مختلف ازجمله محیط زیست یافته اند؛ به عنوان مثال می توانند از DNA و پروتئین ها به منظور شناخت هدف های شیمیایی استفاده کنند، اطلاعات را در حد چند بیت ذخیره کنند و از طریق تغییر رنگ یا ارسال سیگنال وضعیت را گزارش دهند. یک گروه از قدرتمندان معروف تکنولوژی شامل پیترتیل، وب سرویس های آمازون و ایلان ماسک یک میلیارد دلار برای تأسیس یک بنیاد غیرانتفاعی به نام OpenAI هزینه کردند که هدف آن حمایت از توسعه هوش مصنوعی است.

امروزه، بانکها از سیستمهای هوش مصنوعی برای سازماندهی عملیات، دفترداری، سرمایهگذاری در سهام و مدیریت ویژگیها استفاده میکنند. اکنون ما از تلفن های هوشمند برای خرید ، به عنوان یک چراغ قوه و بعضی اوقات حتی برای تماس با مردم استفاده می کنیم. این زبان انتخابی مناسب برای برنامه نویسی هوش مصنوعی به حساب میآید؛ زیرا توانایی مدیریت الگوریتمهای پیچیده و جریانهای دادهای را دارد. بنابراین، یک اقدام کلیدی برای انجام سریع این است که بودجه پروژه آینده هوش مصنوعی خود را تعریف کنید، زیرا به بودجه زیادی نیاز دارد. هوش مصنوعی امروزی کارهایی را انجام میدهد که از قبل برای آن برنامه ریزی شده است. با نوع، کمیت و کیفیت مناسب دادههای ارائهشده، ابزارهای هوش مصنوعی میتوانند رفتار و پاسخهای انسان را یاد بگیرند و تقلید کنند، بنابراین هوش ماشینی (هوش مصنوعی) را ارائه میدهند. در ML ، ما به ماشین آلات به کمک داده ها آموزش می دهیم که یک کار خاص را انجام دهند و نتیجه دقیقی بگیرند. به چتباتها گونهای آموزش داده میشوند که بتوانند از طریق پردازش زبان طبیعی (NLP) مانند یک اپراتور انسانی به سوالات پر تکرار کاربران پاسخ دهد.